Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van nem-pszichopatá...

Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)

Figyelt kérdés

Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.


A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.

Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.


Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.



2023. okt. 3. 09:17
 71/101 Kései Sirató ***** válasza:
68%

#70


Nem érti és még büszke is rá, de majd rájön (vagy nem, mert az is lehet, hogy nem csak az érzelmi intelligenciával van gondja).

2023. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/101 A kérdező kommentje:

1. Ha akarnék, eljárnék pszichológushoz, de nem látom a célt. Nekem tökéletesen jó így, ahogy most vagyok.


2. Még mindig nem értem, minek kéne másokat szolgálnom ahelyett, hogy magamat szolgálnám. Nem sikerült megmagyaráznod minek fektessek be több energiát mint most, hogy ugyanazt (vagy kevesebbet) kapjak vissza.

2023. okt. 6. 10:01
 73/101 anonim ***** válasza:
100%

Ki beszélt mások szolgálatáról?


Áh, láthatóan teljesen nem érted ezt az... emberi létet, mint olyat:D Majd rájössz. Vagy nem. Te dolgod.

2023. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/101 A kérdező kommentje:
Oké, szevasz!
2023. okt. 6. 10:17
 75/101 anonim ***** válasza:
100%

Ez a beszélgetés kb olyna volt, mint amikor egy vaknak próbáljuk a színeket magyarázni. Egyszerűen hiányzik az érzékelésedből az a dimenzió ami alapján meg lehetne értetni veled a dolgot.

És nyilván aki rendelkezik ezzel a dimenzióval, az csak lefitymálóan tud nézni, hiszen innen nézve baromi cöskevényes az, amit leírsz. Mintha egy újságnak csak a borítóját nézegetnéd, kinyitni sosem nyitottad volna ki.

2023. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként feleslegesen frusztráljátok ezekkel a dolgokkal. Mint született tolószékest azzal hogy micsoda élmény futni, elárasztja a tested az adrenalin, száguldasz, érzed a suhanó levegőt. Vagy a színvakot hogy mennyi szép szín micsoda atmoszféra és gyönyör. Ha ő valóban pszichopata, akkor ez ilyen agyi dolog, és születés óta képtelen érezni meg tanulni meg szoronani. Annyi hogy mondjuk a színvakok meg tolószékesek alapból nem ártanak másoknak. Bár ebben meg az a fura dolog, hogyha a mi országunkból indulok ki, akkor nagyon sok a nem pszichopata de mégis másokat folyamatosan hülyének néző és kihasználó ember. Habár ez valószínű már csak rendszerhiba lesz, és fentről jön lefelé a minta, évtizedek alatt egyre erősödve.
2023. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/101 A kérdező kommentje:

Sosem értettem minek kéne barátkozni meg emberi kapcsolatokat fenntartani. Gyerekként sem.


Nem tudom ezen 'hogy' tudnék változtatni őszintén szólva.

És a másik (talán fontosabb) hogy azt sem tudom MIÉRT érné meg változtatni. Amiket leírtál, azok alapján csak azt látom még több energiát kéne belefeccolnom abba, hogy ilyen kapcsolatok kialakuljanak és a megtérülés vagy ugyanannyi lenne, vagy kevesebb, csak az ár emelkedik.

2023. okt. 6. 11:34
 78/101 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én azt hiszem tudom a 77-esre a választ. Tehát ha már te nem érzed hogy miért, akkor legalább ha mások miatt nem, legalább magad miatt. Mert normális országban normális társadalomban az ilyen embereket hamar elkezdik kinézni és kivetni maguk közül. Mint egyfajta veszélyes ragadozót, kártevőt, parazitát. Nem direkt degradálom csak próbálok olyan hasonlatokat hozni amiből átjön hogy mi a bajuk vele. Viszont itt a mi országunk, egy teljesen torz és beteg társadalom lett. Itt aki jó azt tapossák szanaszét meg nézik hülyének, és a leggázabb arcoknak csápol a tömeg, bár ez részben már politika lenne. Szóval itt egy ilyen helyen már én se tudnám jó szívvel és őszintén javasolni hogy mások miatt legyél jó. Mert lehet visszaütne már rád is, sőt biztos. Beteg ez a társadalom, és a legdurvább hogy itt te leszel előnyben is mostanra.

Viszont ha korrekt akarsz lenni, szerintem megpróbálhatnál legalább a jó emberekkel te is az lenni. A sz*r alakokat nyugodtan húzd le használd ki, akik megtennék ugyanezt veled, csak a jó emberség álcája mögül. És ők még csak nem is pszichopaták, hanem rengeteg gátlástalan vadbarom rohangál ebben az országban, következmények nélkül. Viszont aki rendes veled, őt lehetőleg te se bántsd. Talán később ahogy idősödsz vagy olvasol, vagy mégis megtapasztalsz 1-2 dolgot, rájössz miért mondtam ezt. Ha emlékezni fogsz még a szavaimra.

2023. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/101 A kérdező kommentje:

Egyetértek azzal, hogy beteg a társadalom és ez csak rosszabb lesz.

Meglátom mit tehetek.


Volt már dolgom aljadékokkal akik nem pszichopaták csak simán aljadékok. Ők megbánták a találkozást.

2023. okt. 6. 11:49
 80/101 anonim ***** válasza:
76%

Hát én úgy vagyok vele, hogy a beteg társadalmat pont az ilyen emberek hozzák létre. Elég rossz stratégia, hogy ha a másik rossz, akkor nekem is rosszá kell válnom...


Én barátokkal vettem magam körbe. Éppen ezért nem is tapasztalok olyasmit, hogy ember embernek lenne farkasa stb...

Akinek nincsneek barátai, azt persze megértem, hogy miért fél állandóan attól, hogy kihasználják mások. És persze nagy eséllyel ő is ugyanezt teszi, hisz nem véletlenül nincsenek barátai..

2023. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!