Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hagyjam ott az...

Szerintetek hagyjam ott az Egyetemet?

Figyelt kérdés

2 éve járok már lassan ide, de a nagy részében főként csak magoltam, és teljesen csak a túlélésre játszottam, ezzel alapjáraton még talán nem lenne probléma, viszont nem lettem tagja ennek a közösségnek, valószínűleg azért, mert önbizalom hiányos vagyok, és sokat szorongok.


Emellett nem bízok a tudásomban, ha egyáltalán van, de úgy érzem a legtöbb dologból nincs, mert mindig is féltem normálisan kifejteni a véleményem dolgokról, úgy voltam vele úgysem számít.


Nem alakultam ki nagyon mint ember, mindig is az volt a célom, hogy kitörjek abból, hogy rám alig kíváncsiak. Ennek érdekében korábban sokat járkáltam el több helyre bulizni és a többi.


Viszont nem fogalmaztam meg rendesen soha semmit, körülöttem mindenki az ismerőseitől, szüleitől eltanult normális dolgokat és kialakított, egy véleményt, érdeklődési kört.


Azokba a témákba bele mélyedve áttanulmányozva úgy, hogy tudjon beszélni róla. Én ehelyett mindig csak hallgattam másokat, és nekem kb a legtöbb dolog mindegy volt, úgy voltam vele engem úgysem érint.


Mostanra odáig jutottam a nagy simpelésekben, hogy mindenkinek megfeleljek, hogy nagyon nincs olyan ember akivel egy az érdeklődésünk. Mert valahogy nekem olyan szinten nincs, vagy legalább is olyan amiről rendesen beszélni tudnék.


Emiatt is gondoltam arra, hogy a következő évemet arra fordítom, hogy önbizalmat gyűjtsek, elkezdek dolgozni, mellette megtalálni azokat a dolgokat amiket szeretek barátoktól, ismerősöktől függetlenül.


Komolyabban kell vennem valószínűleg az életet, emellett nyitottabnak kéne, hogy legyek dolgokra, és fejlesztenem kéne önmagam. Mit gondoltok az amit tervezek segítene rajtam?



2023. máj. 6. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit ki ettem abból, amit írtál, nekem az jött le, hogy nem az egyetemmel van baj, hanem az önértékeléseddel, személyiségfejlődéseddel..


Az, hogy a tulelesre játszol normális, vagyis nekem van tapasztalatom mérnöki karral, ott tényleg az a helyzet, hogy 80% arra játszik, hogy éppen csak a következő félévet éljük túl (tuleles ez esetben a 3as átlag, és kötelező tárgyak ne csusszanak). Az egyetemen sokat kell tanulni, szenvedni kell vele.....mashogy nem megy.


Az egyetemen, popkulturalis hatások miatt, ahogy a filmekben ábrázolják az egyetemi életét, hogy állandóan buli, mindenkinek van 15 barátja, pia, meg mit tudom én, java részt nem fedi le a valóságot. Az egyetemisták egy 25%a lehet hasonló életmódot el, de sokan úgymond 'magányosak'.... Nekem van 100 szaktarsam kB, ebből kB 5 el beszélek előadás előtt, ha úgy alakul. Ismerek egy két embert, akik gyakszin pont mellettem ültek, és azért van kontakt. Igazából ennyi, évente kétszer van buli, így egyetemi körrel, de az is csak iszogatás szint. Én nem tudom.


Az egyetemet nehogy ott hagyd ezek miatt, később bánni fogod. Nagyon közhely lesz, amit írok.. Próbálj hozzád hasonloakkal barátkozni, szűk baráti kört kialakitani először. Legyen önbizalmad. A nehéz tárgyakra jobban koncentrálni. Mást nem igazán lehet tenni.

2023. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*amit ki vettem
2023. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát eddig meglett minden tantárgyam, de igen velem van a baj. Mert ahogy sokaknak, vagyis ahogy eddig hallottam ugyanúgy elvész a memóriájukból ez a töménytelen mennyiségű anyag. Csak én úgy veszem észre, hogy az enyémből pedig a legtöbb dolog is eltűnt ez idő alatt.
2023. máj. 6. 13:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezért pedig nem az Egyetem a hibás vagy bárki más, én ezzel is tisztában vagyok.
2023. máj. 6. 13:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak innentől mi lenne a célszerű lépés, mert hát ja, nem alakult ki olyan jól a személyiségem. Nincs önbizalmam és mára már olyan se nagyon van akivel megvitathatnék különböző témában dolgokat. Ez is főként miattam van, mert nem tudok hozzá tenni. Majd nemsokára tervezek szedni antidepresszánst, mert az talán segítene. Persze ez nem fogja megoldani minden problémám, de lehet, hogy amiatt nem folyton ilyen dolgokon kattogna az agyam, hanem képes lennék más dolgok ellátására is. Mivel az utóbbi időben, sikerült túl gondolnom mindent is.
2023. máj. 6. 14:00
 6/11 anonim válasza:
100%
Semmi esetre se hagyd ott!
2023. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség otthagyni. Van még 1-3 éved hátra. Ha annyira dolgozni akarsz, akkor menj levelezőre és dolgozz úgy, vagy itt a nyár lassan és diákmunkázz.

Munkahelyen sem lesz jobb a közösség amúgy. Sőt..


"megtalálni azokat a dolgokat amiket szeretek barátoktól, ismerősöktől függetlenül"

Ezt akar most is megtudod csinálni. Csak tudod hogy mi érdekel, próbáld ki azokat a hobbikat.

2023. máj. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én végigcsináltam, dolgoztam is benne és most úgy tűnik, hogy abbahagytam végleg az egészet és teljesen másba kezdek, pedig nagyon sok időbe és stresszbe került. Ment a meló és elégedettek voltak a főnökeim, de én magamat szarnak tartom. Rájöttem, hogy utálom és azért nem megy mert minden porcikám máshova vágyik.

A kérdés az, hogy szabad idődben foglalkoztat-e, amit az egyetemen tanítanak vagy csak a bűntudat nyomaszt mert nem foglalkozol vele eleget.

Ha nehezen megy akkor vagy hülye vagy hozzá vagy nem érdekel.

Nagy baj a magyar egyetemekkel, hogy sok hallgatót vesznek fel a pénz miatt, de csak azok vannak elemükben, akiket tényleg érdekel az adott képzés. Az oktatók többsége nem tud tanítani. Lényegében selejtezés zajlik: Vagy kompatibilis vagy velük és virágzol, vagy nem érted az egészet és szenvedsz.

2023. máj. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából, ez nem a pénzen múlott simán bejutottam erre a szakra pontban, de nem foglalkoztatott olyan szinten, nem is vettem ki úgy a részem belőle. Csak a minimumot ami kellett, mert közben pedig elvoltam foglalva a silány társasági életemmel és az önbizalom hiányommal.
2023. máj. 15. 00:53
 10/11 anonim válasza:
#9 Pontosok után is kapja a pénzt az egyetem. :)
2023. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!