Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi visz rá egy nőt arra, hogy...

Mi visz rá egy nőt arra, hogy buszvezető legyen?

Figyelt kérdés

Vidéki nagyváros, megyeszékhely, a helyi járatú buszokon több női sofőrt is lehet látni. Jellemzően 40-es, 50-es korúakat.

Azért furcsa számomra, mert ugye nehéz fizikai munka, rengeteg odafigyeléssel és hatalmas felelősséggel, és a fizetés sem olyan jó. Ráadásul ez nem olyan jellegű dolog ami általában a nőket érdekli.

Hogyan juthat el ennek ellenére egy nő oda, hogy egy zsúfolt nagyvárosban egy csuklós busszal centizgessen a szűk mellékutcákban? Mi szólhat mellette? Mit gondoltok?



2023. jún. 16. 08:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Mitől lenne már nehéz fizikai munka ülni egy légrugós karfás ülésben egy szervós kormányt tekergetve?
2023. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%

Nem olyan jó a fizetés???? Hát szerintem meg baromira túl vannak fizetve, főleg ahhoz képest, amit a mi városunkban művelnek.

Nem lehet mindenki programozó 5 misis fizuval.

2023. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
7-es te akkora mitomán vagy, nem ártana kezeltetni magad.
2023. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

7-es ja persze és hogy adták oda neki a buszt akkor...? :D


Amúgy nem nehéz fizikai munka, ennél sokkal nehezebb munkák is vannak, állítom hogy testileg nem megerőltetőbb, mint otthon rendezni 3 gyereket, ahol 1 éves a legfiatalabb és 6 a legidősebb...


Én nagyon szívesen lettem volna buszsofőr, csak az adottságaim nem adottak hozzá (hanem inkább egy másik területen vagyok jó), nincs meg hozzá a jó térérzékem, hogy kisteherautónál nagyobb járművet biztonsággal menőverezzek, de engem azóta lenyűgöz a buszok világa, hogy gimnazista lettem... Pedig önmagában a járművek nem érdekelnek.


Annyira nem monoton, általában több útvonalra is menniük kell, első ajtós felszállásnál mindig lát valamit az ember. Azt hagyjuk, hogy tilos, de van aki szeret a buszsofőrökkel cseverészni, stb...


Plusz igen, van aki szeret vezetni, én is szeretek.


Plusz szerintem egy viszonylag biztos munkaidős foglalkozásról van szó, akkora kell menni dolgozni, mikorra ki vagy írva, és akkor mész haza, amikor ki vagy írva. Maximum a forgalom akadályoz, de azt mindenkit, amikor hazatér. Nem kell rohanni, nem kell egy napon másfelet ledolgozni stb.


Szóval szerintem bőven megvannak az előnyei, ami miatt nőknek is érdemes választani.

2023. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
Helyi járaton egyszer meghallottam, amikor egy idős néni megkérdezte erről a sofőrnőt. Az volt a válasz, hogy így hozta az élet, de nem bánja. Viszont nagyon szeret vezetni, fiatalként pedig crossmotor versenyekre is járt.
2023. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy szeret vezetni, érdeklik a nagy gépek, jó a fizetés, na meg ezt dobta az élet.

Én is gondolkodtam rajta, hogy nagy gépekkel szeretnék dolgozni, vagy esetleg elmenni villamos/buszvezetőnek (nő létemre, aztakutyamindenségitneki!), sőt még pilóta is akartam lenni fiatalkoromban, de úgy alakult, hogy régész lettem. (ami egyébként szintén fizikai munka, és rengeteg a nő.)


Budapesten nagyon-nagyon sok a női vezető, gondolom vidéken most jön divatba, és nektek még furcsa.

2023. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

Kukás kocsiba 1 nö ült bp

Képzeld el mosz a nők átveszi a férfiaknak a helyét

Mert

Asztalos burkoló kőmüves

Minek tanulsz kamasznö? Autószerelönek :)

2023. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
A szükség. Tisztelem az ilyen nőket, mert nem vinnyognak, sajnáltatják magukat, panaszkodnak, adják fel az erkölcsi normáikat, hanem elvállalnak olyan - tisztességes - munkákat is, amelyeket általában nem nők szoktak elvégezni.
2023. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Oroszországban több a női vezető mint a férfi.
2023. szept. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
40%
Régen a legtöbb női busz vagy trolivezető szoknyában vezetett. Sőt olyan is volt, hogy rövidben. Ma már nincs ilyen. Egyszer Moldáviában láttam csak ilyet.
2023. szept. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!