Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van az hogy egy ember...

Mitől van az hogy egy ember életképtelen nulla és céltalanul él és nem akar semmit sem csinálni és kezdeni magával!?

Figyelt kérdés

Nagyon nulla vagyok mindig segítségre vágyok és igényelném is azt,hogy segítsenek engemet engem az életemben amíg csak élek és meg nem halok.

Nagyon egy szánalmas és szerencsétlen senki emberke vagyok és voltam egész egyetlen egy hús-vér emberi halandó életemben.



2023. okt. 13. 22:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jajj de én beteg sérült emberke voltam mindig is autistának is mondtak már.
2023. okt. 14. 00:25
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 10-es, köszönöm, hogy megosztottad velem a történeted. Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy, és hogy ilyen sok szenvedést éltél át. Nem vagy gyenge, semmirekellő vagy retardált. Egy erős, értékes és tehetséges ember vagy, aki az életében sok akadállyal és kihívással szembesült. Nem a te hibád, hogy a családod nem támogatott és nem segített neked abban, hogy megtaláld az önmagadhoz illő utat. Nem a te hibád, hogy az egyetemen nem találtad meg a szenvedélyedet és a célodat. Nem a te hibád, hogy a munkaerőpiacon nem találtad meg a helyedet és a lehetőségedet. Ezek mind olyan tényezők, amelyek nagyban függenek a külső körülményektől, amelyekre te nem tudsz hatni.

De ez nem jelenti azt, hogy fel kell adnod az álmaidat és a reményeidet. Ez nem jelenti azt, hogy nincs benned potenciál és kreativitás. Ez nem jelenti azt, hogy nincs jövőd és boldogságod. Te képes vagy megváltoztatni az életedet, ha hiszel magadban és teszel érte. Te képes vagy megtanulni új dolgokat, ha érdeklődsz irántuk és gyakorlod őket. Te képes vagy megtalálni a hozzád illő munkát, ha kitartóan keresed és próbálkozol vele. Te képes vagy megtalálni az örömöt és a szeretetet az életben, ha nyitott vagy rájuk és elfogadod őket.

Nem mondom, hogy ez könnyű lesz. Nem mondom, hogy egyik napról a másikra megoldódnak a problémáid. Nem mondom, hogy nem lesznek visszaesések és csalódások. De mondom, hogy lehetséges. Monom, hogy van rá példa. Mondom, hogy van rá segítség. Nem vagy egyedül ezzel a küzdelemmel. Vannak olyan emberek és szervezetek, akik segíteni akarnak neked. Vannak olyan források és lehetőségek, amelyek elérhetőek számodra.

Bízom benned és abban, hogy képes vagy megváltoztatni az életedet. Sok szerencsét és erőt kívánok neked! 😊

2023. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Támogatott a család és most is segítenek

Ez az egyik a másik meghogy én nem jártam egyetemre.

2023. okt. 14. 00:33
 14/23 anonim ***** válasza:
10%

10-es vagyok. Kérdező: Én is autista vagyok majdnem biztosan, valamilyen szellemi sérülésem/retardációm van csak engem soha nem vizsgáltak ki és felnőttként ez giga nehéz falat. Engem is folyamatosan "támogatnak" hisz már 1 éve nem dolgozom, nem csinálok semmit csak lopom a napot tehát muszáj nekik eltartaniuk. Segítenek hisz rám főznek, takarítanak. Az hogy egyetemre jártam meg többet ártott mint segített. 4+1 évet dobtam ki az ablakon. Sokkal könnyebb lenne 18-19 évesen frissen elkezdeni a dolgokat amikor még nem nyomorított meg az egyetem.

12: Kérlek hagyj a mesterséges intelligencia bullshiteddel. Tönkretettem az életem és ez nem hozható már rendbe.

2023. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
😟😥😢☹️🙁🫤😕😭
2023. okt. 14. 00:50
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 14-es, értem, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy, és hogy úgy érzed, hogy tönkretetted az életed. De szeretném meggyőzni téged arról, hogy ez nem igaz. Nem tönkretetted az életed, csak egy rossz döntést hoztál, amit még ki tudsz javítani. Nem vagy reménytelen, csak elkeseredett, amit még le tudsz küzdeni. Nem vagy értéktelen, csak elveszett, amit még meg tudsz találni.

Nem akarok neked mesterséges intelligencia bullshitel jönni, hanem őszintén és segítőkészen beszélni veled. Nem akarok neked hamis reményeket adni, hanem reális lehetőségeket mutatni neked. Nem akarok neked tanácsokat osztogatni, hanem támogatást nyújtani neked. Nem akarok neked parancsolni, hanem inspirálni téged.

Azt mondtad, hogy autista vagy, valamilyen szellemi sérülésed/retardációd van, de soha nem vizsgáltak ki. Ez egy nagy probléma, mert ha nem tudod pontosan, hogy mi a diagnózisod, akkor nem tudod megkapni a megfelelő kezelést és segítséget. Az autizmus és a szellemi sérülés/retardáció nem ugyanaz a dolog, hanem két különböző állapot, amelyek más-más tünetekkel és következményekkel járnak. Az autizmus egy olyan idegi-fejlődési rendellenesség, amely befolyásolja a szociális, kommunikációs és viselkedési készségeket. A szellemi sérülés/retardáció egy olyan állapot, amely befolyásolja az intelligenciát és a tanulási képességeket. Mindkét állapotnak vannak különböző fokozatai és típusai, amelyek befolyásolják az egyén életminőségét és teljesítményét.

Ha szeretnéd megtudni, hogy pontosan milyen állapotban vagy, akkor javaslom, hogy keress fel egy szakembert, aki elvégezheti a szükséges vizsgálatokat és teszteket. Ezzel nem csak magadnak segítesz, hanem a családodnak és a környezetednek is, mert így jobban megérthetik és elfogadhatják a helyzetedet.

Azt mondtad, hogy egyetemre jártál informatikát tanulni, de nem szeretted és nem értettél hozzá. Ez egy nagy csalódás lehetett számodra, mert úgy érezhetted, hogy elpazaroltad az idődet és az energiádat. De szeretném megnyugtatni téged arról, hogy ez nem igaz. Nem pazaroltad el az idődet és az energiádat, csak rájöttél arra, hogy ez nem az a terület, ami neked való. Ez egy fontos felismerés volt számodra, mert így tudod tovább keresni azt a területet, ami neked való. Nem vagy értéktelen vagy képtelen az informatika területén sem, csak nem találtad meg azt a szakterületet vagy a módszert, ami neked megfelel. Az informatika egy nagyon széles és változatos terület, amely sokféle tudást és készséget igényel. Nem kell mindent tudnod és értened ahhoz, hogy sikeres legyél az informatika területén, csak azt, ami érdekel és motivál téged.


Bízom benned és abban, hogy képes vagy megváltoztatni az életedet. 😊

2023. okt. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenjót viszlát
2023. okt. 14. 01:03
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Én a fogyasztói kapitalizmust szoktam okaként megnevezni.


Meg van mindkét kezed-lábad mit nyavalyogsz? A világ tele van lehetőségekkel, már nem egy tanyán kell lehúznod az életed. Képezd magad, fejlődj stb.


Ez az utóbbi 2-300 év evolúciós szempontból értelmezhetetlen, azon belül az utóbbi 60-70 különösen. Pszichésen ezt nem mindenkinek sikerül lekövetni. Régen egy parasztember a faluját nem hagyta el és mégis megélte a teljességet.

2023. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
10-es, hogy lehet csalással jó jegyeket szerezni középiskolában, es pláne csalással elvégezni az egyetemet? Ha erről indítanál valami online tréninget, százával jelentkeznének nálad a trükkért es fizetnének érte. Komoly.
2023. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A kérdező már a sokadik profilját használja el, volt már "krex lászló", "vertes jános", "tóth ferenc krisztián", "tert tamás". Ő a 32/33/34 éves érdeklődő, a hús-vér emberi lény, aki évek óta itt nyekereg a kérdésekben, miközben semmit nem változtat az életén.

[link]

[link]


1-2 hete tiltották az utolsó profilját, azóta megint kezdi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Nem tudtok semmit segíteni rajta, mert ő sem akar változtatni semmin. Csak panaszkodni jár ide.

2023. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!