Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálnak egymás mellett...

Miért utálnak egymás mellett ülni az emberek a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 09:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

#14

Ugye tudod, hogy nem mindenki teheti meg hogy autóval jár? (És most nem csak anyagi okra gondolok)

2022. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
22%
Igen ezt megértem. De továbbra sem értem a tömött buszon miért kell szólni, h tegye arrébb a táskáját. Ennyire csak magára koncentrál valaki, nem érdekli a többi ember? Én mikor buszoztam utáltam ha valaki hozzám szólt, ezért automatikusan az ölembe raktam a táskám, ne kelljen senki megkérjen. Ha meg csöves ült volna le mellém, felálltam inkább.
2022. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
41%
17: pedig szerintem nyilvánvaló: pont azért teszi maga mellé a táskáját akármilyen tömött is az a busz, mert nem akarja, hogy bárki is leüljön mellé vagy dolgozzon meg a helyért! :D
2022. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
78%

#17

Én gyerekként csináltam, akkor pontosan azzam a szándékkal hogy ne üljenek mellém idegenek.

(Ha megkért hogy vegyem el a táskám, inkább felálltam azzal együtt)

2022. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel csak annyi a probléma hogy nincs joga hozzá, senkit nem érdekel mit akar mit nem. Egy ülő helyre váltott jegyet nem kettőre. Én le ugatnám ha ilyet látok. Bár nem sokat buszozok, de ilyet...
2022. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Szóval nincs jogotok két ülő helyet elfoglalni. Egy helyet fizettek meg, azért a másik helyért meg valaki más fizetett!!!
2022. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
23%

19: én viszont nem bírom megállni, hogy ne az ölembe tegyem a táskámat, ha látom, hogy sokan vannak. Szerintem ez alap emberi jóérzés, hogy ha az ember segíteni tud, akárcsak egy ülőhellyel, akkor segítsen vagy ha kell, akkor még adja át a sajátját is egy nálánál jobban rászorulónak pl. nénikének, kismamának stb.

De nem vagyunk egyformák és nem is kell elítélni azt, aki más, csak nekem fura, hogy hogy nem zavarja-

2022. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
96%

#20

Nyilván. Mint írtam, készséggel átadtam a helyem, ha kellett valakinek.

De nem mertem 7 évesen vadidegen felnőtt által "beszorítva" ücsörögni, és ezt azóta is jó döntésnek tartom, ha valaha lesz gyerekem akkor ugyanerre fogom tanítani.

2022. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

#22

Neked is ajánlom a #23-as válaszom.

2022. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
97%
Egyrészt nagyon kevés ember van (mindkét nemben!) aki normálisan ül a másik mellett, úgy, hogy ne érjen hozzá. Sokkal gyakoribb, hogy terpeszkednek, és egyáltalán nem érdekli őket, hogy a combjuk és a karjul hozzám ér. Rengetegszer kellett már úgy utaznom, hogy a fél seggem lelógott az ülésről, csak azért, hogy elkerülhessem a fizikai kontaktot... Másrészt, ott a hangoskodás. Nekem ott a fülhallgatóm, úgyhogy ki tudom zárni ha valaki mellettem hátrahajolva beszélget, telefonál, vagy bömbölteti a zenéjét, de akinek nincs, azt zavarhatja. Harmadrészt, vannak olyan díszmadarak, akiket nem érdekel, hogy le szeretnék szállni. Szólok kedvesen, szólok bunkón. Semmi, őméltósága márpedig nem fog megmozdulni. Én pedig nem vagyok hajlandó fennmaradni a buszon, tehát át kell verekednem magam rajta, amit általában irdatlan szitkozódás követ.
2022. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!