Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is szörnyü érzés volt...

Másnak is szörnyü érzés volt rájönni hogy egy ember van a világon akire mindig is számithatunk: magunkra?

Figyelt kérdés
Nektek milyen érzés volt erre rájönni?:)
2014. jan. 1. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Én a családomra és a barátaimra is számíthatok.
2014. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Fájdalmas, de hasznos felismerés volt.
2014. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Én is erre jöttem rá, de nem szörnyű, inkább valahogy olyan erősnek érzem magam tőle. Jó dolog, ha van valaki, akire számíthatok, aki segít. De már tudom, hogy saját magam is meg tudok mindent oldani, és el tudok mindent intézni.
2014. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem hogy számithatok a barátaimra, és hogy támazkodhatok rájuk. Hát nagyot tévedtem. De ami nem öl meg az megerösit alapon gondolkozok! :)))
2014. jan. 1. 21:14
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ez ilyen, úgy vagyok vele, hogy örülj annak ha van valaki, aki segít önmagától, de sose rá alapozz hanem arra hogy magad oldod meg a problémáid.
2014. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem igazábol az fáj hogy amikor legnagyobb szükség lenne rájuk akkor nincsenek teljesen szivükkel mellettem..
2014. jan. 1. 21:15
 7/17 anonim válasza:
Nekem az a szörnyű hogy nincs egy olyan barátom se akinek úgy mondd én lennék a legjobb barátja. Pedig jó lenne tudni milyen ez az érzés.
2014. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem szörnyű. Az a szörnyű, ha magadra sem számíthatsz, magadnak sem számítasz, minden mindegy és nihilizmus... Pontosabban az sem szörnyű, pont azért, mert minden mindegy, de hogy az nem élet, az tuti.


Mellesleg én számíthatok másokra is, értékelem is ezt.

Viszont az nagyon megnyugtató érzés tud lenni, amikor az ember rájön, hogy az életének a minőségét leginkább magának köszönheti. Vannak kivételes esetek, de sokkal többet tehet az ember, mint egyesek képzelik...

2014. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Ez az önmegismerési folyamatnak az egyik alapvető állomása. Minél előb jön rá az ember, annál jobb. De hogy' is van a mondás: "segíts magadon, és az Isten is megsegít", közhely, de alapigazság. Talán kissé persze dialektikusabb a dolog: aki állandóan mástól várja a megoldást, attól elhúzódnak a többiek, hiszen az süt róla, hogy még magán sem tud segíteni, tehát akkor őrá hogyan lehetne számítani majdan. A magabiztosabb emberhez nagyobb bizalommal csatlakoznak a többiek is, mert szilárd alapot látnak benne. A magabiztosabb embernek szívesebben segítenek mások, mert azt látják, hogy ha már sok mindent elért saját erőből, akkor mások segítségéből is pozitív eredmény születhet majd és a segítséget adó biztosabb lehet abban, hogy a segítségnyújtása eredményes. És ez visszahat a segítséget adóra, mert megerősíti az önbizalmát: lám az ő segítségéből pozitív eredmény született.
2014. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is az a fájdalmas, hogy amikor nekem szükségem van valakire, akkor senki nem létezik,de ha nekik kellek, akkor megtalàlnak bárhogyan!Mindig azt mondják,ja hát az én ügyem más,pedig sokkal keservesebb mint az övék.
2014. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!