Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak egyre többen...

Miért vannak egyre többen azok a fiatalok, akik gyűlölik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem egyszerűen arról van szó, hogy nem akarnak gyereket, hanem szó szerint utálják őket. És ezt az utálatot azokra is kiterjesztik, akik gyermekkel képzelik el az életüket. Degradáló kifejezéseket használnak a gyerekekre, terhességre, szülésre, családra, betegesen süt belőlük a gyűlölet.

De miért éreznek és viselkednek így?



2022. szept. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
100%

70-es : Te lennél normális?

Annak tartod magad,holott csak egy ösztönlény vagy?

2023. ápr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező írta:


"Mondjuk, hogy ne haljon ki a faj?

A fajfenntartás a legalapvetőbb, legősibb ösztön. Akiben nincs meg, az valójában hibás."


Nos, az ember attól különb az állatoknál, hogy az ösztöneit kontrollálni tudja. De komolyra fordítva a szót!


Mi van, ha valaki úgy érzi, alkalmatlan a szülőségre? Csináljon gyereket csak azért, hogy a társadalom ne köpködjön rá? Na ez az igazi önzés.


Mi van, ha valakinek nem jött még össze a megfelelő partner? Vagy tragikus az anyagi helyzete? És még egy csomó kérdés felmerülhet.


Én pl. sokadik éve küzdök mentális bajokkal, amelyekre természetesen gyógyszert kapok, és ezek pont azért alakultak ki nálam, mert katasztrofális gyerekkorom volt. Szóval én ezért nem akarok gyereket, de ez nem jelenti azt, hogy ne szeretném őket. Az unokaöcsémmel/unokahúgommal rengeteg minőségi időt töltöttem, amíg kicsik voltak, meg persze most is. Szívesen játszom a barátaim gyerekeivel, az egyiküknek én lettem a keresztanyja.


Tehát az, hogy valaki nem akar gyereket, nem jelenti feltétlen azt, hogy utálja őket.

márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
Gyűlölik egy kicsit erős kifejezés. Nem szeretik, idegesítik őket, nem kívánnak gyereket az életükbe.
márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!