Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van nem-pszichopatá...

Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)

Figyelt kérdés

Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.


A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.

Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.


Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.



2023. okt. 3. 09:17
 51/101 A kérdező kommentje:

Igen, ezekről én is sokat olvasok.

A dark triad rám is jellemző.

2023. okt. 4. 19:46
 52/101 anonim ***** válasza:
100%

49#

Volt munkahelyemen dolgozott egy hasonló mentalitású srác.Saját bevallása szerint egyik közeli rokona is mondta már neki,hogy pszichopata.Többször trükközött a távolléttel,különböző,furcsa sztorikat talált ki.De a munkaidő végét is többször elcsalta.Bár elég ügyes volt,idővel többen is rájöttünk ezekre.Újra és újra eljátszotta ezeket,mert azt hitte,mindenki hülye rajta kívül.Pedig még szőnyeg szélére is többször állította a főnök.Aztán,mikor mindenki kapott év végén plusz juttatást csak ő nem,fel volt háborodva,és még elkezde megmagyarázni,hogy ő nem ezt érdemli.A pszichopátiás egyéneket ugye jellemzik a "nem tanul" jelenséggel.Lehet ő is annyira hitt a saját kikezdhetetlenségében,hogy nem látta át,saját magát szívatta meg.

2023. okt. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 A kérdező kommentje:
Rajtam sosem láttak át.
2023. okt. 5. 10:38
 54/101 Shaddark ***** válasza:
35%

Ezt csak te hiszed :)

Előbb utóbb mindenki megbukik(ott). Lesz, amikor kiesel a szerepből figyelmetlenség vagy fáradtság miatt, lesz amikor rossz szerepet választasz. És lesz helyzet ami nem a megszokott, amire nem készültél fel. Mindig minden pszichopata megbukik. Persze, sokan akár éveken keresztül kihúzzák, de a végén mindig kiderül hogy valami nem kerek. És nem fogod elhinni, de sokkal több múlik a szerencsén, mint a "skilljeiden". Elég egy új kolléga aki átlát rajtad, egy nő akinek megtetszel, ami esélyes, mert a nőknek bejönnek ezek a szerepek amiket játszol...

És vannak, akik a szemedbe néznek és tudják ;)

2023. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 anonim ***** válasza:
84%

Én pl találkoztam már a kérdezőhöz hasonlóval.

Nagyon adja a tutit, kér, vag yha hibázik előadja a szerencsétlent, stb...

Igazából végig érződik, hogy szerepet játszik. Ha nem nagy cucc amit kér, megcsinálom, mert több energia elutasítani mint megcsinálni, de általában hamar letudom a vele való érintkezést és egy "najólvan, jószág" gondolattal lezárom a "kapcoslatunkat".

Nem teszek neki megjegyzést, tök fölösleges "szembesítenem" vagy egyáltalán beleavatkoznom abba mivel szórakoztatja magát. Általában csak támadást váltana ki úgyis, ha valaki szólna neki, hogy amúgy tök gáz amit művel:D


Ő gondolom úgy fogja ezt fel, hogy már megint sikerült palira vennie valakit, meg mennyire tökéletes az álcája.

De valójában csak nem foglalkozom velük.


Szóval yep, megkapja amit akar, de ezzel együtt el is veszít minden embert a környezetében.

Szerintem elég kicsinyes.

2023. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
17%

Te erre vagy büszke, kérdező, hogy egy érzéketlen tuskó vagy?

Lehet, hogy fejre ejtettek, amikor születtél?

2023. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 Shaddark ***** válasza:
0%

Ez a történet egy lányról szól! Az édesanyja temetésén találkozik egy férfival, akit eddig nem ismert. Azt gondolta, ez a férfi lenyűgöző, Annyira hitt abban, hogy ő álmai hercege, hogy beleszeretett, de soha nem kérte el a telefonszámát és aztán…….. Néhány nappal késöbb a nő, megölte a nővérét!

Kérdés: Mi motíválta testvére meggyilkolásában?

2023. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
61%

57, ez ilyen logisztori?

Ha igen, nem spamelném szét a kérdést, de szívesen a végére járnék privátban:D

2023. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 Shaddark ***** válasza:
17%
Ez egy pszichopata teszt, aki az, az egyből, gondolkodás nélkül tolja a választ. Sok emberen kipróbálták, működik.
2023. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 Shaddark ***** válasza:
17%
Szerintem a kérdező tudni fogja :)
2023. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!