Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Senkinek sem kellek? Velem...

Senkinek sem kellek? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
azért tettem ebbe a kategóriába a kérdésem, mert így remélem több választ kapok. köszönöm, aki elolvassa. 17 éves átlagos lány vagyok. nincsen nagy önbizalmam, soha sem volt, csendes, visszahúzódó, itthon ülős vagyok. nincsenek barátaim, nem tudok emberi kapcsolatokat kialakítani. nem találom meg a közös hangot senkivel sem. amit én szeretek, azt ők nem vagy nem is tudom. netes barátaim vannak, de hát ugye ez nem helyettesíti ezt. ezek és egyéb problémák, amiket fel fogok sorolni valószínűleg arra vezethetők vissza, hogy elváltak a szüleim, apám tönkretette az életünket, ami engem nagyon megviselt, anya majdnem meghalt (stroke-ot kapott ennek következménye, hogy apám elhagyta). az általános iskolában az állítólagos barátaim elhagytak, kihasználtak és ahogy elkerültünk középiskolába szépen semmibe vettek és elfelejtettek. amikor eszembe jutnak ezek, mindig sírhatnékom támad, de tudom, hogy nem érdemlik meg a könnyeimet. az első nagy szerelem részemről hetedikes koromban volt, persze viszonzatlan volt. mit is vártam annyi évesen? egy távkapcsolatban bíztam, de abból se lett semmi, mint az esetek 80%-ban. nem volt még barátom, de úgy érzem nem maradtam le semmiről sem. nem tartom magam szépnek, de láttam már csúnyácskább embereket is tőlem.. nehezen nyílok meg emberek előtt, félek, hogy mit gondolnak rólam, hogy kiröhögnek azért, hogy hogy beszélek, vagy öltözök, ha suliba megyek buszon vagy akárhol, akkor csőlátásban megyek. félek szeretni, hogy megint kihasználnak vagy átvernek. de ismertebb társaságban pl: itthon beszédes vagyok, nevetek állandóan, csak emberek között blokkolok le. tudom, hogy bennem is van hiba, mert el vagyok cseszve, de egy önbizalom hiányos, csendes, visszahúzódóbb, érzékenyebb lelkű ember, aki csak egy idő után bízik meg másokban és ismertebb társaságban képes megnyílni, nem kell senkinek?

2014. dec. 3. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Otthon ülsz, nem vagy emberek között, nincsenek emberi kapcsolataid. Ha kellesz is valakinek, akkor szerinted hogy talál meg? Gondolod, hogy bekopog, hogy nem-e lakik itt valaki, aki bejönne nekem?
2014. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

honnan tudjam?

Amúgy te nem mersz nyitni a világ felé (akármilyen okból), akkor ne itt panaszkodjál, hogy senkinek se kellesz. A sült galambot/szőke herceget vársz, miközben falat húztál magad köré.

Hahó nyitni kell! Nem sokat, elég egy picit. Csodákat fog tenni.


"félek szeretni, hogy

megint kihasználnak vagy átvernek."

Járni sem mersz? Mert akkor is bármikor eleshetsz.

2014. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy nem kellesz senkinek. De mivel nem ismernek és ezt te sem segíted elő úgy igazán, így még nehezebb dolguk van a srácoknak, hogy felfedezzenek téged az értékeiddel együtt. Azzal, hogy magadba zárkózol, elég kevés emberben ébresztesz kéztest az ismerkedésben; ez egy gyors, kapkodó világ, mindenki gyorsan akar mindent, a legkevesebb erőfeszítésért. Mondhatnám, hogy ismerkedj, beszélgess idegenekkel, de ez nem olyan egyszerű... szerintem ahelyett, hogy depressziózol, fordíts több figyelmet saját magadra. Olvass, művelődj, tedd azt, ami érdekel, hallgass zenét (rengeteg zenét), higgy magadban és tartsd szem előtt, hogy egyedül is képes vagy önállóan, határozottan képviselni azt, aki valójában vagy - ez nem azt jelenti, hogy egyedül is fogsz maradni, hogy arra készülnél ezzel. De ha mindig csak vársz valakire, nem jutsz soha előre. 21/f
2014. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, 24/F

#1 - Még tudtam, nagyon sokat eljárkáltam, nem buliba, csak úgy nézelődni, sétálni sokszor céltalanul, mégsem talált meg senki.

2014. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"nézelődni, sétálni sokszor céltalanul,"


Le sigh.

2014. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyen vagyok én is, csak én hagytam ezt elfajulni... Apukám minket is elhagyott, a csőlátás is stimmel, az egyedüllét is. Az a baj, hogy ebből még nagy bajok lehetnek. Én depressziós lettem és volt öngyilkossági kísérletem is. Most ez lehet, hogy túlzásnak tűnik, de szerintem egy pszichológus nem ártana neked.


17/L

2014. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"csak úgy nézelődni, sétálni sokszor céltalanul, mégsem talált meg senki." Szerinted, ha csak sétálgatsz, akkor majd hirtelen megtalál a szerelem? Ne nevettess már! Azért tenni is kéne, nem csak járkálni, mint egy hülye.


Válaszoló: Először magadban kéne rendet tenni!


Ha akarsz, beszélhetünk. 18/F

2014. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2014. dec. 3. 21:45
 9/15 anonim ***** válasza:

"Azért tenni is kéne, nem csak járkálni, mint egy hülye."

Megírnád mit tegyek?

2014. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Persze, alakíts ki kapcsolatokat. Beszélgethetsz, azért van a szád. Pár új ruhadarab, egy új haj, és már meg is vagy.
2014. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!