Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hagyjam ott az...

Szerintetek hagyjam ott az Egyetemet?

Figyelt kérdés

2 éve járok már lassan ide, de a nagy részében főként csak magoltam, és teljesen csak a túlélésre játszottam, ezzel alapjáraton még talán nem lenne probléma, viszont nem lettem tagja ennek a közösségnek, valószínűleg azért, mert önbizalom hiányos vagyok, és sokat szorongok.


Emellett nem bízok a tudásomban, ha egyáltalán van, de úgy érzem a legtöbb dologból nincs, mert mindig is féltem normálisan kifejteni a véleményem dolgokról, úgy voltam vele úgysem számít.


Nem alakultam ki nagyon mint ember, mindig is az volt a célom, hogy kitörjek abból, hogy rám alig kíváncsiak. Ennek érdekében korábban sokat járkáltam el több helyre bulizni és a többi.


Viszont nem fogalmaztam meg rendesen soha semmit, körülöttem mindenki az ismerőseitől, szüleitől eltanult normális dolgokat és kialakított, egy véleményt, érdeklődési kört.


Azokba a témákba bele mélyedve áttanulmányozva úgy, hogy tudjon beszélni róla. Én ehelyett mindig csak hallgattam másokat, és nekem kb a legtöbb dolog mindegy volt, úgy voltam vele engem úgysem érint.


Mostanra odáig jutottam a nagy simpelésekben, hogy mindenkinek megfeleljek, hogy nagyon nincs olyan ember akivel egy az érdeklődésünk. Mert valahogy nekem olyan szinten nincs, vagy legalább is olyan amiről rendesen beszélni tudnék.


Emiatt is gondoltam arra, hogy a következő évemet arra fordítom, hogy önbizalmat gyűjtsek, elkezdek dolgozni, mellette megtalálni azokat a dolgokat amiket szeretek barátoktól, ismerősöktől függetlenül.


Komolyabban kell vennem valószínűleg az életet, emellett nyitottabnak kéne, hogy legyek dolgokra, és fejlesztenem kéne önmagam. Mit gondoltok az amit tervezek segítene rajtam?



2023. máj. 6. 13:20
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ha érdekel a szak, akkor beszélgetsz róla, olyan társaságot keresel ahol megbeszélheted az érdekes kérdéseket. Ha nem érdekel, akkor csak negatívkodsz, hogy nehéz a vizsga stb. Gondolj csak bele!


Richard P. Feynman - "Tréfál, Feynman úr?" Ez nekem sokat segített rájönni mi lenne a cél az egyetemen. Későn sajnos.

2023. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!