Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Senkinek sem kellek? Velem...

Senkinek sem kellek? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
azért tettem ebbe a kategóriába a kérdésem, mert így remélem több választ kapok. köszönöm, aki elolvassa. 17 éves átlagos lány vagyok. nincsen nagy önbizalmam, soha sem volt, csendes, visszahúzódó, itthon ülős vagyok. nincsenek barátaim, nem tudok emberi kapcsolatokat kialakítani. nem találom meg a közös hangot senkivel sem. amit én szeretek, azt ők nem vagy nem is tudom. netes barátaim vannak, de hát ugye ez nem helyettesíti ezt. ezek és egyéb problémák, amiket fel fogok sorolni valószínűleg arra vezethetők vissza, hogy elváltak a szüleim, apám tönkretette az életünket, ami engem nagyon megviselt, anya majdnem meghalt (stroke-ot kapott ennek következménye, hogy apám elhagyta). az általános iskolában az állítólagos barátaim elhagytak, kihasználtak és ahogy elkerültünk középiskolába szépen semmibe vettek és elfelejtettek. amikor eszembe jutnak ezek, mindig sírhatnékom támad, de tudom, hogy nem érdemlik meg a könnyeimet. az első nagy szerelem részemről hetedikes koromban volt, persze viszonzatlan volt. mit is vártam annyi évesen? egy távkapcsolatban bíztam, de abból se lett semmi, mint az esetek 80%-ban. nem volt még barátom, de úgy érzem nem maradtam le semmiről sem. nem tartom magam szépnek, de láttam már csúnyácskább embereket is tőlem.. nehezen nyílok meg emberek előtt, félek, hogy mit gondolnak rólam, hogy kiröhögnek azért, hogy hogy beszélek, vagy öltözök, ha suliba megyek buszon vagy akárhol, akkor csőlátásban megyek. félek szeretni, hogy megint kihasználnak vagy átvernek. de ismertebb társaságban pl: itthon beszédes vagyok, nevetek állandóan, csak emberek között blokkolok le. tudom, hogy bennem is van hiba, mert el vagyok cseszve, de egy önbizalom hiányos, csendes, visszahúzódóbb, érzékenyebb lelkű ember, aki csak egy idő után bízik meg másokban és ismertebb társaságban képes megnyílni, nem kell senkinek?

2014. dec. 3. 21:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mindjárt gondoltam, hogy semmi hasznosat nem tudsz írni.

Itt van x darab tégla, építs belőle házat! Dehogy nem tudsz, hát csak egymásra kell rakosgatni. Ennyit ért a tanácsod.

2014. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bar mennyire is onzon hangzik nekem valahogy jol esik hogy vannak ilyen emberek mint pl a kerdes iroja mert tudom igy legalabb hogy nem vagyok egyedul es nem csak en vagyok igy a vilagban. F/21 ( szinte minde stimmel nalam is a leirasbol)
2014. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na hülyegyerek!

Alap kiásása!

Alap betonozása!

Falazás!

Tető !


Csak hát egy beszari vagy,félsz megszólalni!!!

2014. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1.érintkezz emberekkel. az jó dolog, ha nem bízol másokban, viszont szép lassan meg lehet ismerni másokat, és ha KIÉRDEMLIK akkor bízhatsz bennük.

ettől függetlenü laz emberek többsége örökké csak kihasználni és átverni akar majd, és a kapcsolataid többsége felsszínes lesz.


2.állj ki önmagadért, szeresd magad. ne érdekeljen hogy a többségnek ez enm tetszik, mert van akinek így is jó vagy. az más kérdés hogy általában egy unalmas csendes emberrel nem is ehet semmit kezdeni.


3.az már egy jó irány ha rájöttél hogy a netes kapcoslatok nem pótolják a valódiakat, vagy egyáltalán kiírtad a kérdést és vágysz valamire és teszel érte. de ahhoz hogy valóban találj is valakit, ismerkedni kell közösségi tereken, interneten.

2014. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Két nagy hiba van amit orvosolnod kéne.


Az egyik hogy értéktelennek tartod magad.

Ez tulajdonképpen az önbizalomhiány alapköve.

Más embereket értékelsz nagyra sosem magadat ezért alsóbbrendűnek érzed magad és ezzel máris kilyukadtunk a második nagy problémához vagyis hogy egyszerűen félsz a többiektől.


Tehát értéktelennek tartod magad -ezáltal alsóbbrendűnek- és félsz a többiektől.


Te ezzel tulajdonképpen bűncselekményt követsz el isten ellen.

Mert isten megalkotott téged és te az ő munkájára azt mondod hogy ez szar. Leminősíted a munkáját pedig általad emberi értékeket hozott a földi világba vagyis azt tette amire a mai anyagias világban a legnagyobb szükség van.


Mert az ilyen emberek mint te sokkal jobban értékelnek egy jó szót, egy barátot, a párjukat egy kapcsolatban, a figyelmességet amit más embertől kapnak vagy bármi mást az életben. És sokkal több figyelmet is tudsz embertársaidnak szentelni mint az olyan emberek akik felfuvalkodottak és leszarnak mindenkit.


Vagyis a tényállás az hogy te pont a magasabb értéket -vagyis saját magad- értékeled alul a többiekhez képest.


Gondolom ezek után elég nyilvánvaló hogy ez helytelen dolog.


Tehát ha az első problémát kipipáltad és végre rájöttél hogy mekkora értéket képviselsz már nyugodtan bemehetsz az emberek közé mert már nem fogsz félni tőlük. Lehet hogy egy picit gyakorolni kell mire teljesen elmúlik a többiektől való félelmed de hamar rájössz hogy a többiek nem ellened vannak hanem a barátaid. És ők is minden esetben olyanok mint te, vagyis mindenkinek megvan a maga lelki baja vagyis senki sem hibátlan.

Sőt azok akikről azt hiszed mekkora önbizalmuk van miután haza mennek a társaságból sokszor sírnak mert nem bírják belül elviselni azt a szinészkedést amit kifele mutatnak.


Szóval nincs veled az égvilágon semmi baj, nyugodtan megnyílhatsz másoknak és elmondhatod a dolgaidat, ezáltal fognak ők is megnyílni mert te is a bizalmadba avatod őket. Így alakulnak a barátságok. És ne várd hogy majd a nagy ő bekopog azzal hogy jónapot kívánok isten küldött hogy itt lakik egy lány akit boldoggá kell tennem érte jöttem.


Nyomás kifele a világba kezdeményezni, ne mindig másoktól várd. Tudod hogy van mind a két fél ül a telefon mellett és várja hogy a másik felhívja. Az eredmény nyilvánvaló, nem lesz belőle semmi.

Ezért mondom nőj fel és csináld, nincs mitől félned.

Járj el szórakozni,sportolni és minden programra ami csak elérhető. Nyissál az emberek felé.

Sok sikert.

2014. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!