Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is depressziós a lakásárak...

Más is depressziós a lakásárak miatt?

Figyelt kérdés

2015-ben behozták a CSOK-ot és azóta gyakorlatilag lehetetlen lakáshoz jutni örökség vagy családi háttér nélkül.

Ez már a tizedik év azóta. 10 éve mindig kitalálnak valami sz@rt, amivel még feljebb és még feljebb pumpálják az árakat.

2015-ben még pályakezdő voltam. Mostanra egy 30 feletti felnőtt ember lettem. Gyűjtögettem, előre terveztem, dolgoztam, másodállást vállaltam... és távolabb vagyok a saját lakástól, mint valaha.

Egyszerűen bele vagyok betegedve.

Lassú kínokkal tudnám megölni azokat, akik miatt ilyen lett a lakáspiac.



jan. 27. 21:06
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
0%

50-es!

Éhezésről szó sem volt, nem nélkülöztem, csak korábban írták, hogy a cigiről való lemondással nem lehet annyira pénzt összegyűjteni, hogy lakást vegyen az ember. Ezért írtam, hogy nem úgy kell ebben gondolkodni, hogy pár évig nem cigizel, aztán veszel egy 70 milliós lakást. Pl utaztam is, de azt is ésszel.

Nem egy házam van egyébként.

Én csak egy példát írtam, akár tanácsként is felfogható, de lehet sajnálkozni is, hogy milyen rossz nekünk a kormány miatt és akkor tényleg rossz lesz. Nincs értelme itt panaszkodni.egymásnak, lepontozni aki nem panaszkodik, megmagyarázni, hogy mit miért nem lehet, mert ezektől garantáltan nem lesz jobb.

febr. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
46-os: De simán lakáshoz tud jutattni a gyerekszülés, nem saját, hanem egy kollégám példája: felvették a CSOK-ot, felvették a babavárót, plusz még személyi kölcsönt is. Igy megvolt a beugró, a babaváró egy gyerek után kamatmentes lett, ráadásul 3 évig törleszteni se kell. Pénzük minimális, mégis el tudtak indulni, ma meg ők is ott vannak, hogy 2017-ben vettk lakásuk a dupláját érni, vagyis megérte az akkor még számomra hajmeresztőnek tűnő megoldás. Mindezt minimál saját pénzel kezdték, ha pedig ennyi pénzre évekig vártak volna, mert pl. jól tudnak spórolni, annyira elmentek a lakás és házárak plusz a kamatok, hogy nem tudnának megindulni se.
febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Tudok hozni másik példát is, ismerősök minimál félretett pénz. Felvették a babavárót és a CSOKot két gyerekre, szintén 2017. Agglomerációban lévő újépítésű családi ház még az utolsó pillanatban, rohantak, mert nagyon mentek az árak és nem tudtak (annyit) félretenni, ahogy ment az ütem. Pontos árat nem tudok, kb 28 millióban állt meg, ha jól emlékszem. Most ugyanott ugyanaz a paraméterű családi ház (egy kaptafára húztak fel házakat lakóparkszerűen) 80-90 millió...
febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

Vettem lakást. Állami támogatás NÉLKÜL. Családi háttér és örökség NÉLKÜL. Kizárólag a saját magam által megkeresett pénzből.

Kapjátok be!

🖕

márc. 24. 07:15
 55/58 anonim ***** válasza:

A kérdés volt kamu vagy a vétel?

2 hónapja még a kilátástalanság miatt sírtál és vártad, hogy valaki megoldja helyetted, most meg saját erőbél vettél?

márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

Azért ez tényleg nagyon fura. Azt írja januárban, hogy egyre közelebb kerül ahhoz, hogy lakást vegyen, majd most hirtelen megtörtént. Azt sem értem miért kellett odaírni, hogy kapjuk be.

Pedig én az elején teljesen normális választ írtam.

Érdekes ez az oldal. Mindenki azt ír magáról, amit akar.

márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
*egyre távolabb kerül.
márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:

Segítek. Erős kompromisszumokkal.


Nem Budapesten vettem, hanem vidéken.

Nem felújítottat, hanem felújítandót.

Nem nagy 3 szobásat, hanem kisebbet.

Nem a központban, hanem kiesőbb részén.

4. Emelet lift nélkül.

És valamennyire a statisztikai átlag felett keresek.


Így képzeltem el az életemet fiatalabban? Nem. De hát ez van, ezt kell szeretni.


Az utolsó mondat meg azoknak szól, akik azt hangoztatták, hogy dolgozni kell, nem sírni meg bulizni és ájfónra költeni a pénzt. Mintha ez lett volna az ok minden sorstársamnál. Ja és mérnök sem vagyok, sem programozó. Sajnos.


Na az ilyeneknek tövig!

márc. 24. 09:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!