Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bűn ma kedvesnek lenni,...

Bűn ma kedvesnek lenni, érdeklődést tanúsítani a másik iránt?

Figyelt kérdés

Történt egyszer hogy valaki elveszitett egy digitális fényképezőgépet. Az érettségi képeit veszítette el vele együtt. Na már most megosztott egy hirdetést a Facebookon. Kérem jutassák vissza a fényképeket hozzá. Az fontosabb, hogy előkerüljön. Persze email elérhetőséget nem adott meg. Mégis hogyan juttassák el hozzá a fényképeket? Itt jövök én a képbe. Felhivtam rá a figyelmét. Ő szót fogadott. Sajnáltam szegény leányt. Ezért egy idő után megkérdeztem, meglettek-e? Válasz nem jött. Hangot adtam neki. Ezt már észrevette. Ha az emberhez úgymond nem kedvesen szólnak. Egyből válaszolnak. A kérdésemre választ nem kaptam. Helyette ő volt felháborodva, hogy merem kérdőre vonni. Ezt követően azt írtam neki, hogy ilyen válaszra számítottam. Törölte a megosztását elismerve ezzel az igazam.


Ez nem volt tisztázva pontosan. Hiszen más oldalán szerepelt a megosztás. Ergo az illető is kitörölhette.

Ezt tisztázandó. Feltettem egy kérdést megosztva ugyanoda. Válasz nem jött. Ki törölte ki a megosztást?


Ezt követően kérdést irányítottam privát úton a csitrihez. Egy hetet vártam arra hogy válaszoljon, miután jelet adott a technika hogy elolvasta.


Íme a párbeszéd


A szavaim:


Szia! Csak egy kérdés. Te törölted a bejegyzésed?


1 hét múlva tovább folytatom


Feltettem egy kérdést!


Luxus rá válaszolni?


Csak egy kérdés. Egyszerű rá válaszolni. Igen vagy nem.


Most képzeld magad a helyemben! Mégis mit gondoljak?


1. Verzió: pofátlan leány. A szülei nem tanították meg az illemre. Illik válaszolni.


2. Verzió: túl hülye hogy felfogja a kérdést.


3. Verzió: ez a nő átgázol mindenkin. Leszar mindent.


Az emberek mindig a rossz énemet veszik elő


Miért?


Nem lett volna egyszerűbb válaszolni


Igen


Nem


S egy szomorú smiley


A meglepő paraszt válasz:


Na ide figyelj, te tapló..-.-"..Nem tudom, mi a szart képzelsz magadról, de, hogy sokat, az biztos. Miért vagy rám akaszkodva? Hagyjál már békén.. Megmondtam, nem kérek a segítségedből, s belőled sem. Ilyen bunkókkal nem foglalkozom. Na pá' ****.-.-"


Az én reakcióm


Tapló? Miért? Mert Feltettem egy kérdést? Értem én. Megérdemelted hogy elvesztetted a fényképezőgépedet. Kívánom hogy soha ne legyen meg. Idióta analfabéta vagy! Kis ****! Kihez nem lehet szólni sem. Mocskos ****!


2013. júl. 2. 15:18
1 2 3
 1/22 Uccsó válasza:
90%

Nem semmi! Elég önközpontú a csaj!


Te elég makacs ember vagy, nem gondolod?


A reakciód jogossága nem kétséges ugyan, de a stílusa erôsen kifogásolható. Nem kellett volna leereszkedned az ô szintjére!!!


Amúgy, valahányszor hasonló emberrel találkozom, nem tudom: sajnáljam vagy irigykedjek. Persze tudom, én vagyok a hülye, de mint te is tudod, a normálisakat már rég bezárták, hiszen ôket meg kell védeni...

2013. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Ne szóld meg azt a másikat, mert elég hamar lesüllyedtél az ő színvonalára. És bocsi, ezt nem bántásnak szántam, csak hogy elgondolkozz rajta. Az első válasz nélkül hagyott kérdésed után egyetlen további drága percedet sem kellett volna erre az "ügyre" szánni!!
2013. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is merült már feledésbe bejövőm, miután elolvastam, és úgy döntöttem, később válaszolok rá. Ilyenkor akinek eszébe jut, küldi újból. Nem mindenki él fészen apa.
2013. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de azért te se voltál túl kedves. Értened kellett volna abból, hogy nem válaszolt, és hagynod kellett volna a francba, nem pedig tovább húzni-vonni.
2013. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem akar válaszolni akkor úgysem fog. Teljes mértékben az ő dolga!


De azért az feltűnt hogy a kérdező is eléggé egoista és agresszív! Egy levél miatt normális ember nem háborodik fel ha nem jön rá válasz!

Hanem lesz*rja és továbblép....


Ha már a "neveltetésére" utalsz, hogy a szülei mit nem tanítottak meg neki, hát látom neked se túl sokat, avgy kinyalták a s*gged vagy le se sz*rtak! Sajnállak, mert mindannyiónk közül te vagy a legszánalmasabb. Nőlj fel!


nyugodtan le lehet pontozni, de akkor is igazam van!


Agresszív p*csfej!

2013. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hát, azért te is jó hülye vagy, már bocs, ilyenkor hagyni kell ezeket a fenébe.


Abban igazad van, hogy a mai világban ez így megy, pl társkeresőkön, ismerkedős oldalakon van ez, hogy egyszer csak gondol egyet a beszélgetőpartner, és többet nem ír vissza, sz@rik az egészbe, és ez egyszerűen egyre többet használt lehetőség. Gyakorlatilag hónapok alatt 1 értelmes beszélgetőpartnert nem találtam.


Régen legalább kitaláltak valamit, és úgy léptek le az emberek, most már tényleg az van hogy egyszerűen levegőnek néznek, egyszerűen ma már egyre kevésbé számítanak az emberi kapcsolatok, az ilyen internetes ismeretségek meg aztán végképp.


Ettől függetlenül abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy semmi értelme lesüllyedni az ő szintjükre, mert azzal csak magad minősíted. (Még ha néha én is el tudnám küldeni a halálba ezeket a bunkókat)

2013. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Én arra gondoltam, miközben olvastam az írásod, hogy neked nincs életed? De most komolyan. Lány vagyok, a múltkor vettem két darab jegyet egy jegyirodában, a kártyámról leolvasta a nevem a fickó és mire hazaértem már be is jelölt facsén. Mégis minek..? Egyből tiltottam le a fenébe. Értem, hogy kedves akartál lenni, de szerintem a lány első gondolata is az volt, hogy nyomulsz rá. És megismétlem: nincs saját életed? Vagy ennyire ráérsz?
2013. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 The Other ***** válasza:
90%

Már nem azért Kérdező, de te is elég undorítóan viselkedtél. Sőt, te sokkal rosszabb vagy, mint az a lány.

Addig még nincs gond, hogy megemlítetted az e-mail cím hiányát. Sőt állításod szerint "szót fogadott" (mint egy kutya vagy kisgyerek). Esetleg még egy köszit is írhatott volna (vagy lehet, hogy írt is?) és itt le kellett volna zárni a történetet!


Ha nem ismeritek egymást a mindennapokban, akkor felesleges érdeklődni, hogy meg lettek-e a képek, hiszen semmi közöd hozzá. Ha pedig ismered, akkor kérdezd meg egy személyes találkozás (vagy cset, telefon) alkalmával a sok más beszédtéma között.


De mivel egyéb formában nem kommunikáltatok, ezért szerintem az a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy semmi közöd a lányhoz, ellenben a képei alapján bejött neked és így próbáltál valami kommunikációt "kierőltetni". Csak sikerült mindezt általános iskolai színvonalon lerendezned (ha tetszik egy lány, meghúzod a haját)...


Ráadásul tényleg elég bunkó stílusban tetted mindezt! Ilyen alapon, ha az utcán egy lánynak kifúj a szél a kezéből pár lapot és segítek neki összeszedni, akkor jogosan várhatnám el, hogy elhívjon fagyizni vagy ha fogyózik, akkor legalább lesz*phatna? Hiszen segítettem neki, szóval 24/7 álljon rendelkezésre.


A segítség azért segítség, mert ÖNZETLENÜL teszi az ember, nem pedig azért, mert később valami hasznot vár az esetből!

És jól írta a lány, hogy "megmondTa" (MÚLT IDŐ, vagyis már minimum 1x megkért, hogy szállj le róla) nem kér a segítségedből! De te ennek ellenére "érdeklődsz", majd bunkó módjára cs.szteted, és amikor már nála is elszakad a cérna, akkor még neked áll feljebb?


Öcsém, te tényleg annyira egyszerű vagy, mint egy bunkósbot...

2013. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Az hagyján, hogy hülyén viselkedett, de annyira nem érti a lány viselkedését, hogy még hosszú idővel az eset után is agyal rajta és még itt is véleményezteti. Kérdező, szerintem néhány dolgon el kellene gondolkodnod... Legyél ismerősökkel ilyen jófej, ők talán nem néznek érte furcsán rád, mert igen, bűn ismeretlen emberekkel kéretlenül és agresszívan kedves lenni, te pedig ezt tetted.
2013. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hol alacsonyodtam le a szintjére? A végén. Megérdemelte! Értem. Szóval ha valaki ott felejtet a padon valamit, csesszek szólni. Remek tanács. Valóban nincs életem. Súlyos beteg vagyok. Védjétek azt a csitrit nyugodtan. Utoljára voltam kedves.
2013. júl. 2. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!