Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért általánosít szinte...

 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Jó kérdés.

Emberünknek beszól egy nő, és máris "a nők ezt gondolják."

A másikat átveri egy férfi és máris "minden férfi köcsög"


Én úgy gondolom, hogy akik ezeket a kérdéseket kiírják nem jutottak el a tudatosság azon fokáig, hogy bizony az életet csak egy szűk, szubjektív résen át tapasztaljuk.

Szűk - azaz nagyon kicsi a mintánk ahhoz, hgoy általános kijelentést tehessünk és

szubjektív - azaz minden esetben torzítot tképet tudatosítjuk akár azért, mert az érzékszerveink torzítanak, akár azért, mert a felfogásunk orzítja a bejövő infókat.


És lássuk be, a legtöbb ilyen kérdésre nincs is érdemi válasz, vagy csak valmai hasonló általános beböfögés. Esetleg valami ellen-általánosítás ami alapján kialakul valami hülye vita a nagy semmiről.


Egyszerűen nem gondolkodnak, vag ynemtom.

dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ebbe ne menjunk bele ki miert van itt..
dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Az egész országban ez van, nem csak idefent, haver.
dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Van egy figura, aki szite minden nap kiír valami nőellenes/fikázó/gyűlölő kérdést, szerintem az ő kérdéseit sikerült összeszedned.
dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Mindenhol általánosítanak, nem csak gyakorin. És kell is, mert olyan dolog nincs ami 100%-ban úgy van, a 99-1-es arány meg már általánosítás.
dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Beteg banda.
dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Megnézed meg van a kérdésedben a válasz, te is általánosítottál. Az emberi természet ilyen, de nem rossz ez így. Ha te is meg látsz egy sikátorba ácsorogni két ordibáló barnabőrű vörösszemű férfit akkor inkább keresel egy másik utat haza felé. Holott lehet pont szemenöntötték véletlenül magukat domesztosszal és azért állnak ott, mert nem látják merre menjenek miközben kegyetlen fájdalomban ordibálnak. Mennyi esély van erre ? Pedig van, de valószínűbb bevannak drogozva és jobb ha nem arra mész mert megkéselnek és elveszik a pénzed. De a valóságba még is valószínűbb az, hogy ha arra mész akkor annyira bevannak állva, hogy meg sem bírnak szólalni és meg várják még elsétálsz és tovább drogoznak. Nem hibáztathatsz ezért senkit, ha így gondolkozik, de azért igen hogy ha azért bántanak fizikálisan vagy verbálisab mert lány vagy és azért gyilkolnak le rasszokat mert nagy résszük nem tud beilleszkedni. általánosításból elkerűlni a bajt, igazodni a másikhoz jó, okozni a bajt pedig rossz.
jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Teljes mértékben igaz, amit írtál. De én ügyeltem arra, hogy ne általánosítsak. Ezért használtam a 'szinte' szót, és a kifejtésben leírtam, hogy nem mindenki. És azért ez így más, mert a többi belinkelt kérdésben kivételt nem említenek, van amelyiknél kifejezetten állítja hogy nincs kivétel.
jan. 7. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Egyszerű aki kivételnélkül általánosít az hülye. 7es voltam
jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!