Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem lenne ember a világon...

Focista Fenegyerek kérdése:

Ha nem lenne ember a világon csak te. Mit tennél? Hogyan cselekednél? Mit csinálnál?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 21:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra, pik-pak eltűnne Mindenki? A világ vezetői, a gyárak dolgozói, a tudósok, atomreaktor-vezetők és akik ellátják energiával, mozgásban tartják a világot?


Legelőször megijednék.

Megpróbálnék mindenkit felhívni, szomszédokat felkeresni, akár besétálni a városba körülnézni... Szerintem mérhetetlenül lesújtana és bőgőgörcsöt kapnék. Esténként egy darabig lehet, hogy nem is mernék aludni. Felteszem, napokig csak sírnék, mert nem érteném, miért és hová tűnt mindenki.


Abba egyébként nem gondolt bele senki, hogy tulajdonképpen hogyan juna el A-ból B-ébe, ha hosszabb távról van szó? Az autókból kifogy az üzemanyag, a kutak kifogynak (ehhez mondjuk naaagyooon hosszú idő kell, aláírom.), repülőgépek, vonatok, metrók, hajók nincsenek. Mernél úgy elindulni az ismeretlenbe, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs, mire számíts? Az állatok szabadon, bármikor neked ugorhat egy. Jön a hideg, lehet, nem i tudsz mivel fűteni. Elkapsz valami betegséget, mivel kúrálod ki magad? Megsebesülsz, vérzel, elfertőződik egy seb, fáj a fogad, fáj a fejed, eltörted a csontod, leszakadt egy végtagod, beleestél a vízbe és nm tudsz kijönni, állatok támadtak rád, s a többi; egyedül vagy, és nincs aki/ami segítsen jóformán, nem? Belevadulnál a magányba, később már az előzők által felsorolt "murik" sem viccesek. Minek betörni más házába, ha most nem a létszükségleteket akarjuk kielégíteni? Nem ér semmit a márkás ruha és a finom étel. Apropó, egy idő után rohadni kezdenek.

Hogy a jó istenbe akarna z ember világot látni ilyen körülmények között? Hogy jutsz el Amerikába, a Brit Szigetekre, Ázsiába, stb?


Csapongtak a gondolataim, de remélem, érthető, miről brekegtem. :D

2014. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Amolyan egyik pillanatról a másikra eltünne mindenki, vagy soha nem is létezett az ember. Tehát egy érintetlen Földön lennék? Mondjuk mind a két esetben hasonló dolgot csinálnék. Beköltöznék az erdőbe távól ama régi világ mocskától, amit civilizációnak neveznek és nyugalomban ÉLném le az életem.
2014. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

12es vagyok.

11. hozzászóló ennyire nehéz elképzelni, hogy gyalogolj? Egy átlag ember 30 km-t is megtud tenni egy nap alatt vagy akár többet is (én hallottam olyanról, hogy 24 óra alatt 100 km-t gyalogolt, na jó csak 23 óra alatt). Ha meg nem bírod a sétát akkor ot vannak a lovak, ökrök (a szekérhez).

Az álltaoktól nem kell nagyon tartani. Gondolj csak bele, magyarországon melyik állat támad emberre? Csak a kóbór kutyától kell szinte tartnod. Amúgy meg megsúgom neked, hogy a tűztől még mindig félnek az állatok :) Finom kaja ide, vagy oda, a frissel sült fácán is nagyon finom tud lenni, pedig nem kell más hozzá csak egy fácán. A vadonba találsz bogyót. A hideg ellen, vastagon öltözöl és tüzet raksz, esetleg még bevackolhatod magad egy helyre a hideg napokra. Ha csinálsz/ találsz egy dárdát nem is kell félned annyira a ragadozóktól és még a járásban is segít. Na jó azért a medvétől nem véd meg, de farkas és kutya ellen tökéletes.

Egy komoly kérdés. Mi az, hogy nem tudsz mivel fűteni? Fa van mindenhol.

2014. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az első aki ilyen primitív kérdést tesz fel. Már ebbe sem lehetsz egyedül.
2014. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kiélnék még egy, kettő felszínes vágyam.


Utána magamba mélyednék, hogy rájöjjek, hogy mire volt jó ez az egész?


Miután valóban meg is értettem, hogy hiábavaló volt az egész, akkor arra keresném a megoldást, hogyan tudnék ebből a színjátékból kiszállni? A megértésen, a személyes tapasztaláson van a hangsúly.

2016. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!