Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek. Mi miért tudunk...

Emberek. Mi miért tudunk jobban fotózni, videózni, mint a nők?

Figyelt kérdés

Sok nőnek megnéztem az alkotásait, és én számomra nem tetszenek, amiket művelnek. Én eddig ha egy nőnek a videóját, fotóját láttam, az számomra nem mesteri munka, csak egy fénykép, videó, amiben csak mozgatja a képet, amiből nem nagyon lehet látni valamit. Miért van az, hogy a férfiak jobban tudják használni a fényképezőt, videokamerát, mobilt a kamerázás miatt? Én is közéjük tartozom.

Kort is írjatok.

16/F



2014. aug. 21. 19:21
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
8-as: a telefon telefonálásra való, nem pedig fotózásra. Arra ott a fényképező. A telefonos minőség egyszerűen irritáló.
2014. aug. 21. 20:56
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, akkor kevés női fotót láttál. Kicsit nagy az arcod, de ez a korodból és a csőlátásodból fakad. Megbocsájtjuk:))) 50/N
2014. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
Pedig ez valahol igaz, ami nem zárja ki, hogy ne lenne rengeteg nő aki jó ebben, vagy jobb, mint sok férfi.
2014. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
70%
A férfiak térlátása jobb. A műszaki érzékük is jobb, bár a mai nők kezdik felvenni e tekintetben is velük a versenyt.
2014. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
12-es: ha ezt humornak vette, akkor elég rosszul sült el.
2014. aug. 21. 22:18
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel a kérdéssel az a baj, hogy értelmetlen. Ha nem igaz, akkor jönnek a nők és megcáfolják. Ha pedig igaz, akkor jönnek a nők és letagadják. Olyan verzió nincs, hogy "ja, tényleg szarul fényképezünk". Még akkor sem, ha igaz(de lehet, hogy nem az).
2014. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%

Azért én kíváncsi lennék a kedves kérdező munkáira, mert van egy olyan érzésem, hogy egy pillanat alatt mindegyik darabokra szedhető. Ha tényleg ennyire magabiztos vagy, linkeld már be pár videódat.


Kérlek nézd már meg a férfi, vagyis inkább fiú korosztályod youtube-os tevékenységét. Vállalhatatlanul gyatra. A legnépszerűbb youtube-osok között meg ugyanúgy találsz nőket is. Profi fotós ismerőseimnek is nagy része nő. Együtt dolgozok egy nő vágóval is. Elismerem, ha az utca emberének a kezébe nyomsz egy kamerát, akkor minden bizonnyal a férfi hamarabb feltalálja magát, mint a nő, de ez csak a műszaki érdeklődés és kompetencia kérdése. Én ugyan férfi vagyok, de ahogy előttem is írták, kicsit nagyképűnek gondolok egy ilyen kijelentést a te korodban, még akkor is, ha bizonyos élethelyzetekkel lehet racionalizálni a kérdést.

2014. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%
És mi férfiak miért is vagyunk ennyire önteltek és beképzeltek?
2014. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, nem lehet így általánosítani. Sok nőre egyszerűen nem igaz ez a kijelentés és az is igen szubjektív, hogy aki minősít, annak mik a viszonyítási pontjai, mennyire van igaza.

Viszont van egy olyan hímsoviniszta szemlélet a világban, ami sugárzik ebből a kérdésből is, hogy a nők ehhez nem értenek, ehhez buták, erre alkalmatlanok. Nagyon sok lány neveltetését elcseszi a környezetük a klasszikus lány szerep és sztereotíp lányos tulajdonságok erőltetésével és emiatt nem foglalkoznak olyan dolgokkal, amikben a közvélemény szerint a fiúk jobbak, ezért aztán nem is lesznek jók benne és igazolják, amit beléjük nevelnek. Ha a szülők/rokonok nem csak a fiúkkal szerelnek autót, számítógépeznek, fényképeznek, hanem a lányokkal is és segítik őket a fejlődésben ahelyett, hogy azt mondják nekik, hogy azért nem megy, mert ők lányok és babázgassanak csak tovább, akkor a lányok is vannak olyan jók benne.

34/F

2014. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%
Pedig sok sztereotípia igaz, pl. a nők több balesetet okoznak(annak ellenére, hogy lassabban vezetnek), vagy pl. Amerikában néhány tesztben csökkenteni kellett a matek(főleg geometria) súlyozását, mert a lányok mindig kevesebb pontot értek el. Nem olyan nagy dolog ez, egyenlőek vagyunk, de különbözőek. Sok dologban a fiúk a jobbak, sok dologban viszont a nők. A modern világ hülyesége, hogy két, teljesen különböző teremtményt próbál azonossá "erőltetni", az olyan borzalmakkal, mint a gender-elmélet.
2014. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!