Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik ma le ennyire a...

Miért nézik ma le ennyire a diplomásokat, a diploma értékét?

Figyelt kérdés

Nálunk ez a párkapcsolatban is igen nagy probléma, párom le is néz, szerinte nagyképű vagyok, mert van kettő diplomám. Nem is tartott sokáig munkát találnom. Amúgy gazdasági terület. Mégis...nem érti, hogy minek szenvednek ezzel az emberek, egy asztalos jóval többet tud keresni, elég ha kettesekkel átmegy az érettségin.


Diplomások, ti hogyan kezelitek a témát, mi a véleményetek?


Nem diplomások: titeket zavar, ha valakinek van diplomája?



nov. 19. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

"Diplomások, ti hogyan kezelitek a témát, mi a véleményetek?"


Nem érdekel.

nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

Mert a magas végzettségüek álltalában beképzelt, mindenkit lenéző hülyék.

Lenézik pl, a kukásokat. Pedig emberileg a kukás sokkal jobb legtöbbször mint egy diplomás.

nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinte nagyképű vagy, akkor a bánatos facnak van veled együtt?

Amúgy meg közölni kell vele, hogy én orvos-kémiatanár-villamosmérnők akartam lenni mindig is, ehhez meg diploma kell és kész, tök jó az asztalosnak, hogy neki meg ez volt az álma.

nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig azt mondom, hogy engem ez érdekel. Nehezen lehetnék matematikus diploma nélkül. Ha valaki asztalos szeretne lenni, akkor persze hogy nem kell a diploma.
nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként #4-el értek egyet, bár még csak középiskolás vagyok, de olyan munkát szeretnék, amihez diploma kell, sajnálom, mindenki elhiheti hogy nem jókedvemből fogok még x évet bő nyállal sz*pni egy diplomáért :D Ha valaki emiatt le fog nézni, lelke rajta. Elég megkeseredett ember lehet. Valahogy mindig kiderül azokról, akik lenéznek meg szidnak másokat, hogy magukkal nincsenek rendben, és azért kötnek bele az élő fába is. Ha tippelnem kéne, esélyes, hogy a párod is azért "néz le", mert nem elégedett a saját karrierével, vagy ő akart többet elérni, vagy a szülei vártak tőle jobbat, és zavarja, hogy neki nem jött össze, ami neked igen. De ezt valószínűleg magának sem ismeri be, inkább téged állít be rossznak.
nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem el kellene fogadni, hogy nem vagyunk egyformák és senkinek nem kéne valakit azért lenézni, mert diplomás vagy mert nem diplomás. Ha valaki olyan munkát szeretne végezni, amihez elengedhetetlen a diploma, vagy volt egy olyan terület, ami nagyon érdekelte és emiatt egyetemre ment és diplomát szerzett, az is teljesen rendben van, ahogy az is, ha valakit olyan szakma érdekelt, amihez nem kell egyetem. Egyébként szerintem az egyetem a diplomán és a szaktudáson kívül nagyon sokat tud még adni, ha valaki nyitott rá és kihasználja.

Én is olyan pályára készülök, ahova kell a diploma és rengeteget kell tanulni, na most ha valaki engem azért lenézne, mert mesterdiplomám van és évekig keményen tanultam, akkor elgondolkodnék, hogy vele akarok-e lenni.

nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
5 évig pultoztam egy egyetemi mulatóban.... Láttam mekkora szenvedés az életük :DDD Teljesen hiteles mikor előadják a diplomás felsőbbrendűséget...
nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A fő probléma hogy ebből kérdést csinálnak és keresik a másikban a kivetnivalot. Emiatt vagy ebből kifolyólag a megszerzett tudásnak nalunk nem sok erteke van. Az emberek egy része teljesen ossza van zavarodva ilyen tekintetben.
nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás között is sok a barom.

Ugyanakkor csak érettségivel (vagy még azzal sem) rendelkezők között is ismerek művelt, intelligens embert is.


Nem a végzettség alapján ítélek meg valakit, hanem amilyen a viselkedése, illetve hogy milyen ember.



+Ahogy amit már egy válaszoló fentebb is írt, saját példámmal is alátámasztom: sosem akartam diplomát szerezni, csak azért, hogy elmondhassam, van felsőfokú végzettségem.

Van 3 okj szakmám, az egyik legjobb és számomra legkedvesebb munkahelyem pedig 8 általános végzettséget igénylő meló volt.

Most más foglalkozás kezdett érdekelni, úgy érzem szeretném magam ebben kipróbálni, szóval jelen pillanatban munka mellett egyetemre járok, és nemsokára diplomát kapok. Na bumm. És aztán? Csak egy papír.

Még az is lehet, hogy 10 év múlva ezt is megunom, és visszamegyek betanított munkára, ha éppen az tetszik és ahhoz szottyan kedvem. De lehet hogy még egy főiskolát elvégzek, ki tudja. Csak a tudás és saját magam miatt csinálom. Éppen ezért nem érdekel, hogy más embernek milye van, vagy milye nincs.

nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy közös játék. A diploma értéke sokak szemében semmi, aminek több oka van: gyakran uszítják egymás ellen az értelmiségit és a munkás réteget, ez egy tudatos akció és tudatos ellenségeskedés. Ezen kívül nagyon sok diplomás szakma kicsi elfogadottsággal rendelkezik, ezért joggal érzik azt, hogy nincs miről beszélni.


Normális társadalomban mindenki tudja a helyét és eszerint igyekszik élni. A diplomásoknak van felelősségük a kevésbé képzettek felé, ezért segítik őket. Mivel ez így van, ezért a diplomásoknak van egyfajta elfogadottsága.


Általánosságban nálunk elmondható, hogy a külső tanácsadást semmire se becsülik, erre még egy jó régi mondásunk is van: aki ad tanácsot, adjon mellé kalácsot. Azaz kussoljon mindenki, majd én tudom. Ez az élet minden szintjén előfordul, sőt jellemzőnek mondható.

nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!