Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is depressziós a lakásárak...

Más is depressziós a lakásárak miatt?

Figyelt kérdés

2015-ben behozták a CSOK-ot és azóta gyakorlatilag lehetetlen lakáshoz jutni örökség vagy családi háttér nélkül.

Ez már a tizedik év azóta. 10 éve mindig kitalálnak valami sz@rt, amivel még feljebb és még feljebb pumpálják az árakat.

2015-ben még pályakezdő voltam. Mostanra egy 30 feletti felnőtt ember lettem. Gyűjtögettem, előre terveztem, dolgoztam, másodállást vállaltam... és távolabb vagyok a saját lakástól, mint valaha.

Egyszerűen bele vagyok betegedve.

Lassú kínokkal tudnám megölni azokat, akik miatt ilyen lett a lakáspiac.



jan. 27. 21:06
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

Az Államnak nem pont ez lenne az egyik feladata? Hogy biztosítani a gazdasági szereplők közötti esélyegyenlőséget, és biztosítani az alapvető életfeltételek elérésének megvalósíthatóságát? Mert persze, elméletileg mindenkinek elérhető minden. Elméletileg én is alapíthatnék akár egy gyárat is mondjuk. De nyilván a gyakorlatban nem tudok, mert nincs annyi vagyonom.

A lakáskiadás biznisz is ugyanez. Ezt nem lenne szabad engedélyezni, hogy valakinek 5 lakása legyen, miközben sokaknak egy sincs. Mert ez a másik nehezebb helyzetével való visszaélés és az alapvető életfeltétel hiányán való nyerészkedés.

Na mindegy... remélem a következő életemben milliárdos üzletember leszek, akinek lesz hatalma revansot venni az őt ért sérelmeket.

febr. 1. 06:19
 42/58 anonim ***** válasza:
0%
Nem alapvető életfeltétel, hogy saját tulajdonú lakása legyen az embernek. Viszont az esélyegyenlőség megvan, lehetőséged van akár 5 lakást is megvenni, senki nem tiltja.
febr. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

Ismétlem: Az ELMÉLETI lehetőség van meg. A gyakorlatban nyilván nem megvalósítható a megfelelő anyagi háttér miatt.

Ez olyan, mintha azt mondanák neked, hogy használd nyugodtan az autódat bármikor, de nem lehet kapni üzemanyagot. Nem igaz, hogy nem tudod értelmezni az üzenetet.

febr. 1. 07:06
 44/58 anonim ***** válasza:

De az elméleti lehetőségen kívül az államnak nem feladata más körülmények megteremtése. Olyan, mintha azt akarnád, hogy alapvető élelmiszerekért, meg vízért ne kelljen fizetni. Vagy a fűtésért sem. Vagy hol a határ, mi legyen ingyen?

Egyébként ha mondjuk mindenkinek járna 18 évesen egy ingyen lakás, akkor is elégedetlenek lennének az olyanok mint te, mert akkor is valaki nagyobb, szebb lakást venne, nem az ingyenesben lakna, vagy venne többet amiket kiadna, stb. Szóval mindenképpen lenne ez a különbség az emberek között

febr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Én csak annyiban vitatkoznék, hogy a kormánynak ott van felelőssége, hogy nem egyenlő feltételeket teremt és bizonyos köröket valamiért előnybe hoz, amivel megborítja az említett egyensúlyt és így persze a lehetőség továbbra is fennáll, hogy vehetsz lakást, de tényleg esélyed sincs a kialakult helyzet miatt. És azok, akiket pl itt a Fidesz helyzetbe hozott, a pénzért nem tettek semmit, max szültek 1-2-3 gyereket (?)
febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
0%

45-ös!

Önmagában a gyerek szülés nem juttat senkit lakáshoz, sok többgyerekes család él albérletben. Én semmilyen állami támogatást nem kaptam, mégis vannak ingatlanjaim. Nem milliókat keresek.

febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
46, na mesélj akkor, ha nem milliókat keresel, nem kaptál állami támogatást, akkor mégis, hogyan lett több ingatlanod.
febr. 1. 16:48
 48/58 anonim ***** válasza:
0%

47!

Írtam itt korábban, hogy pl nem cigarettáztam, nem ittam, félretettem a pénzt, olcsó telkeket vettem pár százezrekért. Ezeknek az ára felment, eladtam, vettem szinte romos házat, sok munkával felújítottam, eladta... Kb 20 évbe telt.

febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

"Kb 20 évbe telt."


Nekünk már nincs 20 évünk ilyen állapotok mellett!

Nyugdíjat se fogunk kapni, még az is lehet hogy fizetést se (203*-ra)!

febr. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

#48


Sokan nem isznak/cigiznek, de mondjuk azért húst, zöldséget szeretnének enni, ami nem olcsó.


20 évig éhezni, nélkülözni, azért, hogy legyen egy házad, nem éri meg.

Elmegy az élet melletted.


Azzal sem vagy előrébb, hogy lesz 1 lakásod, mert nyugdíjból sem lehet már megélni.


És ez csak egyre rosszabb lesz, aki itt marad az dolgozhat élethosszig, versenyezve a külföldről behozott, olcsó munkaerővel.

febr. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!