Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van nem-pszichopatá...

Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)

Figyelt kérdés

Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.


A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.

Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.


Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.



2023. okt. 3. 09:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 A kérdező kommentje:

Nyilván megéri az adott helyzetet és embert látni. Nincs vita köztünk.

Több évtizedes tapasztalatom van már ebben, tudom mit csinálok.


Imádnám ha találnék gyémántot a patakban de csak kavics van, azokon meg nincs lelkiismeretfurdalásom ha taposok.

2023. okt. 4. 11:16
 42/101 anonim ***** válasza:
71%

Hát kérdező... jó nagy arcod van:D

Nyilván, nem ismerünk téged, nem ismerjük a helyzetedet, de így ennyiből csak azt látjuk, hogy baromira lenézel másokat, azt nem, hogy mirefel teszed ezt. Értjük, ambíciózus vagy, szeretsz szerezni, ez széép, de ilyen mohó, nyerészkedő emberből épp elég van a világon, szóval ettől még nem leszel nagyobb az átlagnál.

2023. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/101 anonim ***** válasza:
28%
Egy önző, egoista, pattogó alak lehetsz, akit úgy általában mindenki elkerül. Nem lennék a helyedben.
2023. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/101 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék ennél többet elárulni magamról. :)


Nem is adnám át a helyem, örülök hogy nem lennél benne. Én imádom. :)

2023. okt. 4. 12:54
 45/101 anonim ***** válasza:
28%
Kamu kérdés.
2023. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/101 Kései Sirató ***** válasza:
86%
Azt hiszed, hogy te soha nem leszel bajban, soha nem fogsz senkire rászorulni? Igen fiatal lehetsz még, ha így gondolkozol. Az ilyen embereknek senki sem segít, amilyen te vagy. Nem lehetnek jó kapcsolataid. Fel sem fogod, hogy mit veszítesz ezzel a magatartással. Senki sem fog neked segíteni sem akkor, ha egy állást szeretnél megszerezni, akkor sem, ha valakire szükséged lenne, hogy elmondd a fájdalmad a bánatod (azt hiszed az élet habos torta és soha semmilyen bajod nem eshet). Nézd meg a magány kategóriában hány elkeseredett ember ír ide, te is ilyen leszel, akinek senkije sincs. Még a saját anyádat se sokra értékeled. Értékelnéd majd, ha nem lesz már, de akkor késő lesz. Sivár, boldogtalan életed lesz, ha ez a kérdés nem kamu egy unatkozó tizenévestől.
2023. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 A kérdező kommentje:

Már hogyne lehetnék én is bajban, de mindig tartok pár vasat a tűzben akinek a legjobb arcom mutatom. Ők segítenek majd.


Azt mondod az ilyeneken senki sem segít. Ez igaz lenne, ha tudnák rólam milyen vagyok. De nem tudják.

2023. okt. 4. 16:57
 48/101 anonim ***** válasza:
89%

47#

Honnan tudod,hogy nem-e ők is a legjobb arcukat mutatják neked amikor úgy kívánja érdekük?

2023. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/101 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert a pszichopátia ritka és kevés az esély rá, hogy ők is azok?


Másrészt átlátok az ilyen trükkökön mert magam is ezt csinálom. Volt már többször, hogy megpróbáltak (részben a saját módszereimmel) átverni. Nem sikerült nekik.


Egyébként nem szoktam támadási felületet hagyni. Ha olyanok is mint én, akkor sincs adu a kezükben, max azt hiszik.

2023. okt. 4. 19:24
 50/101 anonim ***** válasza:
81%

Ehhez nem kell pszichopatának lenni, amúgy abban igazad van hogy az tényleg ritka kortünet, talán a lakosság 1%-a se. Viszont ezt a fajta hideg fejű manipulációt nem csak a pszichopaták űzik. Dark triad, és még sokan mások is. Nem akarom részletezni, bizonyára hallottál már róla, és szerintem a válaszolók nagyobbik fele is, ha már itt van ebben a kérdésben. De a lényeg az, hogy többen vannak az ilyen manipulálós emberek, nem csak a ritka pszichopátia ami ilyen.

Egyébként van egy hátránya a pszichopatáknak. A nem érez és nem tanul elv, és sokszor ez generálja a túlzott egót, amivel végül zsákutcába vagy csapdába futnak. Nem akarok elcsépelt párhuzamot húzni, mert nem csak sorozatgyilkos aki pszichopata, hanem csomó más dolog is, pl politikus. De amikor bizonyos sorozatgyilkosok elkezdenek hanyagul és önhitten viselkedni, az is részben ebből jöhet. Nem érzik mi a helyzet, nincs félelemérzet, és elszámolják logikával végül a kockázatot. Tehát azért itt is megvan a hátrány, nem akkora szuperember lét ez. Meg hát sajnálatosan üres is, érzelmek nélkül. Igaz erről nem ők tehetnek, ez születési dolog, agyban dől el.

2023. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!