Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek hogyhogy ilyen...

Egyes emberek hogyhogy ilyen nagyra engedik magukat?

Figyelt kérdés

Nagy baj van magyarországon, ilyen baj még sosem volt, hogy energiaválság, az élelmiszerárak a plafonon, egy kenyér 800 forint, ha két-három dolgot veszünk ami egy jó kaja alapanyaga 1500 forint. Sírnak az emberek, hogy fizu nem emelkedik, az árak igen. Beültem valamelyik nap pontosabban múlthét szombaton pizzériába egy 32 cm-es pizzát, ami már nem 1500 forint mint két éve, hanem 2600+még szervízdíjjat is fizetni kellett, így került 2900-ba a pizza. Drága hely. Mellettem egy 10-12 fős társaság ült, asztalok összetolva biztos lefoglalták, egy lány ült középen, biztos a 18.szülinapját ünnepelték, mert előtte volt egy 18 számú héliumos lufi is. Azok fogyasztottak annyit, hogy mikor fizettek valami 80 ezer körüli összeg volt. Egy 50 körüli férfi fizetett, gondolom az apja. Meglepődtem, hogy erre van pénz???

Én épp, hogy kiszorítottam a pizzám árát, így is sok vokt érte, más meg ilyen horribilis összeget fizet. Akkor csak van pénz és nincs szegénység, dehogyisnem. Kérdésem, hogy egyes emberek, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyit hagyjanak egy étteremben?


Ha nem lenne válság, nem kérdezném meg, de foglalkoztat és megkérdezem.

Mert nekem meg alig van pénzem, örülök, ha kaját tudok venni. Multkor odajött egy srác a vasútállomáson és kért volna tőlem kaját. Mondtam neki nincs, csak pénzem. Adok 1000 forintot vegyen egy kebyeret meg felvágottat. Azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni a pénzzel, mert már bolt nincs nyitva, nem kellett neki a pénz, neki kaja kellett volna. Ha lett volna kaja nàlam adtam volna neki. Viszont az ilyen gazdagok meg nem szoktak a szegényeken segíteni.



2022. nov. 3. 22:20
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
42%
Oké, akkor ami a valóságban nagy eséllyel történhetett: fater ráébred buli közepén, hogy 17 a lánya, akkor jövőre 18. Be is írja telón naptárba fizetésnaponként ismételve, hogy "15k jánynak 18-ik szülinapra". Ha fizetés előtt van a szülinap, az akkor is 165k zabálni, ajándékozni, értelmesebb borra, kirándulni egyet, "Boldog szülinapot Jucó" repcsis feliratot rendelni az égre, akármi. Kétkeresős háztartásban minimálbérekből kiköhöghető 10k is, ami 110k rossz esetben ugye. Még mindig marad 30 a "tizennyolcpluszos" ajándékokra...
2022. nov. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
84%
Téged nem érint a válság, ha olyan csóró vagy, hogy 2500 forintot is kiköhögésnek érzed. Ezen a szinten a szárnyaló gazdaságban is kva csóró lennél. Nem leszólásból mondom, csak annyira lenn van a szint nálad, hogy az nem a válság miatt történik.
2022. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
88%
Azt kéne megértened, hogy nem mindenki ilyen szar csóró gyárimunkás proli, hogy egy pizzát is alig tud kifizetni (de tegyük hozzá, hogy azért beülsz és megrendeled, akkor is, ha nyilvánvalóan nem engedheted meg magadnak). Nagyon sok embernek a mostani nagy válság annyi, hogy picivel kevesebbet tesz félre/ver el havonta, de amúgy telibeszarja a nagy válságot.
2022. nov. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
79%
#26: ekkora bohócot :D :D :D :D :D
2022. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az a válság, hogy megeshet, hogy fel kell számolni a céget, illetve az, hogy a megtakarításaimból, amiből kiadásra akartam lakást venni, lassan fél lakás sem jön ki, olyan infláció van.


Nem az, hogy 35 ft a kifli vagy 70.

2022. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
58%

"Biztos örült a tulaj, hogy volt egy 80 ezres vendég."


Megsúgom a tulaj pontosan leszarta, a pizzériáknak a kiszállításból van a pénz, nagyüzemben gyártják kb.

2022. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
32%

"Amúgy a gazdagok nem segítenek a szegényen."


Csak megsúgom, hogy a "köcsög gazdagok" sokkal többet segítenek mint te. Te a 3 ezer Forintodból adsz pénzt 2 kiflire, aztán dagad a melled, hogy jobbá tetted a világot.


A gazdagok meg alapítványokat tartanak fenn, milliókkal segítik a rászorulókat, vagy éppen nekik köszönheted, hogy egyáltalán van munkahelyed.


De ezt nyilván hiába magyarázza az ember valakinek akinek a kifli meg felvágott a minden és világmegváltó luxus egy szaros pizza...

2022. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
83%
37#mint pl Sane (labdarúgó)
2022. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%
Friderikusz is milliós összegekkel szokott jótékonykodni, mégsem említi magától egyszer sem
2022. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
0%
Levikének üzenem, én ma is rendeltem pizzát ;)
2022. nov. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!