Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Róóz Peter kérdése:

Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Figyelt kérdés

Nekem a példakép egy hős, aki másokért tett valamit, másokért érzett felelősség miatt halt (hősi) halált, vált mártírrá.

A hegymászást szenvedélynek tartom, és nem látok különbséget a kábszeres, vagy az alkoholista közt, aki belehalt szenvedélyébe. Erőss Zsolt eddig öt hegymászótársa halt meg közös túra közben, ( [link] )Kiss Péterrel együtt hatan (ha jól számoltam). Ilyen statisztika után (és család mellett) felelősségteljesen, sem új társat, sem új túrát nem vállaltam volna (amputált lábbal).

Nekem nem negatív példa, vagy csak én gondolom így?



2013. jún. 1. 16:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/141 anonim ***** válasza:
36%
Ha a hegymászás nem egy olyan sport aminek a teljesítményére büszkének lehet lenni akkor ajánlom hogy beszélgessetek Reinhold Messner-ről egy Osztrákkal.
2013. jún. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/141 A kérdező kommentje:

Digo-nak2


Igazad van, de még sem. Külföldi munkatársaid vélhetőleg nem tudnak Zsolt 6 meghalt társáról. Senna nem vitt a halálba másik hat F1-est, és amúgy is, kerékpárral munkába járni nagyobb kockázat, mint 300-al száguldani mondjuk a H.-ringen. A más értékrenddel van a baj!

2013. jún. 1. 18:08
 23/141 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki önként tartott vele, tudták, mit kockáztatnak.
2013. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/141 anonim ***** válasza:
0%
a sportban elért teljesítménye vitathatatlan....és a fanatizmusa is....de vajon egy embernek mint ő "joga" volt-e családot alapítani gyermeket nemzeni....és most a két kicsi gyerek apa nélkül nő fel....sokkal jobban tisztelném ha úgy ahogy beismerte neki a hegy a mindene,belátta volna azt is saját magán kivül nem teheti tönkre "mások"életét....nagyon sajnálom a gyermekeit....nekem ő így nem pédakép
2013. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/141 anonim ***** válasza:
72%

"Külföldi munkatársaid vélhetőleg nem tudnak Zsolt 6 meghalt társáról. Senna nem vitt a halálba másik hat F1-est"


Itt látszik hogy fogalmad nincs róla miről beszélsz. Senkit nem vitt a halálba, mindenki tudta hová megy és tudták hogy ott a hegyen mi vár rájuk és hogy csak magukra számíthatnak.

2013. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/141 anonim ***** válasza:
74%
biztosan van, akinek az.. bárki lehet példakép, ehhez nem szükséges, hogy valaki hős, mártír, vagy egyáltalán jó ember legyen.. az meg, hogy ennyire ismert lett, a médiának köszönhető, a sajtó mindig felkap egy két embert
2013. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/141 anonim ***** válasza:
72%

A medianak koszonheto?? :D

Gyozike, meg VV Eva a medianak koszonheto, de ne mondjuk mar hogy mindennapos hogy valaki megmaszik 14 8000meternel magasabb hegybol 10-et, ebbol 2t fel labbal!

2013. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/141 A kérdező kommentje:

Digo-nak3


A hegymászás is egy embert próbáló (elismerésre méltó) teljesítmény, mint bármelyik sport, de még is más. Az olimpikon nem kockáztatja az életét. Számomra az olimpikon sportoló, a hegymászó csak egy sportolónak látszó fanatikus, aki ha épp nem nem a mászást találta volna ki magának, akkor lenéznénk, elítélnénk. Erre legyek büszke?

2013. jún. 1. 18:35
 29/141 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem a hegymaszast valasztja akkor leneznenk es elitelnenk?? Miert is? Te elolvasod amugy amiket leirsz?
2013. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/141 anonim ***** válasza:
70%

A curling pl olimpiai sport, jar erte aranyerem, himnusz, ujsagcikk.

Megis osszemerhetetlenul nagyobb teljesitmeny feljutni pl a K2-re. Akkor hogy is van ez?

2013. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!