Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is depressziós a lakásárak...

Más is depressziós a lakásárak miatt?

Figyelt kérdés

2015-ben behozták a CSOK-ot és azóta gyakorlatilag lehetetlen lakáshoz jutni örökség vagy családi háttér nélkül.

Ez már a tizedik év azóta. 10 éve mindig kitalálnak valami sz@rt, amivel még feljebb és még feljebb pumpálják az árakat.

2015-ben még pályakezdő voltam. Mostanra egy 30 feletti felnőtt ember lettem. Gyűjtögettem, előre terveztem, dolgoztam, másodállást vállaltam... és távolabb vagyok a saját lakástól, mint valaha.

Egyszerűen bele vagyok betegedve.

Lassú kínokkal tudnám megölni azokat, akik miatt ilyen lett a lakáspiac.



jan. 27. 21:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
18%
Mindenhol igy van, Romanaba is, pedig itt nincs csok. Vegyel fel hitelt es ne elj alberletbe, ajanlom Mlinarik Marton videoit. Sok sikert :)
jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
78%

Depressziós nem vagyok, inkább nagyon elkeseredett. Idén leszek 30, nekem is aktuális lenne. Nagyon spórolós vagyok, én is lakásra tettem félre, de kezdem belátni, hogy esélytelen az egész. Sok sok millióra lenne szükségem még hozzá. Brutál árak vannak, szoktam nézni. Nagyon sokan ebben a cipőben járunk. :(

N

jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
66%
Én meg beletörödtem, hogy sosem lesz. Időskoromra mikor nem tudok már dolgozni, majd megyek az utcára.
jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
94%
Én is kezdem kilátástalannak érezni a helyzetet így 30 körül. Egy rossz párkapcsolat lenullázott, most ha egyedül mennék albérletbe, akkor nem kéne aggódnom azon, hogy fél év múlva mit eszek, mert nem lesz rávaló. Hitelt pedig ebben az országban szerintem lassú öngyilkosság felvenni.
jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sincs még lakásom, de tegyük fel ha soha sem lesz, megvagyok így is albérletben, nem lennék sokkal boldogabb ha lenne saját lakás akkor sem. 30 vagyok én is, kb 50 év múlva úgyis meghalunk. Nehogy már az életed egyik legszebb időszakát aggód el ilyen miatt. Majd ha nem lesz hol laknom nyugdíjas koromban akkor véget vetek az életemnek, ha nem tudok dolgozni már úgy sem lesz sok hátra és értelme sincs úgy élni ha már dolgozni se tudok.
jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok depis emiatt, hanem inkább dühös, hogy ebben az országban évtizedek óta megy az ajvékolás, hogy: "Jaj, de nehéz lakáshoz jutni.",

az állam meg kitalál mindig valami h*e "megoldást" a problémára (leginkább a társadalom egy-egy kiváltságosainak kedvezve csak a "megoldásaikkal"), a zemberek és az illetékesek meg fölnyomják még jobban a lakásárakat az épp aktuális problémákra hivatkozva (kereslet/kínálat, háború, infláció, kormány, ellenzék, külföld, USA, stb.), aztán minden évben folytatódik az ajvékolás és marad minden a régiben, hogy a legroggyantabb putri is huszonmilliónál kezdődik.

Mire jó ez?

jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Igen, frusztrál.

Szerencsére én még a csok előtt tudtam venni egy kis lakást (szülői támogatással), ha az nem lenne, nem is álmodhatnék semmiről. De így is van egy telkem, amire nem tudok építkezni olyan szinten robognak az árak évek óta

jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell saját lakás, a saját lakásból is ugyanúgy minden nap bejársz dolgozni. Így tök mindegy, ha nincs két lakásod befektetésre se tudod használni.


Mire nyugdíjas leszel, addigra ha normálisak a szüleid, nem elverték a lakást, úgy is örökölsz, testvéreiddel összeköltözöl, és megéltek nyugdójból.


Ma sok nyugdíjas luxusban él, özvegyként, egyedül nagy családi házban, ahelyett, hogy összeköltöznének valakivel inkább elmennek dolgozni.

jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
23%
Sok ebben az aktuálpolitika. 2014-ben a medián valahol bőven 100000 alatt volt, egy ház meg akkor is tízmilliós tétel. Vissza kell menned 40-50 évet, ha olyan példát keresel, hogy valaki a fizetéséből, nem gazdagként képes volt egy házat/lakást megvenni anélkül, hogy egész életére hitelcsapdába kerüljön.
jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
59%
Depressziós nem vagyok, de valószínűleg csak azért, mert van néhány ingatlanunk. Viszont nagyon szomorú, hogy Magyarországon minden segítségnek induló, vagy annak tűnő intézkedésből áremelkedés lesz. A lakás támogatások, élelmiszerek áfa csökkentése, stb.
jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!