Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik ma le ennyire a...

Miért nézik ma le ennyire a diplomásokat, a diploma értékét?

Figyelt kérdés

Nálunk ez a párkapcsolatban is igen nagy probléma, párom le is néz, szerinte nagyképű vagyok, mert van kettő diplomám. Nem is tartott sokáig munkát találnom. Amúgy gazdasági terület. Mégis...nem érti, hogy minek szenvednek ezzel az emberek, egy asztalos jóval többet tud keresni, elég ha kettesekkel átmegy az érettségin.


Diplomások, ti hogyan kezelitek a témát, mi a véleményetek?


Nem diplomások: titeket zavar, ha valakinek van diplomája?



nov. 19. 11:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Te egy picit értelmes vagy, ezért nem tudod, de megsúgom, hogy a diplomások 95%a agyhalott. Azért van lenézve, mert bárki megszerezhet egy diplomát, és a való életben ez nagyon sok erőbefektetés, és nem jövedelmező.

Valamint az emberekben hemzseg a negatív egó és a tudáshiány. Sok diplomás azt hiszi, ő bármiben jobb, mert van neki. Pl okosabb. Miközben csak egy emberi görcs, akinek nincs önismerete. Ez meg a másik oldal kúrja fel, mert azok is ugyanolyan nyomik. Tudják, látják, tapasztalják, hogy a diplomás is olyan húgyagyú, mint ő, ostoba, mint ő, tapasztalatlan kis porbafingó, mint ő, még is nagyra veri magát, mert elbaszott pár évet az életéből. Ekkor meg ugyancsak jön erősen a negatív egó. Utálkozás, lenézés. A lényeg, hogy mindenki lenézi a többit. Mármint a nagy átlag, érted.


A diploma mindegy. A lényeg, hogy van egy plusz szint, amit páran meglépnek, és azt hiszik, csak mert a materiális életben plusz egy papírjuk van, az többet ér, mint a wc papír( kevés esetben valóban többet), sőt, a probléma, hogy azt hiszik, ők jobb emberek, nagyobb képességekkel, nagyobb élet belátással, emberi értékekkel. Nos hiába ugyanannyira önismeret 0 a diploma mentes réteg is, azt még is látják, hogy nincs különbség, de tapasztalják, hogy őket kevesebbre tartja a másik réteg. Ez meg őket piszkálja. Sima szociál pszichológia az egész, semmi köze a diplomához. Millió más dologban is megmutatkozik ez a dolog a balga emberek körében.


Engem nem zavar ha valakinek 20 diplomája is van akár. Az ő élete, az ő választása, hogy mit tesz. Számomra hatalmas nagy kínzás és pazarlás lenne. Az érettségit is kb külső nyomásra tettem le utólag, és azóta is bánom. Rengeteg időm elment, hogy megcsináljam az utolsó két osztályt, és hiába volt már évekkel ez előtt, azóta se használtam azt a kis kék fost, de legalább megint hallgatnom kellett az üresfejűeket, ahogy arról beszélnek, amit nem is értenek, és elviselnem az osztálytársaimat, akiknek az átlag életkora 35 felett volt, az átlag viselkedési képessége még sem érte el azt a szintet, amikor egy ember normálisan funkcionál.


Engem az se zavar ha valaki azt hiszi, ő bármiben jobb, mert van diplomája, sőt az se ha konkrétan lenéz. Mindenki saját élete kovácsa, saját elméje teremtője. Ha valaki ennyire távol kerül mindentől, ami értékes és jó, hogy ilyet tesz, őszintén csak szeretni tudom, és kívánni, hogy megtalálja az igazságot és boldogságot.

nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs diplomám. Nem zavar, ha másnak van, de diplomás és diplomás között óriási különbségek lehetnek. Ismerek olyan kertészmérnököt, akitől hányni tudnék, minimum nárcisztikus a pasi. Ennek szöges ellentéte az a sebész, akihez a kislányommal járunk, az az ember egy két lábon járó angyal. Van kereskedelmi diplomás ismerősöm, aki orbitális baromságokat beszél, és volt olyan ornitológus ismerősöm, akit imádtam hallgatni, annyira okos volt. Ő volt a tökéletes példája annak, hogy mi különbség a diplomás és az értelmiségi között.

Szerintem két oka lehet annak, ha nagyképűnek nevez a pasid. Az egyik, hogy kisebbségi komplexusa van miattad, a másik, hogy tényleg nagyképű vagy.

nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkának vannak előnyei és hátrányai. Lehet hogy az asztalos többet keres, de egy asztalosnál például sokkal nagyobb a rizikó, hogy valamilyen maradandó egészségügyi károsodást szenved(pl. egy munkahelyi baleset során). Az ácsok is sokat keresnek például, de elég egy munkahelyi baleset és simán meghalhatnak vagy maradandó károsodást szerezhetnek. Nem a semmiért mennek kevesen szakmát tanulni, minek amikor egy klimatizált irodában vagy otthonról tudok dolgozni és így is megfizetnek.
nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Rövidre kell zárni. Ha tényleg jól keresnek a szakmunkások és technikusok, minek kell ingyenesek lennie a képzésnek? A diplomás becsületes lefogja dolgozni a képzés árát a hallgatói szerződés alapján vagy visszafizeti. A többieknél mi a helyzet, ha ilyen jól megy?
jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 Te miről beszélsz? Ahhoz, hogy egyéni vállalkozó legyen a férjem, az eredeti szakmáján kívül elvégzett összes képzése fizetős volt. A gépek áráról meg ne is beszéljünk.
jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Nem értett neki nem lett volna probléma kifizetni és ledolgozni. Tiszta mint a nap szerintem.
jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!