Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bűn ma kedvesnek lenni,...

Bűn ma kedvesnek lenni, érdeklődést tanúsítani a másik iránt?

Figyelt kérdés

Történt egyszer hogy valaki elveszitett egy digitális fényképezőgépet. Az érettségi képeit veszítette el vele együtt. Na már most megosztott egy hirdetést a Facebookon. Kérem jutassák vissza a fényképeket hozzá. Az fontosabb, hogy előkerüljön. Persze email elérhetőséget nem adott meg. Mégis hogyan juttassák el hozzá a fényképeket? Itt jövök én a képbe. Felhivtam rá a figyelmét. Ő szót fogadott. Sajnáltam szegény leányt. Ezért egy idő után megkérdeztem, meglettek-e? Válasz nem jött. Hangot adtam neki. Ezt már észrevette. Ha az emberhez úgymond nem kedvesen szólnak. Egyből válaszolnak. A kérdésemre választ nem kaptam. Helyette ő volt felháborodva, hogy merem kérdőre vonni. Ezt követően azt írtam neki, hogy ilyen válaszra számítottam. Törölte a megosztását elismerve ezzel az igazam.


Ez nem volt tisztázva pontosan. Hiszen más oldalán szerepelt a megosztás. Ergo az illető is kitörölhette.

Ezt tisztázandó. Feltettem egy kérdést megosztva ugyanoda. Válasz nem jött. Ki törölte ki a megosztást?


Ezt követően kérdést irányítottam privát úton a csitrihez. Egy hetet vártam arra hogy válaszoljon, miután jelet adott a technika hogy elolvasta.


Íme a párbeszéd


A szavaim:


Szia! Csak egy kérdés. Te törölted a bejegyzésed?


1 hét múlva tovább folytatom


Feltettem egy kérdést!


Luxus rá válaszolni?


Csak egy kérdés. Egyszerű rá válaszolni. Igen vagy nem.


Most képzeld magad a helyemben! Mégis mit gondoljak?


1. Verzió: pofátlan leány. A szülei nem tanították meg az illemre. Illik válaszolni.


2. Verzió: túl hülye hogy felfogja a kérdést.


3. Verzió: ez a nő átgázol mindenkin. Leszar mindent.


Az emberek mindig a rossz énemet veszik elő


Miért?


Nem lett volna egyszerűbb válaszolni


Igen


Nem


S egy szomorú smiley


A meglepő paraszt válasz:


Na ide figyelj, te tapló..-.-"..Nem tudom, mi a szart képzelsz magadról, de, hogy sokat, az biztos. Miért vagy rám akaszkodva? Hagyjál már békén.. Megmondtam, nem kérek a segítségedből, s belőled sem. Ilyen bunkókkal nem foglalkozom. Na pá' ****.-.-"


Az én reakcióm


Tapló? Miért? Mert Feltettem egy kérdést? Értem én. Megérdemelted hogy elvesztetted a fényképezőgépedet. Kívánom hogy soha ne legyen meg. Idióta analfabéta vagy! Kis ****! Kihez nem lehet szólni sem. Mocskos ****!


2013. júl. 2. 15:18
1 2 3
 11/22 The Other ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem érted, hogy mit írunk. Írok egy pár példamondatot általános iskolás szinten, hátha így már megérted.


Kiindulás: Ülsz a padon, a melletted ülő lány zsebéből kicsúszik a telefonja, és ott marad a padon, amit nem vesz észre. A lány éppen felállt és elindult, mikor te:


A) Helyes viselkedés: szólsz neki, hogy várjon, mert a telefonja itt maradt a padon. Ő megköszöni, te pedig annyit mondasz, hogy "szívesen".


B) HELYTELEN viselkedés: szólsz neki, hogy várjon, mert a telefonja itt maradt a padon. Ő megköszöni, de te erősködsz, hogy adja meg a számát, elvégre megtaláltad a telefonját. Ha megadja, akkor naponta zaklatod, hogy működik-e a telefonja és lek**vázod, ha nem veszi fel. Ha pedig nem adja meg a számát, akkor jól lecsitrized, elhordod mindennek és reméled, hogy legközelebb végleg elhagyja a telefonját és meg is döglik.


C) Szintén HELYTELEN viselkedés: nem szólsz neki, a telefont pedig otthagyod/eladod.


Te a B) verzió szerint viselkedtél, és most szerinted a C) a helyes. Pedig már egy jól nevelt 10 éves is tudja, hogy az A) változat szerint kell viselkedni.


Elég szomorú, hogy a szüleid helyett nekünk kell téged felvilágosítani arról, hogy mi az elvárható viselkedés 10 éves kor felett...

2013. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

De sok türelmed volt ilyen részletes választ írni! :)


Kedves akkor voltál kérdező, mikor szóltál a lánynak, hogy nincs megadva a mailcíme. És ott mentél át bunkóba, miután elkezdtél érdeklődni - szerinted kedves gesztusként - hogy meglett-e a fényképezője. Ez sehol nem kedves, az ilyen rámenős, pszichó arcoktól óvják az anyák a gyerekeiket. Ez már nyomulás volt a javából és észre se veszed/vetted magad.

2013. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szóval ha az orvos meggyógyítja a gyereket, jó pont. Ha megkérdezi 2 hét múlva, hogy van, rossz pont. Betegek vagytok ti egy elcseszett beteg világban. Egy szimpla kérdést tettem fel könyörgöm. Meglett vagy nem lett meg? Mibe került volna válaszolni? Ezt vegyétek figyelembe! Ez olyan, mintha megkérdezi valaki hogy mennyi az idő és te leszarod. Itt is a kedvességről írok s kapom a sértő megjegyzéseket! Ilyen mocskok vagytok ti magyarok! Mint a viccben. Miért nem őrzik azt a katlant a pokolban? Oh, azok a magyarok! Ha valaki kimászna, akkor a többi visszahúzza! S mivel ezek után elfelejtek kedves lenni! Kapjátok be!
2013. júl. 3. 06:59
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Orvosról hozol példát? Talán te is orvos vagy? Nem hiszem. A példa szar, az orvos foglalkozásából adódóan nyilván érdeklődhet a páciense felől. Te netán orvosa voltál ennek a lánynak? Nem. Akkor még mindig nem érted mit magyarázunk itt neked. De mivel nem neked adunk igazat még minket is elküldesz a fenébe. Ritka vagány arc vagy!
2013. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 The Other ***** válasza:
100%

Elég nehéz természetű ember vagy. Ha továbbra is ilyen gőgös p*cs leszel, akkor elég sokan fognak utálni (bár lehet, hogy már most se komálnak).


Tényleg ilyen hülye vagy, hogy nem bírod felfogni még azt a leegyszerűsített példát sem, amit írtam?

Az orvos és páciense között orvos-beteg KAPCSOLAT van. A pincér is megkérdezi a vacsora végeztével, hogy hogyan ízlett az étel. De ez se nyomulás, hanem udvariassági kérdés. Mellesleg nem levelet vagy e-mailt küld a kuncsaft házába, hogy érdeklődjön, hanem a helyszínen kérdezi meg!


Másrészt, honnan tudod, hogy valaki miért nem válaszolt? Lehet, más dolga is volt, mint egy vadidegennek válaszolni. Arról nem is szólva, hogy szerintem volt már ennek valami előzménye (okoskodtál vagy túlzottan nyomultál és rájött, hogy rohadtul nem a fényképező érdekel téged), ami miatt úgy gondolta a lány, hogy inkább ignorál.


És ezt a "mocskos magyarozást" fejezd be! Ebben a történetben TE VAGY a bunkó! Nem az ország, nem a lány.


Például ha ezt a történetet az Egyesült Államokban játszod el, akkor jogosan fel is jelenthetnek, mert az ottani jogrendszerben nem újdonság a zaklatás fogalma!

Olyan vagy mint egy szánalmas pedofil, aki a bíróságon azzal mentegeti magát, hogy nem csinált ő semmi rosszat "csak szereti a gyerekeket, bűn a szeretet?".


Persze, te is csak "kedves akartál lenni", de azt nem veszed figyelembe, hogy a csaj többször is megkért, hogy kopj le róla, ugyanúgy zaklatod tovább. Csak fogalmakkal takarózol, és az a legszánalmasabb, hogy szerintem el is hitted a saját hazugságod...

2013. júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Uccsó válasza:
100%

Eltévedtél, pedig sokan próbálták veled megértetni:

segítsd embertársaidat, de ha egyedül akarnak tovább menni, ne akaszkodj rájuk, hagyd ôket békén!

2013. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

") HELYTELEN viselkedés: szólsz neki, hogy várjon, mert a telefonja itt maradt a padon. Ő megköszöni, de te erősködsz, hogy adja meg a számát, elvégre megtaláltad a telefonját. Ha megadja, akkor naponta zaklatod, hogy működik-e a telefonja és lek****d, ha nem veszi fel. Ha pedig nem adja meg a számát" Mert ez aztán a jó példa. Még közelről se fedi a valóságot. Ha ezt a példát vennénk alapul akkor csak a telefonműködéséről kérdeztem volna kiváncsiságból! Ez is bűn! Tudom.


13. válaszoló az orvospélda a legjobb, miszerint olyan "mentő" megoldást eszközöltem, hoztam tudomására ami nélkül csak pár % lett volna az esélye, hogy megtalálja. Jogom volt a megoldásom eredménye után érdeklődni. Igen, menjetek is a *****, aki csúnya szavakkal becsmérel (lásd 1. oldal), azt én is elküldöm.


A következő ügyvéd p*cs idióta példáját már megbeszéltük. Rengeteg ember komál, mert segítőkész vagyok és KEDVES!


Másrészt, honnan tudod, hogy valaki miért nem válaszolt? Naponta 10 megosztást láttam az oldalán. Volt bőven ideje, csak a jól neveltség hiányzott belőle, ha szólnak hozzád illik válaszolni!!! NEM?


Per? Miért? Mert feltettem neki 2 kérdést? Úgy röhögnek ki a bíróságon hogy csak na! Ő intézte elém a sértő szavakat először. 2 kérdés a beteg agyadnak zaklatás. Másrészt Facebookon kért segítséget a közönségtől. Ő! Kérte ezzel az én segítségemet is.


Beteg, elcs*szett nép vagytok! Beszélgetni nem lehet, mert nyomban beperelnek. Ez volt az utolsó alkalom hogy segítettem a bunkó magyarnak. Ti meg újfent ***** meg! Megint sértegettetek.

2013. júl. 4. 04:46
 18/22 A kérdező kommentje:
Befejeztem. A választ megkaptam. Ebben az el**ott országban bűn kedvesnek lenni, érdeklődni, beszélgetést kezdeményezni. Többet nem segítek senkin. Soha viszont látásra!
2013. júl. 4. 07:07
 19/22 anonim ***** válasza:
:)
2013. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kérdező, szerintem is 10 millió ember a hülye, beteg, elcseszett, és véletlenül sem az az 1 személy, aki napok óta veri a balhét egy totál felesleges dolog miatt, legyen igazad. :)
2013. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!