Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek hogyhogy ilyen...

Egyes emberek hogyhogy ilyen nagyra engedik magukat?

Figyelt kérdés

Nagy baj van magyarországon, ilyen baj még sosem volt, hogy energiaválság, az élelmiszerárak a plafonon, egy kenyér 800 forint, ha két-három dolgot veszünk ami egy jó kaja alapanyaga 1500 forint. Sírnak az emberek, hogy fizu nem emelkedik, az árak igen. Beültem valamelyik nap pontosabban múlthét szombaton pizzériába egy 32 cm-es pizzát, ami már nem 1500 forint mint két éve, hanem 2600+még szervízdíjjat is fizetni kellett, így került 2900-ba a pizza. Drága hely. Mellettem egy 10-12 fős társaság ült, asztalok összetolva biztos lefoglalták, egy lány ült középen, biztos a 18.szülinapját ünnepelték, mert előtte volt egy 18 számú héliumos lufi is. Azok fogyasztottak annyit, hogy mikor fizettek valami 80 ezer körüli összeg volt. Egy 50 körüli férfi fizetett, gondolom az apja. Meglepődtem, hogy erre van pénz???

Én épp, hogy kiszorítottam a pizzám árát, így is sok vokt érte, más meg ilyen horribilis összeget fizet. Akkor csak van pénz és nincs szegénység, dehogyisnem. Kérdésem, hogy egyes emberek, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyit hagyjanak egy étteremben?


Ha nem lenne válság, nem kérdezném meg, de foglalkoztat és megkérdezem.

Mert nekem meg alig van pénzem, örülök, ha kaját tudok venni. Multkor odajött egy srác a vasútállomáson és kért volna tőlem kaját. Mondtam neki nincs, csak pénzem. Adok 1000 forintot vegyen egy kebyeret meg felvágottat. Azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni a pénzzel, mert már bolt nincs nyitva, nem kellett neki a pénz, neki kaja kellett volna. Ha lett volna kaja nàlam adtam volna neki. Viszont az ilyen gazdagok meg nem szoktak a szegényeken segíteni.



2022. nov. 3. 22:20
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
70%
Na megsértődtek a prolik, vagy mi van? :D
2022. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
90%
Látsz egy 12 fős társaságot, ami az ország 0,0000000000000001%-a, majd levonod a következtetést, hogy hát nincs is válság. Fogják a kezed, vagy magadtól vagy ennyire ostoba?
2022. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
89%

Wow, válság van, és van egy ember az országban, akinek telik több pizzát megvenni. Hogy lehet ez vajon???


Jézus, kérdező..

2022. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%
annyira nem kell kiakadni kérdezőn, nekem is visszatartó erő egy kétezerötszáztól több pizza, mert emlékszem régebbi áraikra és nehéz feldolgozni az inflációt
2022. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
89%
Annyi fore az meg nem is sok meg szulinapoztak... Amugy meg sokan jol keresnek
2022. nov. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

Biztos örült a tulaj, hogy volt egy 80 ezres vendég.

Amúgy a majdnem 3 ezres pizza a drágalátós szervizdíj együtt nem is volt olyan jó. Kemény nem helybensütött pizzaalap, valamint nem olyan meleg. Azért nem 15 perc alatt volt meg, hanem 4 perc és hozták.


Egy másik pizzériában ugyan nem 32, hanem csak 30 cm-es pizza 2300 forint és helyben sütik a pizzaalapot, pizzát, azért 15-20 perc a várakozás. Csak az bezárt átmenetileg, mert festik, átalakítják.


Amúgy a gazdagok nem segítenek a szegényen. Én sem vagyok gazdag, de ha nekem az utolsó háromezrem van és azt mondaná valaki, hogy vegyek neki egy kis kaját, mert éhenhal lassan, a 3 ezremből 1 ezerért vennék neki egykis kiflit, vagy kenyeret egy kis felvágottal.

2022. nov. 4. 02:03
 27/60 anonim ***** válasza:
90%
Normálisabb családokban a szülők félretesznek valamennyi pénzt a gyerekük életének egyik legfontosabb alkalmának ünneplésére (18. születésnap). Vagy szimplán gazdagok. De hogy ez neked miért fáj, kérdező? Olyan mértékű irigység és rosszindulat van ebben a kérdésben, mint a rohadt élet. Én is csóró vagyok, örülök ha meg tudom venni magamnak az alap dolgokat, de ha szórakozó embereket látok akkor örülök az ő örömüknek, nem azon kezdek el puffogni, hogy nincs is válság mer bezzeg ezek.
2022. nov. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
90%
Tehát azèrt van vàlság, mert csóró vagy?
2022. nov. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
90%
26# ês akkor miêrt nem a 2300 ft-oshoz mentèl? Vagy mondok jobbat: megveszed az alapanyagot, ès sütsz 5 db 40 cm-es pizzât... Sokkal ocsóbban jöttèl volna ki....
2022. nov. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
88%

#16:

Nem élünk furcsa világban, csak a magadfajták semmi mást nem csinálnak a siránkozáson meg a másikra mutogatáson kívül, hogy #bezzegnekimilyenjónekemmegmilyenszar.

2022. nov. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!