Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek hogyhogy ilyen...

Egyes emberek hogyhogy ilyen nagyra engedik magukat?

Figyelt kérdés

Nagy baj van magyarországon, ilyen baj még sosem volt, hogy energiaválság, az élelmiszerárak a plafonon, egy kenyér 800 forint, ha két-három dolgot veszünk ami egy jó kaja alapanyaga 1500 forint. Sírnak az emberek, hogy fizu nem emelkedik, az árak igen. Beültem valamelyik nap pontosabban múlthét szombaton pizzériába egy 32 cm-es pizzát, ami már nem 1500 forint mint két éve, hanem 2600+még szervízdíjjat is fizetni kellett, így került 2900-ba a pizza. Drága hely. Mellettem egy 10-12 fős társaság ült, asztalok összetolva biztos lefoglalták, egy lány ült középen, biztos a 18.szülinapját ünnepelték, mert előtte volt egy 18 számú héliumos lufi is. Azok fogyasztottak annyit, hogy mikor fizettek valami 80 ezer körüli összeg volt. Egy 50 körüli férfi fizetett, gondolom az apja. Meglepődtem, hogy erre van pénz???

Én épp, hogy kiszorítottam a pizzám árát, így is sok vokt érte, más meg ilyen horribilis összeget fizet. Akkor csak van pénz és nincs szegénység, dehogyisnem. Kérdésem, hogy egyes emberek, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyit hagyjanak egy étteremben?


Ha nem lenne válság, nem kérdezném meg, de foglalkoztat és megkérdezem.

Mert nekem meg alig van pénzem, örülök, ha kaját tudok venni. Multkor odajött egy srác a vasútállomáson és kért volna tőlem kaját. Mondtam neki nincs, csak pénzem. Adok 1000 forintot vegyen egy kebyeret meg felvágottat. Azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni a pénzzel, mert már bolt nincs nyitva, nem kellett neki a pénz, neki kaja kellett volna. Ha lett volna kaja nàlam adtam volna neki. Viszont az ilyen gazdagok meg nem szoktak a szegényeken segíteni.



2022. nov. 3. 22:20
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
68%

#47 Nem ott tartunk, mert szó sem volt ilyenről, de köszönjük szépen a ferdítést. Gondolom a kérdező vagy valamelyik kamu felhasználóval :D


Persze, adjál akkor is ha szegény vagy, szép és jó, de ettől még nem kell úgy tenni mintha csak és kizárólag te adnál és ezzel váltanád meg a világot ;)


És főleg nem kell úgy tenni, mintha a "köcsög gazdagok" nem adakoznának. Meg nem kell a másik anyját szidni, amikor megjegyzi a tényt, hogy a "köcsög gazdagok" nagyságrendekkel többet adakoznak mint te a 30 Forintos kiflivel ;)

2022. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én épp 80ezerért vettem két széket a szobámba, csak mert tetszik. Wow, mekkora hihetetlen gazdagság es pénzszórás.
2022. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
18%
A hirtelen jött lepontozásokból úgy látom, hogy a kérdező hirtelen aktiválta magát az összes kamu profiljával :)
2022. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
0%
nekem alig van pénzem de sóher is vagyok, nem tudom hogyha sok lenne akkor is az maradnék-e, vagy a mentalitás megváltozik ha tudom hogy nem összeg 80 ezret kiadni egy étkezésre
2022. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
Volt olyan is, hogy egy ezres volt nálam és egy normálisabb hajléktalan kajára kért, odaadtam az utolsó ezresem, mert otthon kaja minden volt, már utána nem terveztem költeni. Odaadtam az ezrest és kész. Majd anyukám másnap adott pénzt. Nyilván a hajléktalan valóban kaját vett, mert bement a boltba és kajával a kezében jött ki. Nem mindenki italra kér. Jószívűnek kell lenni.
2022. nov. 5. 22:19
 56/60 Darius- ***** válasza:
100%
55-A legjobb ha pénz helyett mégis ételt adsz neki
2022. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
70%
Te is anyád pénzéből voltál jószívű :D
2022. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
66%

#55: te egy kib#szott hős vagy, megérdemled a béke-nobel díjat minden egyes kifliért, amit adakoztál.

Csak itt ne égesd már magad ezzel a kreténséggel légyszi, mert szörnyen kínos.

2022. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
95%
Tudod mit kedves kèrdező.... Dobj egy számlaszâmot, a következő pizzátèn állom...
2022. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
95%
Egyre jobb, engem lepontoznak, a kérdező meg az anyja pénzéből jótékonykodik xD
2022. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!