Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kérdeznél egy transz nőtől?

Mit kérdeznél egy transz nőtől?

Figyelt kérdés
Én az vagyok és most olyan kedvem van, hogy szívesen válaszolgatok kérdésekre. A hülye kérdésekre is, de ne lepődjetek meg, ha hülye választ kaptok. Úgyhogy kedves trollok, elő a billentyűzettel, eljött a ti időtök! 😄

jan. 2. 20:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
16%
Honnan veszed, hogy nő vagy, és nem pl egy meleg pasi vagy egy transzvesztita? Mármint mi számodra a nő definíciója?
jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
74%

"és nem pl egy meleg pasi"

Például onnan, hogy nem férfiakhoz vonzódik... Miért kell mindig összekeverni?

jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
Ha még annyira az elején jársz a hormonterápiának, hogy arcszőrzeted is nő, hogy lehet nőies a hangod?
jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
#44: A hormonterápia nincs hatással a beszédhangra, az arcszőrzetre is csak minimális a hatása. A hangom alapból nőies, egy kevés voice traininggel javítottam rajta.
jan. 4. 09:08
 45/71 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a kapcsolatod a családoddal? Szülőkkel, testvérrel/testvérekkel, nagyszülőkkel, unokatesókkal stb. Támogatnak? Úgy értem (elsősorban) lelkileg. Vagy van aki elfordult tőled? Esetleg akivel megszakadt a kapcsolat a transzneműséged miatt? Hogy "fogadták", illetve hogyan állnak a dologhoz?


Mi a 3 legnagyobb nehézség az életedben, ami a transzneműségedből adódik vagy annak a következménye vagy csak szimplán köze van hozzá? (Magánélet, szerelem, párkapcsolat, munka, egészség, mentális egészség, társadalom, elfogadás, család, barátok, vallás stb. bármilyen témakörben.)


Mik a legnagyobb vágyaid, legnagyobb terveid, céljaid az életben?

jan. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
46-osnak: ezek valóban jó kérdések, nekem is eszembe jutottak... :)
jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 A kérdező kommentje:

Szerencsésnek mondhatom magam, mert mindenki elfogadja a családban. Kevés közeli családtagom van, testvérem nincs, édesapám meghalt még egészen kicsi koromban, anyámmal nem tartom a kapcsolatot, de ennek nem a transzneműségem az oka. Egyébként tudomásom szerint valamennyire ő is elfogadja, bár amikor előbújtam neki (akkor még beszéltünk néha), eléggé rosszul reagált. Senkivel sem kellett megszakítanom a kapcsolatot a transzneműségem miatt.

A nem jogi elismerésének hiányát, illetve az ebből fakadó nehézségeket mondanám a legnagyobbnak. Utálok telefonon ügyet intézni, mivel egyszerűen képtelen vagyok bemutatkozni úgy, hogy „[hivatalos név] vagyok”, így viszont elő kell bújnom, el kell mondanom, hogy miért nem hivatalos néven mutatkoztam be, ami elég kellemetlen. Személyes ügyintézésnél sem sokkal jobb a helyzet, mert a személyi igazolványom előbújtat, de legalább a magyarázkodástól megkímélem magam. Munkakeresésnél is hasonló problémákba futok bele.

A diszfória is elég sok nehézséget okoz. A hormonterápia sokat segített rajta, de még mindig küzdök vele, elsősorban a hajam és az arcszőrzetem miatt.

A társadalmi elfogadottság hiánya még egy elég nagy probléma. Bár itt, Budapesten ritkán szembesülök vele (de azért előfordul, lásd a korábbi válaszaimban), úgy érzem, hogy egyre erősebbek a transzfób hangok és sajnos a kormánypropaganda rendesen adja alájuk a lovat. Úgy látom, mintha nyílna egy olló, aminek az egyik szárán a nyitott, értelmiségi emberek vannak, a másikon pedig azok, akiknél célba talál a propaganda, de még az életükben nem beszélgettek transznemű emberrel, csak ismeretlenül elítélnek minket. A láthatóság segítene, de egyrészről épp az egyre növekvő ellenségesség miatt csak kevesen mernek kiállni a nyilvánosság elé, másrészről szerintem már ott tart ez a dolog, hogy hiába is magyaráznám, hogy hülyeség, hogy rá akarjuk beszélni az óvodásokat a nemváltásra, egyszerűen nem hinnék el nekem. Ezt azért soroltam az életem nehézségei közé, mert úgy érzem, hogy egyre növekszik az a réteg, aki ellenünk van, egyre inkább normalizálódik a transzfóbia és félek attól, hogy én is egyre több ilyenbe fogok belefutni. De ne legyen igazam.

Kis célokat tűztem ki magam elé és mindig a következőt igyekszem megvalósítani. A legfontosabb célom jelenleg az, hogy találjak egy biztos munkahelyet. A másik dolog, ami még aktuális, azok a lelki egészségemmel kapcsolatos dolgok. Küzdök pár lelki problémával, ezeket szeretném leküzdeni, pontosabban már sok éve dolgozom rajtuk, de ez egy hosszú folyamat. Mindig reménykedek abban, hogy egyszercsak lesz ebben egy áttörés, aztán rá kell jönnöm, hogy ez nem így működik és csak apró lépésekben lehet haladni. Eléggé érzékeny vagyok a társadalmi problémákra, mindenképpen szeretnék tenni azért, hogy kevesebb legyen a társadalmi igazságtalanság, hogy egy jobb világban élhessünk, de tudom, hogy először magammal kell rendben lennem. És hogy a végére egy konkrétumot is említsek: szeretném végigjárni a Kéktúrát. 😊

jan. 5. 08:48
 48/71 anonim ***** válasza:
100%
A Kéktúra jó cél, egyik barátom végigjárta :) Én magam meg biciklizem, nekem "teljes lefedettségi" céljaim vannak vele, mivel Wandrer-es cangás vagyok. Jelenleg Prága összes utcájának, útjának és (járható) ösvényének végigjárásán vagyok, 86 %-kal... Amúgy ha odahaza nagyon megnehezítik az életed később, gondolkodnál külföldre költözésen is? Pár ismerős inkább Németországba költözött...
jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak ismerőseim Németországban, sokat gondolkoztam a költözésen, de valami itt tart.
jan. 5. 09:38
 50/71 anonim ***** válasza:
76%

Köszönöm a válaszokat! :) (46)

Sok sikert és kitartást a munkakereséshez!

Milyen munkakörben dolgoznál A.) a legszívesebben, szíved szerint B.) még mindig szívesen, örömmel, ha az A. pont nem opció? Mi a legmagasabb iskolai végzettséged? (Szépen írsz, főiskolára/egyetemre tippelek.)

További kérdések:

-Mik voltak a legsértőbb, legbunkóbb, legfájóbb kérdések (vagy akár beszólások), amiket valaha kaptál?

-Mi motiválta ennek a kérdésnek a kiírását? Miért írtad ki ezt a kérdést a gyakorira? (Én arra gondolok, hogy ki akarsz mondani valamit, vagy ki akarsz beszélni magadból valamit. Figyelmet szeretnél. Beszélni szeretnél magadról. Figyelemre, megértésre, szeretetre, elfogadásra vágysz. Mint mindannyian. Nincs ezzel semmi gond, teljesen természetes. Jó felé tapogatózom? Vagy teljesen más az indok?)

-Mi az, amit a helyünkben (most mi vagyunk a kérdezők és te válaszolsz) mindenképpen megkérdeznél magadtól??? :) Mik azok a kérdések, amik fel sem merülnek bennünk, pedig érdekesek, tanulságosak lennének számunkra is a válaszok? :)

Ps. Sok sikert a lelki problémáid feldolgozásához és leküzdéséhez! 🤞🤞🤞 Ja, és a Kéktúrához is, mindenképp! 😉

jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!