Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz lennék emiatt, vagy...

Gonosz lennék emiatt, vagy más is érez így?

Figyelt kérdés

Nem hét pecsétes titok, de világéletemben a legtöbb emberről egyáltalán nem vagyok/voltam jó véleménnyel.

Sőt ha jobban belegondolok a többségtől, épphogy fel nem fordult a gyomrom. Nyilván nem mindenkire értem, de akiről így vélekedek nyomós okot adott erre.

Sokszor eszembe jut, hogy lehet jól be kellett volna mosnom egyet nekik, mert igen nagy arcuk volt és irtó pökhendiek voltak. De úgy voltam vele szegény hülyék elég baj az nekik, hogy ilyen csökött agyúak és legyen ennyi boldogságuk az életben más úgy se nagyon van.

Amit még nagyon utáltam, amikor a szemedbe mondanak minden jót, aztán meg a hátad mögött... Az ilyenekkel nyomdafestéket nem tűrő véleményem van, hogy mit tettem volna, lehet olyat, hogy magam is megbánom.

Van/volt valaki hasonló helyzetben? Tudom ez se jó, hogy ilyen vagyok, de már sokszor nem tudom mit higgyek.

Alapjáraton nem tartom magam rossz embernek sőt, de olykor bevillannak ilyen régebbi emlékek, ráadásul úgyhogy egyáltalán nem gondolok rájuk, viszont valószínű tudatalatti lehet és, hogy hogy tudtam ennyi féreg emberrel együtt lenni..

Azonban viszonylag hamar észleltem a turpisságot, amikor ezekkel volt dolgom, de volt aki tudott fejtörést okozni.

Amikor előjönnek ezek a gondolatok, hogyan tudnám kontrollálni? Van erre valami praktikus magyarázat?

Akik velem rendesek voltak, azokkal értelemszerűen én is az voltam. Azonban egyre inkább úgy látom, hogy nagyon kevés a normális, önös érdekektől mentes alak.

Kíváncsi vagyok kinek milyen tapasztalata van, volt ezügyben.

Ti akik szintén egy csónakban eveztek, milyen stratégiátok van erre?



2023. jún. 25. 08:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Huha. Hat egyutterzek veled kerdezo. De itt nem csak a minket korulvevo emberekrol van szo, hanem tarsadalmi, sot civilizacios szinten szerintem az emberiseg sikhulye. Rengeteg konyvet olvastam, ami csak megerositett az emberi hulyesegben, hogy uristen, most ez komoly? Pl tegnap olvastam, hogy a feher ember odament a bennszulottekhez, persze jol lenezte oket. A feher embernel a modern kajai miatt mindenfele betegsegek alakultak ki, ami a bennszulotteknel ismeretlen volt, mert ok tudtak, hogy miket kell enni. A feher ember mit csinal? Odarendelt egy rakas tudost meg orvost, akik tobb ev kemeny es koltseges munkaval rajottek, hogy mi okozza ezeket a betegsegeket es utana ezert Nobel jart! Olyan dolgokert, amiket a “primitiv” bennszulottek maguktol is tudtak. Azota persze ujabb es ujabb civilizacios betegsegeket gyartunk, aztan megint lehet kutatasokat folytatni ezekrol. Kozben meg mindenki beteg, depresszios, autoimmun betegsegek, cukorbetegseg stb. Valamit baromira nem jol csinalunk. Inkabb elnek egy fukunyhoban egy szigeten. Mire megyunk az okosteloinkkal, modern vackainkkal, amikor egyre jobban betegszunk meg.

Az emberi rosszindulat, ketszinuseg amirol a kerdezo ir, annyira tipikus. Szerintem nem vagy gonosz. Egy gonosz ember sosem aggodik azon, hogy o gonosz lenne.

2023. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Nem tartalak gonosznak, sőt, szerintem reálisan látod a dolgokat... Vagy lehet én is gonosz vagyok?...🤔
2023. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem mondom, hogy bennem nincs hiba, de akkor mégsem látom rosszul a dolgokat.

Túl sok... ki se mondom inkább, hogy milyen ember van..

Feltéve, ha lehet őket annak nevezni egyáltalán.

2023. jún. 27. 23:09
 24/37 anonim ***** válasza:
66%
Tegnap előtt láttam két srácot hajnalban és mindkettő a telefonját nyomkodta. Egymásra se néztek, nem is beszéltek egymással. Ennyire van kimosva az agyuk. Totális függők. Még el sem kezdődött a nap. Szerintem azt se tudják mikor van nappal vagy éjszaka, csak nyomkodják a telefont, mint a zombik. Ez lenne az élet értelme? Szerintem ezek meghalnának, ha az összes okostelefont begyűjtenék vagy egy komoly áramkimaradás lenne.
2023. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Nem lep meg. A legtöbb ember megvan hülyülve..

A mérhetetlen rosszindulat mellett, még butábbak lettek mint valaha.

Nagyon nincs hozzáfűzni valóm. Ha ez így folytatódik, akkor nagy jövőt nem jósolok ennek.

2023. jún. 29. 22:30
 26/37 anonim ***** válasza:
48%
Újabb pandémiát, bankcsődöt jósolnak. Lehet már jövőre megérkezik és durvább lesz mint az eddigiek. Addig lehet lubickolni.
2023. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

26-os. Én már ezen se lepődnék meg. A legtöbb ember semmiből nem tanul.

Viszont amikor beüt a krach, akkor meg lesnek, mint hal a szatyorban.

Hogy: 'ez hogy lehet?' 'azt hittem már több ilyen nem lesz'

2023. jún. 30. 09:18
 28/37 A kérdező kommentje:

Sajnos az ember a legbutább faj és az a rosszindulat, ami sokukhoz társul..

Hát nem éppen lebilincselő...

Mindegy. Próbálok a pozitívabb, még velejéig nem romlott emberekkel társalogni, kapcsolatot teremteni, mert szerencsére még vannak olyanok.

Bár megjegyzem nem sokan, de tudtak és okoztak kellemes meglepetést nekem.

2023. jún. 30. 09:23
 29/37 anonim ***** válasza:
Minőség a mennyiség felett. Inkább azokkal kommunikálj, akik normálisak, még ha nincsenek is sokan. Minek fárasztanád magad buta, rosszindulatú emberekkel?
2023. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
48%

Ezt láttad? Nagyon érdekes! Érdemes megnézni!


[link]

2023. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!