Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is szoktak mereven...

Titeket is szoktak mereven bámulni a zebra túloldalán állók?

Figyelt kérdés

Én nem is értem, egy viszonylag jó környéken is amikor a zebránál állok, az úttest túloldalán várakozók sokszor rendületlenül bámulják a velük szemben állókat, pedig ezek az emberek más szempontból udvariasnak tűnnek, mégis..mondjuk rajtam ráadásul nem is nagyon van semmi feltűnő és tök átlagos kinézetem van, mégis sokszor ezek annyira belefeledkeznek a mások bámulásába, hogy észre se vennék hogy már zöld a lámpa ha a "célpontjuk" nem lépne le a járdáról. 😂

Ráadásul azonos neműeket is gyakran bámulnak valószínűleg teljesen ok nélkül, szerintetek ez nem bunkó viselkedés?



2023. aug. 29. 23:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
50%
nem tudom, nem hagytam el a lakást kb 4 hónapja
2023. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
29%
Igen, az, bunkosag. Minel kisebb lelekszamu a telepules, annal inkabb szokas a bambulas. Foleg az Alfoldon, ezt nem tudom, miert csinaljak... Mekkora telepulesen laksz? Fiu vagy vagy lany? Azonos koruak vagy idosebbek bambulnak rad?
2023. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet hogy te gondolsz ebbe bele többet? Az út túloldalára néznek, ahova épp tartanak. Attól mert egy pontra merednek, nem biztos hogy téged bámulnak. Az velem is előfordul hogy nem veszem észre a zöldet mert elbambulok, mert hát valahova nézni kell. Ha összevissza nézelődök az is veheti ki magát furán, telót nem éri meg elővenni erre a 20 másodpercre.
2023. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
73%
#3 Nem biztos, hogy bekepzeli. En pl par eve az alfoldre koltoztem egyetem es munka miatt es akkor figyeltem meg, hogy a helyiek nagyon szeretnek bamulni, visszanezek rajuk es tovabb fixiroznak... mig Pesten ebben az esetben mar legalabb zavarba jonnek.
2023. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
44%
A többség egyszerűen bambul. Nem téged néz.
2023. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%
#5 akkor miert van az, hogy egyik telepulesen sokkal inkabb eszreveheto a bambulas, mint mas telepuleseken, vagy mas orszagokban? Bizony ennek kulturalis alapjai is vannak am, hiaba tagadod...
2023. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%

#6: Semmi kulturális alapja nincs az agymenéseden kívül. Elég sok helyen jártam már az országban, max a falvakban ment a bámulás, de ott általában zebra sem volt...

Nincs mit tagadni. Nőjetek már fel, ne kergessetek tévképzeteket.

2023. aug. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 hosszúhajú ***** válasza:
60%
honnan tudod hogy az embereket bámulják anélkül hogy te őket nézed? lehet hogy azt bámulják hogy te mit nézed őket.
2023. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

2.: Én is úgy vettem észre, ez viszont ráadásul Pesten történik...🤷 Lány vagyok, és a kb. velem egykorú vagy idősebb, főleg 40-50 körüli nők bámulnak leginkább errefelé. 😀 Pedig itt nekik tuti élménydúsabb, tényleg nem értem...sőt, a 40-50 körüli nőknél úgy vettem észre hogy néha mintha még le sem akarnák rólam venni a tekintetüket, még akkor sem ha már rá van írva az arcomra hogy ez szerintem gáz.

3.: nekem is megfordult a fejemben, nálam is volt már olyan hogy elbambultam valaki irányába véletlenül. Én pl. emiatt nem is nézek ilyenkor olyan a szögbe ahol már félreérthető lehet. De sokszor viszont azt is látom hogy annyira kíváncsi valaki és annyira nincs mondjuk élete, vagy mert ő valakinek a valakije viszont ő csak így tud másokon fölényeskedni...ez nem lehet?

De mondom, szerintem is simán előfordulhat a szimpla elbambulás is, de azt szerintem észre lehet venni valakin olyankor...néha meg mintha inkább valaki direkt kezdeményezne idegenekkel szemkontaktust mert mondjuk annyira unalmas az élete...

2023. aug. 29. 23:33
 10/38 A kérdező kommentje:

7: bocs, de szerintem a sok helyen járni nem biztos még hogy elég tapasztalat lehet. Falvakban és kisvárosokban ez alap, de Pesten ez szerintem akkor is bizarr.

8: onnan hogy amikor én felnézek vagy körbenézek, ezeknek az embereknek egyből el lehet kapni ilyenkor a pillantását...🤦

2023. aug. 29. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!