Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is depressziós a lakásárak...

Más is depressziós a lakásárak miatt?

Figyelt kérdés

2015-ben behozták a CSOK-ot és azóta gyakorlatilag lehetetlen lakáshoz jutni örökség vagy családi háttér nélkül.

Ez már a tizedik év azóta. 10 éve mindig kitalálnak valami sz@rt, amivel még feljebb és még feljebb pumpálják az árakat.

2015-ben még pályakezdő voltam. Mostanra egy 30 feletti felnőtt ember lettem. Gyűjtögettem, előre terveztem, dolgoztam, másodállást vállaltam... és távolabb vagyok a saját lakástól, mint valaha.

Egyszerűen bele vagyok betegedve.

Lassú kínokkal tudnám megölni azokat, akik miatt ilyen lett a lakáspiac.



jan. 27. 21:06
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
82%

Igen, zavar. Főleg amikor làtom, hogy ilyen influencer libák 0 èrtékes tartalommal luxus lakásokban laknak, akkora csak a fürdőszobájuk, mint nekem az egész bérelt minigarzonom.(se) Pedig nem dolgoztak meg érte úgy, mint én. Évek óta spórolok és gyűjtögetek, de még mindig nem lenne elég egy garzon önerejére sem, mondjuk 20-30 évre hitelt sem szeretnék felvenni, mert nem fix, hogy mindig tudnám fizetni annyi ideig.

Nekem örökségem sem lesz, szóval elkeserítő. Próbálom más dolgokban megtalálni a boldogsàgot és nem gondolni erre, mert felőrli az embert.

jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elképesztő. Anyukámék 13 millióért vettek 6 éve házat, most a környéken 30 milliótól kezdődnek a nagyon felújítandók...elképesztő. Vagy eladósodsz egy életre, vagy albérlet. Szomorú.
jan. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ilyen demográfiai trendek mellett 20 év múlva túlkínálat lesz bérelhető lakásokból, házakból, kipusztulnak belőlük az emberek. A bevándorlók nem lesznek itt versenytársak mert Magyarországon csak alacsony hozzáadott értékű termelésben vesznek részt.
jan. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
0%

Nahát, egyesek szerint mégis ALAP a saját lakás!


Az ilyenektől megkérdezném:


"Anyukám, te mennyit kapartál össze és miből?!"

jan. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
60%
Depresszios nem vagyok, mert nekem mar van, de tovabblepni en sem tudok. Meg a csok elott, 2014-ben vettem, akkor 9.4 milla volt egy 49 nm teglalakas Bp. külső kerületeben. Sokat ingazok, igy szivesen bentebb költöznek es lehetőleg ujepitesűbe.. nem mostansag lesz..
jan. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Lehet leirtak mar de a lakasarajat elsosorban az olcso hitel verte fel. Sajnos ha negativ realkamat van hulyenem is megeri hitelt felvenni igy felvertek a keresletet es az arakat, plusz ugye az allami tamogatas olaj volt a tuzre. (Magas nyomasu elbaszott gazdasag politikank volt.)


Igazabol az onerore kell egy mai fiatalnak gyujtenie es egy hitelkepes keresetre. Arrol ne is gondolkozz mai vilagban h nem veszel hitelt, mert gyakorlatilag nem is eri meg hosszu tavon nem hitelre venni. (Jo most magas a kamat de nem lesz mindig igy, valamint most csokkennek is az arak emiatt (meg ha alig erezheto is))

jan. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
0%
Én tavaly is vettem kom-eszt megyei kisvárosban 5 millióért felújítandó 70 négyzetméteres kis házat. Jó igaz, az árát minimum mégegyszer rá kell költeni, plusz unatkozni sem fogok idén,de nem is " kilátástalan a lakásszerzés".
jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom jó sok a kisebbségi, ha 5 millióért adták a házat. 🙄 Sok sikert hozzá, én nem mernék ilyen helyre költözni. Mi is laktunk egyszer ilyen helyen, nem lehetett ott hagyni a lakást, mert azonnal kirabolták volna. 😒Sajnos oka van annak, hogyha olcsón adják.
jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
0%

#18 alig van kissebség. Az árat az húzta le, hogy nagyon pici a telek, minden közmű évek óta ki van kötve, és födémtől felfelé gyakorlatilag kuka a tető. Lesz munka vele bőven, de pofás kis ház lesz remélhetőleg jövő nyárra.

Mint írtam, az árát minimum! még egyszer rá kell költenem, és párszáz munkaórát is bele kell fektetni.

Tudom jól, hogy itt a gyékén, csak a belpesti újépítésű lakás a lakás, de ezt a szarból aranygyártást ezzel a házzal, én 11.-szer játszom el ;). Most is 4 házam van kiadva, amik pont ilyen romként kerültek hozzám.

jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
60%

19-es!

Nekem csak a harmadik ilyen van folyamatban, de egyetértek veled.

jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!