Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Róóz Peter kérdése:

Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Figyelt kérdés

Nekem a példakép egy hős, aki másokért tett valamit, másokért érzett felelősség miatt halt (hősi) halált, vált mártírrá.

A hegymászást szenvedélynek tartom, és nem látok különbséget a kábszeres, vagy az alkoholista közt, aki belehalt szenvedélyébe. Erőss Zsolt eddig öt hegymászótársa halt meg közös túra közben, ( [link] )Kiss Péterrel együtt hatan (ha jól számoltam). Ilyen statisztika után (és család mellett) felelősségteljesen, sem új társat, sem új túrát nem vállaltam volna (amputált lábbal).

Nekem nem negatív példa, vagy csak én gondolom így?



2013. jún. 1. 16:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/141 A kérdező kommentje:

Digo4

„..Senkit nem vitt a halálba, mindenki tudta hová megy és tudták hogy ott a hegyen mi vár rájuk és hogy csak magukra számíthatnak .... „

Persze! De igaz a médiás vélemény, mert mekkora ÁSZ lehet(ett) volna az, aki Erőss Zsoltot megmenti a hegyen. Most érdekes módon csak Zsolt-ról beszélünk, és akik „futottak még” (Kiss Péter-en kívül) a nevüket sem tudjuk. Érdemes lenne megemlékezni róluk is! Tényleg nem látod, hogy aki mellett hullanak a társak és még amputált lábbal is a hegyre megy az beteg és … nem kellene kifogásokat keresni a tények ellenére?

2013. jún. 1. 18:50
 32/141 anonim ***** válasza:
70%

Aki mellett hullanak a tarsak? Had irjak le valamit, csak hogy kicsit fogalmad legyen a hegymaszasrol.

A Himalajan rengetegen meghalnak, ez sajnos egy ilyen sport. Erosekkel egyut ugyanakkor 3 masik ember is meghalt, a Himalaja tele van temetett de inkabb temetetlen halottakkal, ezt minden maszo tudja es vallaljak a veszelyt.

Az meg hogy Kiss azert ment vissza hogy megmentse Erosst es utana furodjon a media fenyben eleg beteg gondolat.

2013. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/141 A kérdező kommentje:

"Ha nem a hegymaszast valasztja akkor leneznenk es elitelnenk?? Miert is? Te elolvasod amugy amiket leirsz?"


Mert ezzel az erővel/elhatározottsággal áshatna gödröt Kínáig, gyűjthetne több tonna söröskupakot, vagy lehetne kétszáz macskája... ugyan arról az emberi deformációról, de más-más megnyilvánulásairól beszélek. ... de neked hiába, bocs.

2013. jún. 1. 18:57
 34/141 anonim ***** válasza:
0%

Eddig még nem szóltam itt hozzá, kb az első két képernyőt elolvastam.

Valahol megértem, aki avval érvel, hogy csúcsteljesítmény, büszkék lehetünk Zsoltra (egyénileg hozzáteszem: természetszeretetre, környezet tudatos életre nevelt közvetve és közvetlenül), megértem ,h szenvedély, h ez volt az élete és hogy akár kész belehalni...


Ezt mind értem... na de kérdem: akkor minek kellett neki családot alapítani...? Onnantól már nem csak az ÖNÖS érdekeire, szenvedélyére kellene tekintettel lenni!!

Nem tudott felelősségteljesen, felnőtt módjára dönteni ebben a kérdésben. Mert VAGY családalapítás, VAGY életveszélyes/extrém sport! Nincs átmenet!


Hm, hogy neje is mászott vele 8000 m felett? Rendben. De a kérdés áll: miért alapítottak családot, nemzettek gyerekeket, ha a szenvedélyükről nem képesek lemondani?


Félreértés ne essék, tisztelem Zsolt teljesítményét. még szimpatikus is, az Everest után hónapokkal kezet is fogtam vele, nem bántam meg, szimpatikus ,természetszeretetre nevelő, kedves, közvetlen ember.

De hogy nem tudott végül dönteni az említett kettő, felnőtt, felelősségteljes hozzáállást igénylő tényezők közül - emiatt elmarasztalom őt! Megkockáztatta, hogy árvákat hagyjon hátra!

2013. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/141 anonim ***** válasza:
70%
A buvarok, autoversenyzok, katonak, repulopilotak, stb mind veszelyes dolgot uznek megis van csaladjuk. Es szerintem az osszes hegymaszonak is.
2013. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/141 A kérdező kommentje:

"A buvarok, autoversenyzok, katonak, repulopilotak, stb mind veszelyes dolgot uznek megis van csaladjuk. Es szerintem az osszes hegymaszonak is."


Talán pont azért (esnek tévedésbe), mert hasonló esetek kapcsán nem gondolják át - sem egyik, sem másik oldalról -, hogy érdemes-e? Mi a kockázata!

2013. jún. 1. 19:46
 37/141 A kérdező kommentje:
Vannak, akik csak az emberi teljesítményt nézik és csodálják, pedig sem maguknak, sem társuknak nem engednének hasonlót. Persze, az egész ettől érdekes és vonzó (mert Ő meg meri tenni). Talán szükségünk van hasonló példákra, de ettől még nem lenne jó, ha a túlzott kockázat elismerést nyerne. Szerintem.
2013. jún. 1. 20:09
 38/141 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy Erőss Zsoltot ünnepeljük, még nem fognak az emberek tömegesen elindulni, hogy megmásszák a Himaláját. A kockázat az élet. Ha már nem kockáztatsz, meghaltál.
2013. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/141 A kérdező kommentje:

"Ha már nem kockáztatsz, meghaltál."


Haladni, vagy nem haladni, eredetileg ez lenne a gondolat(od) lényege ... totál nem illik ide.

Egy szenvedélybe haladni, többet szívni, mászni, szúrni, inni kockázat, az élet a tét. Ha nem kockáztatsz, abbahagyod, "élni fogsz".

2013. jún. 1. 22:10
 40/141 anonim ***** válasza:
72%

Csakhogy neki ez volt az elet. O ebben talalta meg az ertelmet. Ebbe pedig senkinek nincs beleszolasa.

Van akinek peldakep, van akinek nem, de amit elert az igen is teljesitmeny, meghozza vilag szinten is komoly.

2013. jún. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!