Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz lennék emiatt, vagy...

Gonosz lennék emiatt, vagy más is érez így?

Figyelt kérdés

Nem hét pecsétes titok, de világéletemben a legtöbb emberről egyáltalán nem vagyok/voltam jó véleménnyel.

Sőt ha jobban belegondolok a többségtől, épphogy fel nem fordult a gyomrom. Nyilván nem mindenkire értem, de akiről így vélekedek nyomós okot adott erre.

Sokszor eszembe jut, hogy lehet jól be kellett volna mosnom egyet nekik, mert igen nagy arcuk volt és irtó pökhendiek voltak. De úgy voltam vele szegény hülyék elég baj az nekik, hogy ilyen csökött agyúak és legyen ennyi boldogságuk az életben más úgy se nagyon van.

Amit még nagyon utáltam, amikor a szemedbe mondanak minden jót, aztán meg a hátad mögött... Az ilyenekkel nyomdafestéket nem tűrő véleményem van, hogy mit tettem volna, lehet olyat, hogy magam is megbánom.

Van/volt valaki hasonló helyzetben? Tudom ez se jó, hogy ilyen vagyok, de már sokszor nem tudom mit higgyek.

Alapjáraton nem tartom magam rossz embernek sőt, de olykor bevillannak ilyen régebbi emlékek, ráadásul úgyhogy egyáltalán nem gondolok rájuk, viszont valószínű tudatalatti lehet és, hogy hogy tudtam ennyi féreg emberrel együtt lenni..

Azonban viszonylag hamar észleltem a turpisságot, amikor ezekkel volt dolgom, de volt aki tudott fejtörést okozni.

Amikor előjönnek ezek a gondolatok, hogyan tudnám kontrollálni? Van erre valami praktikus magyarázat?

Akik velem rendesek voltak, azokkal értelemszerűen én is az voltam. Azonban egyre inkább úgy látom, hogy nagyon kevés a normális, önös érdekektől mentes alak.

Kíváncsi vagyok kinek milyen tapasztalata van, volt ezügyben.

Ti akik szintén egy csónakban eveztek, milyen stratégiátok van erre?



2023. jún. 25. 08:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a hozzászólásokat, csak a kérdést.


Nem vagy gonosz, én is hasonlóan vélekedek az emberekről, tisztelet a kivételnek. Több hivatalos helyen dolgoztam, például kormányhivatal vagy kórház, és az általad leírtakat tapasztaltam, emiatt nem is bírtam sokáig. (Az is lehet, hogy máshol nem ilyen a helyzet, csak a tapasztalatomról beszélek.) Emellett az is meglepett, hogy egészségügyben dolgozó emberek az áltudományos baromságokat fújták, hogy az oltás megöl és ilyenek, ezért nem veszik fel, és felmondanak. Sorolhatnám tovább, de igazából felesleges. Több embertől hallom, akik az országban elszórtan élnek, hogy ők is ezt tapasztalják, és bár nem ismerem a külföldi embereket, de lehet ez ránk, magyarokra jellemzőbb. Sokszor csodálkoznak, hogy miért nem beszélek senkivel a munkahelyen.

2023. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
*összecsapottan írtam, bocsánat. Sietek, de gondoltam mindenképp kell válaszolnom, mert estére elfelejteném.:D
2023. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Velem kapcsolatban meg azon csodálkoznak, amikor azt mondom az állatokat többre tartom, mint ezeket.

Hát nem kéne nagyon meglepődni. Adtak erre jócskán okot. Talán nem ártana elgondolkodniuk erről, feltéve ha tudnak egyáltalán gondolkodni.

Mindegy igazából lényegtelen, de azt jó tudni, hogy nemcsak én gondolom így akkor.

2023. júl. 2. 09:40
 34/37 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz emiatt
2023. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyűlölöm az emberek javát. Undorítóak. Beképzeltek. Frusztráltak. Bunkóak. Sorolhatnám reggelig...de ez van. Egyre butább mindenki.
2023. aug. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Közel 2 hónap után se változott a véleményem, legalábbis jó irányba nem.

Még nagyobb férgek az emberek, mint hittem.

2023. szept. 5. 12:42
 37/37 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Egyszerűen undorító, hogy hová tart ez a világ ...
2023. szept. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!