Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak autó nélkül nagyrészt...

Férfiak autó nélkül nagyrészt pénztelenségből vannak?

Figyelt kérdés

Ha egy férfinak nincs autója és bicajjal, busszal, vagy gyalog jár, ennek legtöbbször pénztelenség az oka és csak nagyon kis százalékban tudatos?


Aki pl. kifejezetten jómódú az kizárt hogy tudatosan ne legyen autója ugye?



2023. jún. 30. 17:41
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
32 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Tudnék fent tartani autót ha akarnék de borzasztó sóher fickó vagyok így amíg meg tudom oldani a dolgaim tömegközlekedéssel addig nem veszek autót. B jogsim az viszont van már 10 éve 😃


30/F

2023. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
14%

Nagyrészt igen.


Ismertem menő vezető újságírót, aki bringázott. De többnyire azért bicikliznek, tömegközlekednek, mert autózni drága nekik.

2023. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Sokan vannak, akik azért, mert egyszerűen intelligensebbek egy adott szintnél, és látják, hogyha számukra nincs értelme.


Vannak kifejezetten jó módú ismerőseim, de feltűnéstől mentes, egyszerűbb autót választottak, és sokszor nem is használják, hanem gyalogolnak és buszoznak helyette.


Ők nincsenek hozzánőve a kocsikhoz, akkor használják, amikor mindenképpen szükséges.

2023. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%

Én az 1. Válaszoló vagyok


Azt még elfelejtettem leírni hogy bringával is szoktam járni. Számomra nagyobb szabadságot ad mikor a kocsik mellett elhaladok ők várnak a nagy sorban én meg már rég a következő kereszteződésbe bedordulva tekerek és gyorsabban is odaerek ahova akarok. És ez csak egy kisváros. Hát akkor mi van Budapesten ahol rengeteg az autó.

2023. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

#4

Uhh meg mikor kocsival egy óra mire találsz parkolóhelyet, azt is 40 perc sétára a célodtól.

Vidéken élünk, van hogy autóval megyünk valahova, de pl pestre csakis tömegközlekedéssel. (Én is úgy járok be napi szinten dolgozni, soha nem vágytam inkább autóban ülni a dugóban, pedig anyagilag megtehetném)

2023. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom miért lettem leszavazva, a 2. válaszommal.


Mi azért nem vagyunk Hollandia, ahol tényleg nagyon sokan tudatosságból is kerékpároznak. Nálunk még sok pronyó is anyagi lehetőségein túllépve is autót tart fenn, mert az neki szerinte kell. Közbe meg egy forintja sincs már hó végén. Nagyon kevés ember az, aki azért biciklizik, mert ez az ő döntése, de amúgy járhatna kocsival is.

2023. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van autom és zavar is hogy egyáltalán nem zavar

belvárosba lakok mindenhova sétálok esetleg BKV biciklizni azért nem szoktam

sokszor ha Budapestre kivülre megyek akkor is inkább vonattal például sokkal kényelmesebb lemenni a Balcsira mint ülni a dugoba

Kb havi egyszer használom

De sokakat ismerek akik vehetnének maguknak atöt de inkább Carsharingeznek akár több nappra is elviszik

(és amugy szeretem az autokat meg autozni is)

2023. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
26%
7# Inkább nem mersz elmozdulni a parkolóból mert félsz, hogy elfoglalják a helyedet:)
2023. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Van autónk (2 éves, újan vettük), de hétköznap a feleségem használja. Ő olyan helyen dolgozik, ahol fixen 8-tól 16 óráig van a munkaidő, tudja vinni-hozni a gyerekeket az óvodából. Én mérnökként dolgozok, többnyire 17 óra után fejezem be a munkát. Könnyedén fenn tudnánk tartani két autót is, volt is erre példa, de egyszerűen nincs rá szükség. Nekem nincs bajom a buszozással, nagyon jó a tömegközlekedés a munkahelyem és a lakóhelyem között. Jó időben pedig szívesen biciklizem. Jól esik a mozgás. Ha valami miatt mégis kellene egy-egy napra még egy kocsi, akkor kölcsön kérem a szüleimét. Szóval nem minden férfi buszozik vagy biciglizik anyagi okok miatt.
2023. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

Nem hinném, hogy környezettudatos.

Mégpedig azért, mert ha valaki már csak ritkán hasznàlja az autót, akkor jó, ha van, bármikor elő lehet venni.

Ez egyfajta kötetlenség érzése.

Akinek pedig van pénze, könnyen fenn tud tartani legalább egy kisebb autót.

2023. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!