Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak egyre többen...

Miért vannak egyre többen azok a fiatalok, akik gyűlölik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem egyszerűen arról van szó, hogy nem akarnak gyereket, hanem szó szerint utálják őket. És ezt az utálatot azokra is kiterjesztik, akik gyermekkel képzelik el az életüket. Degradáló kifejezéseket használnak a gyerekekre, terhességre, szülésre, családra, betegesen süt belőlük a gyűlölet.

De miért éreznek és viselkednek így?



2022. szept. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 A kérdező kommentje:

"Nekem inkább az érthetetlen, mi játszódik le a társadalom azon tagjainak agyában, akik gyereket akarnak. Van egy ilyen breeding hormon, ami bekapcsol pubertás után?

Ha a társadalmi nyomásól és személyes preferenciáktól megpróbálunk eltekinteni, kíváncsi vagyok a biológiai okora. Valaki pl magyarázza meg a "baby fever" nevű jelenséget..."

A 30-as írta ezt, a biológiai okokra volt kiváncsi. A biológiai ok pedig pontosan az, amit leírtam. Ennyi, nem kell többet belemagyarázni.


Természetesen túl sokan vagyunk a Földön. Semmi bajom a tudatosan gyerekmentes közösségekkel. Ezerszer leírtam, hogy azok lelkivilágát próbálnám megérteni, akik GYŰLÖLETES megnyilvánulásokat produkálnak a gyerekek, családok irányába. Itt a GYK-n például.


Amúgy, szerintem már rég engedélyhez kellene kötni a gyermekvállalást. A fejlődő országokban pedig széleskörűvé tenni a fogamzásgátlást. Ám ez sok-sok egyéb szempontot vet fel, nagyon komplex probléma, és háborúzás, hadiiparba ölt csilliárdok helyett inkább ezekkel a problémákkal kellene foglalkoznia a világnak!

2022. szept. 25. 10:44
 52/73 anonim ***** válasza:
85%

A tisztességes gyerekvállalás, majd a nevelése, na az családalapítás.

A felelőtlen szaporodás és/vagy nem nevelés, na az világra szarása egy kártékony valaminek, aki csak rontja a levegőt, rendes emberek (köztük gyerekek) életminőségét.

Köszöntem.

2022. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
17%
Szomorú, hogy a mai világban mindenki azt harsogja, hogy csak a milliomosok vállaljanak gyerekeket, mert egyedül ők tudnak a jövő generációnak megfelelő életminőséget és edukációt adni, a többinek meg kár megszületnie, mert csak rontja a levegőt - ennek pedig kifejezetten gusztustalan üzenete van.
2022. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező: manapság mindenki utál mindenkit. Ez különösen igaz a magyarokra. Számomra egyszerűen felfoghatatlan az a (legyünk őszinték) primitív, korlátolt és álszent mentalitás, ami a magyar népet jellemzi. Képesek bárkit /bármit a végtelenségig utálni meg lenézni. Teszik ezt úgy, hogy önerőből éhen halni sem képesek.

Ha ezt nézzük, hihetetlen szerencsés a kormány : pici alamizsna, meg egy jó kis "Goebbels-i propaganda". Ennyi elég is.

Ez a "gyerekutálat" csak olyan, mint a többi.

Nyugodtan hidd el, hogy (szinte) senki sem utálja őket.

A szüleiket már inkább. Ők kényszerítik a világra őket annak tudatában, hogy a semminél is kevesebb az esélyük egy "szép világra".

Az, ebben a mostani civilizációban már nem lesz.

Én személy szerint ezért nézek önző, szívtelen és agyatlan zombinak jóformán mindenkit, aki MOST gyereket tervez.

Csak annak lenne szabad, aki elég gazdag ahhoz, hogy jövőt tudjon tervezni ott, ahol még tiszta a levegő, a víz és nincs tömegnyomor. Legyünk őszinték : akik tehették, már megvették a kis privát szigetüket. A zöm pedig majd próbál túlélni. Ahogy fentebb már írtam :"zabálj, vagy felzabálnak". A

bolygó haldoklik.

Tudom :"mitizgatezengemet, Mindekimásoldjameg". Ezt már rég megugrottuk.

Muszáj még ide írnom, hogy olyan mint "tervezett gyerek" a legritkább esetben születik.

97% vagy véletlenül sikerült, vagy (és ez a legrosszabb/legvalószínűbb) amolyan hirtelen pénzforrás egy lelakott putri megvételére. Mert annyira elég az ilyen - olyan hitel,nem többre. Aztán látjuk a gyerekeken az utóbbi húsz évben, hogy nemigen jutnak egyről a kettőre.

Valami "migránsokat" emlegettél . Mégis szerinted mik azok a magyar fiatalok, akik külföldön keresik a "szebb jövőt"? Viszik magukkal a mentalitásukat ami rossz és kevesek olyan szerencsések mint én, hogy egyáltalán ne legyen honfitárs a környezetükben. Külföldön ugyanúgy mérgezik magukat /egymást azzal, ami elől elmenekültek.

És most (hála a kormánynak) az egész világ úgy áll hozzájuk, ahogy a szüleik otthon bármilyen külföldihez." Mindenki migráns/elveszik a magyarok munkáját/ MI TARTJUK EL ŐKET (ez a kedvencem 🤣)".


Ez sem volt mindig így :24 éve élek Ausztriában. Nekem semmi gond nem volt a beilleszkedéssel. Sokat kellett tanulnom, de nekem sikerült. Más világ volt.

Most már ahogy halad az idő, annál nehezebb lesz a kivándorolni vágyók dolga.


Tudom, hogy elkanyarodtam a témától, de azt is át kellene gondolni azoknak, akik most írják alá a szerződést (1/2/3/X gyerekre) hogy otthon nem lesz jobb, de már külföldön sem.

Nincs jövője a mostanában született átlag gyerekeknek.

Önzés a világra kényszeríteni őket.

A CF-életfilozófia terjedőben van. Minél tanultabb valaki, annál inkább mérlegel pro és kontra. Egyre több férfi és nő dönt úgy, hogy erre a világra inkább nem vállal gyereket.


Nem a gyerekek vannak utálva, hanem a szüleik, akik fittyet hánynak arra, hogy egy lepusztult bolygót hagynak a "Mi Csodáinkra".

Azzal teszi a legjobbat az ember a gyerekének, ha nem hozza a világra.

2022. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Én pl nem kaptam választ arra kérdésemre, hogy miért kellene kötelezően szeretni a gyerekeket? És Miért probléma az neked, ha valaki nem bírja őket?
2022. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

Válaszoltam, de valamiért nem fogod fel. Nem kell mindenkinek szeretnie a gyerekeket. Lehetsz közömbös is irántuk, illetve, állhatsz a skála bármely részén az imádat és utálat között.

A kérdésem csakis azokra vonatkozott, akik, legalábbis a megnyilvánulásaikból ítélve, utálják, gyűlölik őket. Mint az 52-es: "világra szarás", "kártékony valami" - ezeket a beteges hozzáállású embereket nem értem. Hogy mi vitte rá őket, mit éltek át, hogy így érezzenek.

2022. szept. 25. 19:22
 57/73 anonim ***** válasza:
96%
Én megértem őket is, szívük joga úgy érezni ahogy éreznek. Nem gondolod, hogy egyszerűen csak élned kellene az életed? Többre mennél vele, mint mások érzéseit boncolgatni. Semmi értelme. A saját idődet pazarlod. Tényleg Ennyire nincs életed?
2022. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:
Pont, amennyire nektek, hisz ti is itt vagytok.
2022. szept. 25. 20:31
 59/73 anonim ***** válasza:
13%

Jujujuj. Elkanyarodtunk az eko-fasizmus irányába, ami nagyon nem jó.


"Természetesen túl sokan vagyunk a Földön."


Ez egy összeesküvés elmélet. Nem igaz.

Ahogy az sem igaz, hogy nincs elég étel - van, csak rosszul csoportosul, ahogy a pénz is. Nincs egyenlő eloszlás. Mindenkinek juthatna elég pénz, étel és tető a feje fölé. A Föld még mindig el tudja látni az emberiséget.


"Szerintem már rég engedélyhez kellene kötni a gyermekvállalást."


Ergo a kormányok kezébe adnál olyan politikai erőt, ami eltiporja a *választáshoz való jogot*. Ebből kényszerített sterilizálás, teljes abortusz tilalom és egyéb nyalánkságok lenének. Volt erre példa már és most is igyekszik a kormány belenyúlni az önrendelkezésbe (pl. 33-as, részleges abortusz-tilalom).


"...széleskörűvé tenni a fogamzásgátlást."


Ez (is) egy fasiszta álláspont.


"...háborúzás, hadiiparba ölt csilliárdok helyett inkább ezekkel a problémákkal kellene foglalkoznia a világnak!"


Valóban kevesebb pénz kéne fordítani a milíciára, de ezzel a problémával konkrétan foglalkozik is a jelenlegi kormány/társadalom. Hiszen privilégiumokkal halmozza el azokat, akik házasodnak/gyereket vállalnak.

2022. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
100%
58. Én néha felnézek gyakorira pár percre ha időm engedi, te meg kiírtál egy kérdést és oldalak óta vergődsz olyasmin amihez igazából semmi közöd nincs. Ja, tényleg ugyanaz....ja nem.
2022. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!