Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretsz kávézni?

Szeretsz kávézni?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran iszol kávét?
2023. júl. 2. 14:15
 61/103 Kitana. ***** válasza:
45%

Szeretek, de reggelente koffeinmentes kávét iszom, napközben iszok meg hétköznaponta egy Hell kávét, azon kívül akárhányszor kávézom, az koffeinmentes.

Jobban alszom és nyugodtabb vagyok, mióta nem iszom 3-4 adag koffeinest, nem tudom min megy itt a vita, de lehet aki nem kávézik, arra ráférne, aki meg sokat, az csökkentse az adagot, mert valami nem jó, az biztos.

2023. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
46%

"Például az egyik ismerősömnek magas lett tőle a vérnyomása, egy másiknak pedig emésztőrendszeri betegségeket okozott. De nektek hiába is írom le."


És amit nem kávéztak ez megoldódott?

2023. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 anonim ***** válasza:
45%
#60 szerintem ennek a nagyokos “az orvosom mondta” emberkének van több fiókja és azokkal szavazza le az értelmes válaszokat. Mindegyik negatív szavazat ugyanattól a 4 szavazótól jön, szerintem mind az ő fiókja. Kötve hiszem, hogy 1-nél több ilyen buta ember lenne itt, tekintve, hogy rajta kívül más már oldalak óta nem állítja, hogy káros lenne a kávé.
2023. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/103 anonim ***** válasza:
49%

"És amit nem kávéztak ez megoldódott?"


Javult a helyzet mindkettejüknél.


"lehet aki nem kávézik, arra ráférne"


Egyszer próbáltam ki azt az undorító löttyöt. Semmi jó hatása nem volt, viszont ideges lettem tőle. Szóval köszönöm, de továbbra sem fogok kávézni.

2023. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 anonim ***** válasza:
59%

Elnézést a tudatlan belepofázásomért, de akinek alapból magas a vérnyomása annak alapból nem javasolt a kávé és az energiaital vagy társai. Aki cukorbeteg annak nem javasolt a sok cukor bevitele. Akinek gondok vannak az emésztésével mert laktózérzékeny, annak nem javasolt a tejtermék.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól mert valaki számára negatív hatást vált ki valami, még nem lesz automatikusan undorító káros ördögtől való lötty.


Persze lehet hibás az én elgondolásom, nem tudom. Próbáltam intelligensen állni a témához és figyeltem, hogy mi történik itt, de már korábban feladtam és azt hiszem jól tettem...


(Ismételten mondom, hogy nincs részesedésem egyetlen egy kávét gyártó cégnél és nem is kereskedem kávéval, hogy nekem érdekem lenne népszerűsíteni.)

2023. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/103 anonim ***** válasza:
63%

"akinek alapból magas a vérnyomása annak alapból nem javasolt a kávé és az energiaital vagy társai."


Alapból nem volt magas a vérnyomása, de amikor kávézni kezdett, egyre rosszabb lett a helyzet.

De most már én is feladom. Nincs értelme itt vitatkozni.

2023. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 anonim ***** válasza:
44%

64/65


"Javult a helyzet mindkettejüknél."


Tehát nem attól lett, hanem valószínűleg a zsíros étrendtől és a sok koleszterintől volt ott alapból magas vérnyomás és a másik esetben pedig valószínűleg alapból gondok voltak az emésztéssel.

2023. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 anonim ***** válasza:
47%

#66

Az nem a kávé miatt volt. 10 éve kávézok napi 3x, ahogy nővérem és anyukám is, és mindannyiunknak alacsony a vérnyomása (100-110 körüli), míg apum, aki soha életében nem kávézott, már 20 éve vérnyomáscsökkentőt szed, egyszer 200-as vérnyomással vitték kórházba. Semmi köze a kávénak ehhez, 90%-ban genetikai eredetűek az ilyen megbetegedések, 10%-ban pedig a szar étrend és a sportmentes életmód okozhatja.

2023. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 anonim ***** válasza:
57%
66 -nak Én is azt mondom, hogy alapból volt ott gond mindkettővel a kávé csak problémát okozott náluk. Ettől még nem lesz mindenkire ártalmas. Ha valaki valamire allergiás pl mogyoró, akkor onnantól a mogyoró mindenkire ártalmas?
2023. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 anonim ***** válasza:
50%

"Tehát nem attól lett"


Szinte biztos, hogy attól lett, mert a kávézással egy időben kezdődtek el a problémáik.

2023. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!