Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van nem-pszichopatá...

Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)

Figyelt kérdés

Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.


A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.

Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.


Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.



2023. okt. 3. 09:17
 61/101 Shaddark ***** válasza:
71%

Amúgy azon gondolkodtam, most az MI indulásakor, hogy tulajdonképpen érdemes lehet foglalkozni a pszichopatákkal más szemszögből is. Mert ők tulajdonképpen a létező ugyan nem szilícium, hanem biológiai, ám tökéletes MI. A természet már régen megadta nekünk, amit itt fejlesztünk ezerrel.

Amire esetleg nem is gondolnak programozáskor, azt velük simán le lehet modellezni.

2023. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
14%

53#

Ezek szerint nincs másik,ugyanolyan észjárású ember mint te? Ez eléggé hihetetlen...

2023. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 A kérdező kommentje:

Temetés: Nem az, hogy újra találkozzona a férfival? Hátha jön megint a temetésre, mert mondjuk távolabbról ismer valakit a családban?


Lebukás: Ez elég sokfaktoros. Ha csak egyszeri szívességre kellesz akkor lesz*rom lebukok-e. Ha megkapom amit kérek onnantól kezdve le vagy zárva a részemről. Lásd bolti eladók.

Ha rendszeresen akarok valakit használni akkor többet fektetek be a maszkba. Szoktam keresztkérdésekkel tesztelni néha.

Egyébként érdekes, hogy te onnan közelíted meg a vélt lebukásomat, hogy milyen véleményed lesz rólam, vagy szégyen vagy akármi. Én meg csak arra gondolok, hogy utána mást embert kell majd erre használnom. Nem érzek szégyent és nem érdekel más mit gondol rólam. Csak az érdekel, hogy a kávéautomata, a hűtő és az a pár ember amit használok naponta jól működjön. Ha nem működik valami nekiállok megszerelni, ha úgyse műküdik akkor kuka.

2023. okt. 5. 18:06
 64/101 anonim ***** válasza:
100%
#59 Ez már be lett bizonyítva, hogy nem attól függ, hogy ki milyen választ ad rá, hogy pszichopata-e vagy sem.
2023. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes amúgy.

MINDEN ember "használ" más embereket. Hiszen minden ember együttműködik másokkal, megkér valamire, hogy segítsen, vagy csinálja meg neki vagy ilyesmi. Más szóval együttműködnek.

Ez sok esetben építi a kapcsolatukat, ezáltal javítja az együttműködés minőségét és akár gyakoriságát, illetve pozitív érzelmeket is vált ki az emberekből.

Pl a barátságok kialakításához az egyik tanácsolt kezdőlépés az, hogy kérj apró szívességet az illetőtől.


Az a speckó a kérdező helyzetében, hogy mindezt erőből, motorikusan cisnája. Amíg az átlag embereknél ez egy idő után kb automatizálódik és teljesen okéssá válik (mármint az együttműködés), addig a kérdező az egészből kivonja a kapcsolatépülős részt és az egészet megőrzi úgy, mintha minden alkalom valamiféle rideg szolgáltatói teévkenység lenne.

Persze mindezt úgy csinálja, hogy a másik azt higyje, hogy ez a természetes együttműködés valójában. Bár tekintve, hogy a kapocs nem alakul ki sok alkalom után sem, így csak a szociálisan nagoyn fejletleneknek nem fog leesni, hogy ez nem együttműködés, hanem robotizáció, kihasználás.


Azaz amit a kérdező cisnál az sokkal több energiából sokkal kisebb hatékonyságú dolog.

És ezzel el is jutottunk a fő kérdésre adható válaszhoz: ezér tnem éri meg pszichopatának lenni. MErt egyszerűen sok energiából kevés eredmény.

2023. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 A kérdező kommentje:

Hát ezt finoman szólva is vitatnám...


Még mindig nem világos miből gondolod, hogy rájön a másik fél, hogy használom.

Azt szintén cáfolom, hogy több energia a maszk mint a valódi együttműködés.

2023. okt. 5. 22:09
 67/101 anonim ***** válasza:
14%

Azon kívül, hogy az tmondod, hgoy cáfolod... cáfolnád is?:D

Mer tén leírtam, hogy azért kerül kevesebb energiába normális emberként kérni és kapni, mert kialakul egy emberi kapcsolat ami önmagában is motivál tud lenni az embereknek, míg egy olyan embernél aki csak használja a másikat, de nem jön létre kapcsolat, ott ez a plusz motiváló-jutalmazó tényező sosem jön létre.


Mi a te érved?


Az meg hogy honnan jön rá a másik? Hát onnan, hogy nem jön létre érdemi kapcsolat. Igen, ott vagy, ha érdekedben áll, de ez még édeskevés. Hosszútávon az embereknek feltűnik, hogy csak érdek mentén mozogsz.

Vagy azt hiszed az emberek nem érzik, hogy kvára leszarod őket? Dehogynem:D

2023. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 A kérdező kommentje:

Nem jönnek rá hogy használom őket?

Továbbra is fenntartom, hogy nem. Volt olyan cég ahol egy projekten dolgoztam és a szokásos működésem keretében nem létesítettem valódi kapcsolatokat, csak használtam a többieket.

Amikor beteg voltam meg amikor végül eljöttem a cégtől munkaidő után a privát számomon kerestek többen, hogy megköszönjék a közös munkát. Küldtek ajándékot postán és írtak a privát email-címemre, hogy örültek, hogy együtt dolgoztunk és ha bármi van keressem őket nyugodtan bármivel. Akár munka, akár más.

Ebből azt szűröm le, hogy jól játszottam a szerepet, nem?

Ez csak egy példa, de rengeteg hasonló van, ahol abszolút nem sejtenek semmit és még ők mennek túl a normál búcsúzási (vagy bármilyen kereteken) hogy a rendelkezésemre álljanak, ha kell valami.


Miért kerül kevesebb energiába?

Mondjuk mert egy valódi kapcsolatról TE mondtad, hogy részben abból áll, hogy segítek a másiknak, vagy valódi szívességeket teszek és meghallgatom mit akar, odafigyelek rá stb. Ezt én NEM csinálom. Ezeken mind spórolok.

A maszk olcsóbb ezeknél. És nem, nem terheli le a kognitív képességeim a maszk-használat. Jól muzsikálok vele és mindig annyi érmét dobok az automatába amennyi épp szükséges. Nem dobok egy 5 forintossal se többet, ha érted hogy értem.

Az automata továbbra is kigurítja ami nekem kell...

Te azt hiszem dobálsz bele bőven, igaz?

2023. okt. 6. 08:22
 69/101 anonim ***** válasza:
100%

Hát... még mindig valmai másról beszélsz, csaka lényeget nem réted. De végülis ha a barátságok lényegét nem tudod megfogni, akkor érthető miért nem érted.

Mindenesetre igencsak csökevényesnek tűnik az egész.

2023. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted, miért jó egészségesnek lenni, akkor maradj beteg, ne kezeltesd magad!

Ha meggondolnád, pszichológus, ás pszichiáter szakorvos tud rajtad segíteni, kérdező.

2023. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!