Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Róóz Peter kérdése:

Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Figyelt kérdés

Nekem a példakép egy hős, aki másokért tett valamit, másokért érzett felelősség miatt halt (hősi) halált, vált mártírrá.

A hegymászást szenvedélynek tartom, és nem látok különbséget a kábszeres, vagy az alkoholista közt, aki belehalt szenvedélyébe. Erőss Zsolt eddig öt hegymászótársa halt meg közös túra közben, ( [link] )Kiss Péterrel együtt hatan (ha jól számoltam). Ilyen statisztika után (és család mellett) felelősségteljesen, sem új társat, sem új túrát nem vállaltam volna (amputált lábbal).

Nekem nem negatív példa, vagy csak én gondolom így?



2013. jún. 1. 16:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/141 anonim ***** válasza:
66%

Én is törlöm a kérdést, értékrendekről hiába győzködjük egymást!

További szép napot!

2013. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/141 anonim ***** válasza:
0%

A videóban az anyukája azt mondja: " ne menj mert veszélyes"

Nem pedig azt hogy ne menj mert meghalsz. Én azt mondtam hogy eltiltanák a hegymászástól csak kapjanak vele még 10 évet. Bár lehet nem, de ezt akkor én még annyira sem értem, mint a családi-szenvedély közötti viszonyát.



De a poén kedvéért idéznék magamtól és tőled is egy egy sort:


"számotokra igen de nem is támadtalak ezért titeket, nem is lehetne... Mi jogon mondanám meg hogy nincs igazad"

Ez voltam én.



"Ezt sem jól gondolod. "

Ez voltál Te.


Remélem érződik miért gondolom, hogy ez vicces.

2013. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/141 anonim ***** válasza:
62%

Az idézet amit a videóból kiragadtam csak egy részlete a mondatnak amit a hölgy elmondott, nem írtam be az egészet, de tudom hogy hogy hangzott. Meghallgattam a videót. Ezt csupán azért írom le most nehogy az idézetbe belekössön bárki is. Tudom hogy az anyuka azt mondta hogy mondhatná egy anya is hogy ne menj mert veszélyes.

Nem pedig azt hogy ne menj mert most meghalsz... Hidd el ezt mondta volna. És én pontosan ezt állítottam a 10 éves mondatommal.

2013. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/141 figo85 ***** válasza:
88%

Az egész felvetésed egy kreténség, főleg a hegymászó olyan, mint egy drogos hasonlatod. Vagy ez a halálba vitt embereket is egy baromság. Akik vele mentek tapasztalt hegymászók voltak, ismerték és vállalták a veszélyt. És képzeld rengeteg olyan hegymászó is meghalt, aki mellett nem volt ott Erőss Zsolt

De már a kérdésedre válaszolva: példaképet mindenki saját magának választ. Nem muszáj, hogy ismert ember legyen, nem kell, hogy extrém dolgot vigyen végbe - a példakép lehet bárki.

Egyébként ő a konkrét mászásai miatt lehet példakép hegymászók számára, illetve az akaratereje és kitartása miatt lehet bármelyik civil számára. Megmutatta, hogy szinte bármit el lehet érni. Számomra példamutató volt az egész élete, teljesítménye, nyilatkozatai és iránymutatása is. Másoknak nem. De a mocskolodás és szűklátókörű cseszletések ami megy az irányába, az valami egészen gusztustalan.

2013. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/141 A kérdező kommentje:

"Az egész felvetésed egy kreténség, főleg a hegymászó olyan, mint egy drogos hasonlatod. Vagy ez a halálba vitt embereket is egy baromság. Akik vele mentek tapasztalt hegymászók voltak, ismerték és vállalták a veszélyt. És képzeld rengeteg olyan hegymászó is meghalt, aki mellett nem volt ott Erőss Zsolt

De már a kérdésedre válaszolva: példaképet mindenki saját magának választ. Nem muszáj, hogy ismert ember legyen, nem kell, hogy extrém dolgot vigyen végbe - a példakép lehet bárki.

Egyébként ő a konkrét mászásai miatt lehet példakép hegymászók számára, illetve az akaratereje és kitartása miatt lehet bármelyik civil számára. Megmutatta, hogy szinte bármit el lehet érni. Számomra példamutató volt az egész élete, teljesítménye, nyilatkozatai és iránymutatása is. Másoknak nem. De a mocskolodás és szűklátókörű cseszletések ami megy az irányába, az valami egészen gusztustalan."


Érdemes elolvasni a többi választ, érdekes lehet.

Egyébként pont az a gondom, hogy elvakít minket az amúgy pozitív erény - mint kitartás és akaraterő -, még akkor is, ha ez teljesen öncélú. A józan civilek számára valóban megmutatta, a túlzott kitartás és akaraterő már-már betegség, amibe bele lehet halni, özvegyet és árvát hagyva magunk után.

2013. jún. 2. 14:33
 56/141 figo85 ***** válasza:
87%
Olvastam a többit is. Mint írtam, mindenki magának választ példaképet. Van aki őt választja, van aki szerint meg nem példakép. Szabad döntés kérdése. De azért egy embert, aki olyat ért el, amit csak kevesen a Földön egy ócska dragoshoz hasonlítani. Hááát....
2013. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/141 A kérdező kommentje:

"Olvastam a többit is. Mint írtam, mindenki magának választ példaképet. Van aki őt választja, van aki szerint meg nem példakép. Szabad döntés kérdése. De azért egy embert, aki olyat ért el, amit csak kevesen a Földön egy ócska dragoshoz hasonlítani. Hááát...."


Akkor talán nem érted.

Nem az ócska drogos megítélése, vagy Zsolt teljesítménye a lényeg, inkább a közös motiváció. Az önző, önpusztító, a "hobbyt, a szenvedélyt" még a család fölé helyező életmódról beszélek. Ekkor már mindegy, hogy a hegyen hal meg valaki, vagy tűvel a karjában. A lényeg ugyan az, a saját örömük elérése volt a cél.

2013. jún. 2. 16:00
 58/141 figo85 ***** válasza:
87%

A drogos hasonlatad még így is irtózatosan gusztustalan és sántít is, de hagyjuk.

"A lényeg ugyan az, a saját örömük elérése volt a cél."

Szóval neked probléma, ha valaki el akarja érni a boldogságot? Eszem megáll. Gondolom te nem akarsz boldog lenni, ezek szerint.

2013. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/141 A kérdező kommentje:

"...Szóval neked probléma, ha valaki el akarja érni a boldogságot? Eszem megáll. Gondolom te nem akarsz boldog lenni, ezek szerint."


Szeretem a boldogságot, de eddigi tapasztalataim szerint, ehhez másvalakire(-kikre) is szükség van. A boldogságot egymásnak és nem magunknak okozzuk. A saját öröm olyan, mint egy maszturbáció, vagy egy löket anyag a vénába. "Boldogságérzetet" okoz mindegyik, de én nem így szeretnék boldog lenni...., egyedül magányosan belepusztulva a "nagy-nagy" boldogságba.

2013. jún. 2. 17:26
 60/141 figo85 ***** válasza:
85%

Szerintem meg lehet egyedül is meg társasan is boldog az ember. Mért te csak akkor vagy boldog ha ott van valaki melletted? Ha egy percre, vagy napra, vagy hétre nincs ott melletted, akkor szomorú vagy? Szerinted egy hobbi, vagy sportteljesítmény, vagy egy sikerélmény nem okozhat boldogságot?

Zsoltról tudva levő, hogy szerette a feleségét és gyerekeit - nem volt társtalan. Társas életében is valószínűleg boldog volt, és igen, örömet okozott neki a mászás is. Az emberek többségének nem csak EGY dolog okozhat örömet. Szerintem. Egyébként a felesége kezét is egy közös mászás során kérte meg a Kilimandzsáró tetején.

2013. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!