Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek hogyhogy ilyen...

Egyes emberek hogyhogy ilyen nagyra engedik magukat?

Figyelt kérdés

Nagy baj van magyarországon, ilyen baj még sosem volt, hogy energiaválság, az élelmiszerárak a plafonon, egy kenyér 800 forint, ha két-három dolgot veszünk ami egy jó kaja alapanyaga 1500 forint. Sírnak az emberek, hogy fizu nem emelkedik, az árak igen. Beültem valamelyik nap pontosabban múlthét szombaton pizzériába egy 32 cm-es pizzát, ami már nem 1500 forint mint két éve, hanem 2600+még szervízdíjjat is fizetni kellett, így került 2900-ba a pizza. Drága hely. Mellettem egy 10-12 fős társaság ült, asztalok összetolva biztos lefoglalták, egy lány ült középen, biztos a 18.szülinapját ünnepelték, mert előtte volt egy 18 számú héliumos lufi is. Azok fogyasztottak annyit, hogy mikor fizettek valami 80 ezer körüli összeg volt. Egy 50 körüli férfi fizetett, gondolom az apja. Meglepődtem, hogy erre van pénz???

Én épp, hogy kiszorítottam a pizzám árát, így is sok vokt érte, más meg ilyen horribilis összeget fizet. Akkor csak van pénz és nincs szegénység, dehogyisnem. Kérdésem, hogy egyes emberek, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyit hagyjanak egy étteremben?


Ha nem lenne válság, nem kérdezném meg, de foglalkoztat és megkérdezem.

Mert nekem meg alig van pénzem, örülök, ha kaját tudok venni. Multkor odajött egy srác a vasútállomáson és kért volna tőlem kaját. Mondtam neki nincs, csak pénzem. Adok 1000 forintot vegyen egy kebyeret meg felvágottat. Azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni a pénzzel, mert már bolt nincs nyitva, nem kellett neki a pénz, neki kaja kellett volna. Ha lett volna kaja nàlam adtam volna neki. Viszont az ilyen gazdagok meg nem szoktak a szegényeken segíteni.



2022. nov. 3. 22:20
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyunk ügyészek. De azért ma már nem ritka a nettó 400 000 ftos bér. Ha egy pár mindkét tagja keres ennyit, van egy hónapra majdnem egymillió forintjuk. Ebből kb 300 000 ft a kötelező kiadás. A maradék félmillió még mindig hatszorosa annak a fingos 80 ezernek.
2022. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell ahhoz ügyésznek lenni, hogy felfogjam, hogy 5000 forintot kifizetek ha egy hónapban egyszer pizzát akarok enni, de ha bedől a gazdaság, azt már nehezebben oldom meg.
2022. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
82%
Vagy az ügyészt mi a jóistenre értetted, a fizura? Mert nem csak ügyész meg minimálbér létezik az országban.
2022. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
74%
Úr isten, egy pizzériában szülinapi buliztak? Mi lesz itt?
2022. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy hagyjuk már ezt a "válság van, háború van" maszlagot. Nyilván, egyre szarabb a helyzet.


És? Most akkor hova szarjunk?


Attól, hogy KEZDŐDŐ recesszió van, még nem jelenti azt, hogy egytől egyig mindenki éhezik és mindenki a filléreket számolgatja.

2022. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
87%
Megértelek kérdező, sokszor gondolkozom ezen, honnan telik mindenkinek mindenre. A szülinapom 4000 ft-ból lett ünnepelve, hárman, otthon. Nem tellett többre sajnos. Elmúlt hétvégén mások külföldre mentek, én otthon ültem. Van akinek van oenze és van akinek nincs. Kukázó egyén jobb ruhában volt, mint amit átlagban hordok. Fucsa világot élünk.
2022. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 Darius- ***** válasza:
0%

Koltekeznek esztelenul vagy mutatni akarjak mennyi a pénzuk, holott engem nem érdekelt ez, mert nem voltam irigy természetu soha.

Erre neveli oket a mai nyugati minta, hogy ne végezz fizikai munkat, légy tavolsagtarto, elutasito, kérkedj és utana menj csodbe. Mert ha ma luxus étteremben van, holnap lehet a hid alatt. Pontosan azért, mert a gazdasagi szektor valtozik.

2022. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
72%

Illetne nem lehet mindenkit önmagadhoz hasonlítani. Te csóró vagy és még a pizza árát is nehezen köhögted ki, van ilyen. Ettől még nem mindenki csóró.


Nekem 550 ezres fizetésem van, nem villogásból írom, mert ez pesti viszonylatban még csak nem is magas kategória, szakmámon belül meg alacsony. Ebből átlag a fele megmarad havonta 250 ezer körül.


Gondolkodás nélkül megtenném, hogy fizetek egyszeri 80 ezret. Ez nem pénz amikor a boltban 5 ezer alatt nem jövök ki.

2022. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
83%
Dolgozni kell, az a titka.... Èn 2 helyen dolgozok ès 700.000-t keresek, felesègem 3 műszak 300.000ret. Vettünk egy házat, fizetjük a hitelt (120.000 ft) 1 èv alatt kifizettünk 800.000 ret vagyon szerzèsi adóra, ügyvèd egyèbb kb 500.000 ft volt, fürdőszoba felújítás 450.000 ft volt. Most lesz (decemberre van időpont) ablakcsere, redőny, szúnyoghàló 700.000 amire megvan már a pènz, lègkondi január 300.000 ft amire akkor lesz meg a pènz, karácsonyra 200.000 kb amire ebbe a hónapba teszünk fèlre. Mellette kocsijavítát (2 db első lengőkar ? az âra, lakásbiztosítás èvesdíj 25.000 ft, kocsibiztosítás 50.000 ha jól emlèkszem (ezek februárban) elèg sokat dolgozunk, párom 3 műszak H-P ig, èn meg H-P 7-Fèl 4 ig, hètköznap 3-4 napot 7-11 ig ès hètvègèn is mindkèt nap másodállásba..... Ha fontos a pènz, tegyèl èrte, az írígysègből nem èlsz meg, illetve nem tudhatod hogy arra a szülinapra hány hónapig tettek fèlre, vagy mit tettek le az asztalra, mit dolgoznak, menxit keresnek...
2022. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
88%
Most azon lepődtél meg, hogy vannak csórók meg gazdagok, vagy min?
2022. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!