Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van nem-pszichopatá...

Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)

Figyelt kérdés

Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.


A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.

Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.


Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.



2023. okt. 3. 09:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
84%

Őőő egyébként az sincs kizárva, hogy nem vagy pszichopata:D

Azt amit írtál simán okozhatja depresszió is. Le. Le vagy csatlakozva az érzelmekről. Képes vagy rájuk, csak épp rég el vannak fojtva és maradsz a racionalitás talaján, mert így érzed magad biztonságban stb... Oka ezer lehet, a lényeg az, hogy képes lennél érzelmekre, csak le vannak blokkolva. Ez nem pszichopátia, mégis illik arra amit leírtál.

Igazából a bizonygatása annak, hogy így mennyire értelmes az élet, ez is inkább arra húz, hogy titkon nagyonis vannak és működnek érzelmek benned.


Pszichiáter diagnosztizált nálad pszichopátiát, vagy csak te mondod magadra?

2023. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 A kérdező kommentje:

Nem engedtem, hogy ilyet diagnosztizáljanak, nem akarok semmilyen bűnügyi adatbázisba kerülni.


Ez a depresszió akkor az emberrel születik, igaz? Vagy hogy működik?

Mert én már gyerekkoromban is tárgyként tekintettem az emberekre és emiatt volt, hogy megütöttem a bokám is amikor kihasználtam másokat és loptam.


Mi alapján tudok különbséget tenni?


Bizonygatás: Mit bizonygatok?

2023. okt. 3. 14:23
 23/101 Shaddark ***** válasza:
100%

Aki érzelmek nélkül születik, az a pszichopata. Születési rendellenesség.

Aki élete során tudatosan vagy valamilyen (akár gyermek kori) trauma miatt válik érzelmeket elnyomóvá, érzéketlenné az a szociopata.

Nem hiszem hogy depressziós vagy, ha ennyi minden érdekel szerintem kizárt. És ha mint írod, jól érzed magad. De persze tévedhetek.


Nekem a szociopata tűnik a leg-esélyesebbnek - de infós vagyok nem agyturkász. Persze csak ha őszinte vagy itt névtelenül, mert túl jól vagy ahhoz hogy pszichopata legyél, és hát nem is érdekelne senki véleménye erről. Mert te úgyis jobban tudnád :)

2023. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 Kései Sirató ***** válasza:
14%
A pszichopaták hozzátartozói szenvednek, és néhány pszichopata a börtönben szenved. Talán majd te is, ha így folytatod.
2023. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 anonim ***** válasza:
32%
Én nem lennék boldog, sem pedig büszke ilyen alacsony érzelmi intelligenciával. Lehet, hogy nem te vagy érte hibás, hanem a szüleid mellőztek, megvontak tőled minden szeretetet, stb., azért vagy ilyen. Én sajnállak, mert elég rossz irányba tartasz.
2023. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/101 A kérdező kommentje:

De a szociopaták nem impulzívak?

Továbbra sem értem miből gondolod "érdekel" mások véleménye. Nem azért kérdezek mert meg akarok változni vagy értékeltetni akarom magam. Viszont a kíváncsiságomnak nincs határa és unalmamban igyekszem lefoglalni magam. :)


Én nem szoktam hirtelen felindulásból verekedni meg ilyenek, teljesen hideg vagyok és kiszámítom minden helyzetben a legjobb lépést.


Sajnálj, ha akarsz. Nekem nem oszt, nem szoroz mit gondolsz.

2023. okt. 3. 16:29
 27/101 anonim ***** válasza:
68%

Nézd kérdező, jelenleg annyiból igazat adok neked, hogy az országunk totálisan amorális és elmebeteg, következmények nélküli állapotba csúszott. Bűnözők irányítanak szó szerint mindent, hozzák az úgynevezett törvényeket, és tesznek meg bármit büntetlenül. Ilyen szempontból jogos amit mondasz. Teljesen elferdült nálunk is csomó ember az országban ezektől a dolgoktól. És tényleg nincs következménye, sőt ők gazdagodnak ezáltal, amiket te is preferálsz itt dolgokat. Viszont szerintem ez nem fog mindig így maradni. Lesz egy forráspont ahonnan megborul minden, és onnantól az ilyen típusú embereknek nagyon hosszú időre befellegzik. Régebben is én emlékszem hogy a rosszakat sokkal inkább kivetette a társadalom, csak manapság lett ennyire elfogadott sok sz*rság, mivel ennyire torzult a társadalom morális értékrendje attól amiben élünk 1-2 évtizede legalább.

De pl normális országokban is az ilyet kevésbé preferálják, ha kiderül rólad ez a fajta hozzáállás hogy manipulálod az embereket, senki nem fog benned megbízni, le fognak nézni, elkerülni, egyfajta közveszélyes, kiutálnivaló páriaként fogsz tengődni onnantól. A másik dolog, van egy olyan hogy saját erkölcsi kódex, bár tudom manapság ebben az országban a többség azt se tudja miről beszélek. De van hogy magunk miatt sem teszünk meg bizonyos dolgokat másokkal. Én is át tudnék verni rengeteg embert, mégse szoktam alapból megtenni, legfeljebb mérlegelve, hogy ki az akit muszáj, egyfajta önvédelemből, vagy mert ő is lehúzna. De ez ingoványos talaj. Viszont ahogy te látod hogy mindenkit és válogatás nélkül, az meg kifejezetten veszélyes. Belefuthatsz olyan emberekbe is akik ezt nagyon rosszúl fogják tolerálni, és akár a testi épséged is veszélybe kerülhet időnként. Szóval igazából van bőven ellenérv, de attól is függ hány éves vagy. Mert bizonyos kor alatt még kevésbé érezzük át ezt az egészet, idővel jobban átjön minek mi a súlya. Főleg a sokadik pofonba beleszaladva.

2023. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem ország-specifikus.


Van erkölcsi kódexem: saját magamért mindent megtenni és elérni a céljaim.


Pofonok: Értem mire gondolsz, de nagyon körültekintő vagyok. Sosem buktam le pedig már közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz. Eszemben sincs kijátszani a kártyáimat. Tudom, hogy milyen következményei lennének a lebukásnak mások szemében vagy épp a bíróság előtt, de amiket teszek azok bizonyíthatatlanok vagy nem esnek a büntetőjog hatálya alá, max polgári peres lehet. Azt meg vagy el se indítják vagy megnyerem. Korábban indítottak már ellenem eljárást és olyan is volt, hogy én kukacoskodtam másokkal szemben. Mindig mindent nyertem eddig.

2023. okt. 3. 17:38
 29/101 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem csak megidealizálod. SImán csak önző, érdekember vagy. Minden negatív felhang nélkül.

Vannak szeretteid? Nagymama, anyuka, testvér, barát, kutya, ilyesmi. Az olyan szülő akit utálsz, az nem szeretted, szóval úgy kérdezem, hogy olyan, akit tényleg szeretsz.

2023. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 A kérdező kommentje:

Anyámon kívül nincs senkim.


Nem is vágyom rá. (Gondolom ez lenne a következő kérdésed)


Párkapcsolatom viszont volt már, meg randizgattam is, de valahogy nem fognak meg érzelmileg az emberek. Nagyon hidegnek írtak le akik randiztak velem.

Nyilván nekik nem ecsetelem a valódi személyiségem, hanem egy maszkkal találkoznak.

2023. okt. 3. 19:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!