Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátaimnak hogy nem tűnik...

A barátaimnak hogy nem tűnik fel, hogy nekem évek óta nincs szó a szülinapomról?

Figyelt kérdés

Néhány éve leszedtem facebookról a szülinapom. Azóta senki sem tudja. Mondjuk az a fura, hogy senkinek fel se tűnik, hogy az én szülinapomról sosincs szó. Szerintem azt sem tudják hány éves vagyok.

Csak azért merült fel bennem ez, mert az egyik barátnőmnek ma van a szülinapja. Készültem rá előtte, tudtam a dátumot.

Korábban is csak úgy köszöntöttek fel, hogy látták facebookon. Jó volt az is néhány éve, hogy gondolom látta névnapomon, hogy mások írnak nekem, és írt nekem aznap, hogy boldog szülinapot!

Tudom manapság már nem számít a születésnap, meg semmilyen ünnep, de azért rosszul esik.



febr. 17. 23:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%
Akkor tedd ki. Ne várd, hogy számon tartsák.
febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Mert szerinted barátok vagytok, szerintük meg csak haverok.
febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

#2: Igen valószínűleg. :( Pedig nem egy-két éve ismerjük egymást. Ezt a néhány dátumot csak meg lehetne jegyezni.


#1: Miért? Te sem tudod a régi barátaid szülinapját?

febr. 17. 23:33
 4/33 anonim ***** válasza:
73%
Én tudom, de én nem tinédzser vagyok.
febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#4: Én sem vagyok közel sem tinédzser.

Mert csak a tinik ünnepelhetik a szülinapjukat vagy mi?

Baromi jó érzés minden évben egyedül tölteni azt a napot, míg másnak én készülök rá. De úgy látom ismét megjelent egy jóindulatú megmondóember.

febr. 17. 23:39
 6/33 anonim ***** válasza:
65%
Minek kérdezed, ha nem vagy kíváncsi idegenek válaszára? Adtam egy megoldást, nem éltél vele. Hát akkor így jártál. Nem fogják a születésnapodat hiányolni a barátaid, vagyis inkább ismerőseid. Mért szedted le, ha zavar, hogy nem köszöntenek? De megjegyzem, ha bőven felnőtt vagy, akkor nem is kéne, hogy ez zavarjon. Ünnepeljen a család, ők csak tudják!
febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Baromi jó megoldás volt. Köszi. :) Éljünk a facebookon igazad van!

Ja felnőttként ne zavarjon, hogy szarik rám mindenki. Hogy én mindenkinek jó vagyok lelki szemetesládának, vagy ugorjak ha segíteni kell.

Teljesen jó tanácsok. Borzasztó egyedül vagyok.

Családom se tudta soha a szüleimen kívül, úgyhogy gúnyolódhatsz tovább legalább!

febr. 17. 23:49
 8/33 anonim ***** válasza:
72%

"Figyu, jövő pénteken szülinapom lesz, nem lenne esetleg kedvetek elmenni beülni valahova? Örülnék, ha veletek tölthetném a napot."


Néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ahogy mondani szokás. Szóltál már nekik, hogy neked rosszul esik, hogy nem emlékeznek a szülinapodra? Mert ha az oldaladról semmiféle kommunikáció nem volt azzal kapcsolatban, hogy neked ez így nem tetszik, és szeretnéd, ha szerveznének neked programot, akkor egyáltalán nem fair elvárnod, hogy olvassanak a gondolataidban. A kommunikáció mindkét irányba kell, hogy működjön az egészséges barátságok fenntartásához, hiszen te így csak magadban zsörtölödsz és neheztelsz rájuk, ők meg lehet nem is tudják, hogy bármiféle probléma lenne.


Ha viszont már mondtad nekik, és még így sem írták fel, nem foglalkoznak veled, akkor szimplán csak nem jó barátok.

febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy akkor ez a baj. Nem a születésnapod, hanem hogy nincsenek barátaid. Speciel a tematikus facebook csoportok, ahol beszélgetni lehet, még barátszerzésre is alkalmasak lehetnek. Hogy miért nincs barátaid, annak az okán el lehet gondolkodni: rossz emberek vesznek körül vagy te nem vagy számukra elfogadható, ezt én látatlanban nem tudom. Egy pszichológussal ki lehetne bogozni. Te nem kell, hogy más lelki szemetesládája legyél, erről simán le lehet állni. A segítésről és más születésnapjának az ünnepléséről is, ha egyszer nem kölcsönös. Új terepet kell keresni a barátkozásra új emberekkel különböző közösségi szabadidős tevékenységekkel, és tudomásul venni, hogy a felnőttkori barátkozás már nem olyan, mint a gyerekkori, mert az emberek a családjukkal töltik az idejüket.
febr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

#8: Igen, sajnos korábban már említettem nekik a születésnapom, csak mivel akkor sem foglalkoztak vele, így szánalmasnak tartottam évről évre próbálkozni.


#9: Nem szeretnék facebookon vagy bármilyen netes oldalon ismerkedni vagy barátkozni.


Nincsen saját családom se nekem, se nekik. Húszas éveink végén vagyunk.


Túl lelkis vagyok. Tényleg ott vagyok mindig mindenkinek ha segítség kell nekik. Tudják is, ezért keresnek. De mikor napokig a panaszkodásukat hallgatom valamivel kapcsolatban, tőlem meg annyit nem kérdeznek hogy vagyok, arra nem tudok mit mondani.

És emiatt új emberekhez sincs kedvem. Már annyiszor csalódtam. Csak úgy érzem kapaszkodok valami rosszba aminek nincs értelme. És itt valóban nem a szülinap a legnagyobb gond. Csak ma jutott eszembe, ahogy ünnepeltünk.

febr. 18. 00:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!