Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gusztustalan, ha valaki nem...

Gusztustalan, ha valaki nem fürdik/zuhanyzik minden nap?

Figyelt kérdés

De mondjuk nem izzad meg. És nem végzett fizikai kétkezű munkát, vagy bármit, amiben össze tudná magát koszolni.


Azt mondják hogy fúj, mi az, hogy nem fürdik már valaki?


De valakitől meg azt hallottam az a pocsékolás, ha nem vagy se izzadt, se koszos, de a fürdőkád vízbe minden nap áztatod magad akár 2x is, közben meg mások szomjaznak...

:D

Mi köze a kettőnek egymáshoz?



2014. jan. 3. 19:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem egészségügyi, hanem inkább kulturális kérdés. Ha az ember nem izzad, nem koszolja össze magát, nincs erős testszaga (azaz nem büdös), nincs lábszaga, egyébként tisztán tartja nemi szerve és végbélnyílása körüli területet, rendszeresen tisztítja a hallójáratát, rövidre vágja a körmeit és rendszeresen mos kezet, tiszta az alsóneműje és felsőruházata, fogat meg rendszeresen mos naponta (esetleg többször is), akkor a napi zuhanyozás nem feltétlenül szükséges, legfeljebb az adott kulturában szokásos. De mint tudjuk, a kulturális szokások sokszor hagyományokon alapszanak. Az biztos, hogy a bőrt védő faggyúréteg és a baktériumköpeny rendszeres lemosása tényleg nem egészséges és rengeteg bőrproblémához vezet (beleértve a hajas fejbőrt is).
2014. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

ma 19:46

érdekes, hogy azt írod bőrproblémákkal jár ha minden nap zuhanyzunk. Én írtam, hogy van egy kollégám akit a főnök havonta hazaküld, hogy fürödjön meg, mert irgalmatlanul büdös. Na ez az ember tényleg csak akkor fürdik ha hazaküldik. Vagyis havonta egyszer vagy másfél havonta egyszer. A bőre meg szó szoros értelmében hámlik, foszlik le róla. Nem szép látvány, engem a hideg ráz ki amikor valami miatt mellém áll, és az asztalon látom a lepattogzott bőrdarabkáit. Ilyenkor csak a jó neveltségem tart vissza, hogy telibe ne okádjam.

2014. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%
12 - minek tűröd el?
2014. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos beteg szegeny
2014. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

12. Nem tűröm, igyekszem messzire elkerülni, de ritka alkalmak adódnak amikor a munka miatt hozzám jön. Ilyenkor ha időben észreveszem, hogy felém tart, asztal előtt 3 lépéssel megállítom, hogy onnan mondja amit akar. De van amikor későn veszem észre.

Nem látszik betegnek, bár szerintem tuti van valami baja, mert emellett túlsúlyos is. rengeteget zabál amikor ebéd idő van, hazafelé meg sokszor látom hogy a kebabosoknál vagy hamburgereséknél vásárol kaját.

2014. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs szagod, (ide tartozik a hordozható dezodor felhő is) és nem lehet látni konkrétan a koszt rajtad, és a hajaddal se lehet kenyeret kenni, addig nekem mindegy milyen időközönként fürdesz/zuhanyzol.


Én, személy szerint, nem bírok ki 2 napnál többet fürdés nélkül. Borzalmas rossz közérzetem van olyankor. És ez akkor van, mikor itthon maradok, és nem jön vendég. Ha csak a szomszéd boltba megyek is, akkor is fürdök, hajat mosok indulás előtt.

Sőt! Sz@rás után lehetőség szerint mindig lefürdök. Megpróbálom úgy időzíteni, hogy ez reggel, indulás előtt legyen, így nem akadályoz semmiben.


Na igen, én a másik véglet vagyok. :)

2014. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, szerintem te még nem vagy annyira a másik véglet.:D

Apu reggel 2x tusol (macskaetetés előtt és után), ha hazajön a munkából délután akkor még egyszer, és végül lefekvés előtt egyszer. És ez csak a minimum. Van, hogy többször, de ennél kevesebbszer sosem. Ezt a sosem szót nagyon ki kellene hangsúlyozni. Nála nincs olyan, hogy kibír 2 napot, mert egy tusolást sem tud kihagyni...

Ha pedig hosszabb útra megyünk, és nincs kéznél fogkefe, akkor inkább éhezik huszon x órán keresztül, minthogy az megessen akár csak egyszer is, hogy étkezés után nem mos fogat.

Na, ez a másik véglet. De ez még mindig sokkal jobb (még ha talán beteges is), mint az, ha valaki nem fürdik x napig.

2014. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Jó pasi?
2014. febr. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
Mint ahogy írták előttem, külföldön, főleg Európában inkább tényleg nem minden helyen szokás mindennap ilyen szigorúan fürdeni akár napi többször is. Az olaszok kifejezetten igénytelenek például, én ezt hallottam. De amúgy szerintem 1-2 napig nem fürdeni, hát semmi nem lesz belőle, max egy kis parfüm az adott új ruhára amit másnap felveszek, esetleg kézkrém, és persze fehérneműcsere meg zokni - alap. De nem fogják megérezni rajtad. Jaj, én a fogmosással vagyok így, hogy kihagyhatatlan, ha késésben is vagyok, sosem megyek el nélküle, ha szakkörre vagy boltba ugrok el, akkor is rögtön fogat mosok xd
2014. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
70%

Én nem bírnám ki ha nem fürdenék mindennap. Amikor olyan helyen vagyok, és nincs lehetőség rá, már rosszul érzem magam, számomra ez kellemetlen. Szeretek tiszta lenni :-D ^^

És engem zavar, ha valaki nem fürdik mindennap. Mert ha tényleg semmijét nem mossa meg, az azért észre vehető..

16/L

2014. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!