Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bölcsészek! Miért szidjátok...

Bölcsészek! Miért szidjátok saját magatokat?

Figyelt kérdés

Bölcsészeket szólítottam meg, kérem, hogy ők válaszoljanak.


Én is bölcsész vagyok, és annyira idegesít, hogy vagy valamit nem tudok én vagy az, akivel beszélgetek, az rávágja, hogy "áh, bölcsészek vagyunk" és ott vigyorog. Ez annyira idegesít, mintha mi hülyék lennénk, és ráadásul jogosan. Vagy például sok tanárunk bocsánatot kér, ha véletlenül fel mer hozni mondjuk egy matekos vagy fizikás példát. De hát édes istenem, ha ő megérti, akkor én is, hiszen abban a témakörben ő sem okosabb. Meg ne kérjen már bocsánatot azért, mert felhozta példának azt, hogy 5+5! Mintha a mérnököktől bocsánatot kérnének, amiért felkerült a táblára egy szó ly-nal. Vagy egyik tanárunk rendszeresen perverznek nevezi azokat a hallgatókat, akik mással is foglalkoznak, vagy akiket érdekel egy-két reál tárgy. Miért jó ez, hogy így dicsekszünk vele, hogy "hú, mi ebből hülyék vagyunk"? És mért kell olyan alapvető dolgok megemlítésért bocsánatot kérni, ami általános iskolás anyag? Eléggé zavar az évfolyamtársaim hozzáállása.


2015. máj. 17. 10:47
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
mintha hülyék lennénk, de jogosan lennén azok, úgy értettem
2015. máj. 17. 10:47
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hova jársz, de az én iskolámban nem volt semmi hasonló. Csak páran elmondták, hogy mindenképpen el akarták kerülni az olyan szakokat, ahol matek van.
2015. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
ELTE-re járok. Hát nem tudom, én tapasztaltam ilyet. Köszi a válaszod.
2015. máj. 18. 23:35
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én se tapasztaltam ilyet (nem ELTE). Ha pl hirtelen ki kellett számolni, hogy xy hány évesen halt meg, és több időbe telt, mint mondjuk 10 mp, akkor a tanár beoltotta a csoportot is..:D
2015. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ezek szerint csak én találkoztam az esettel. Azért köszönöm.
2015. máj. 24. 15:38
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is ELTE-s bölcsész voltam és leszek is (idén nem voltam egyetemista, mert szakot akarok váltani), és én számtalanszor találkoztam már ilyennel, de szerintem ezek jó poénok :)

(Szerintem amúgy ez az ELTE-n nagyon élesen megjelenik.)


Én mindig mondogattam ilyeneket, hogy 101% bölcsész vagyok, mert még azt sem tudom, hogy a százalék maximum 100 lehet. Meg hogy annyira bölcsész vagyok, hogy az ELTE BTK astoriai gyakorló-McDonald's-ában képzelem el a jövőmet. Amikor meg megkérdezték, hogy milyen szakon vagyok, rávágtam, hogy BTK-ruhatár szak :D persze, utána megmondtam, hogy angolos vagyok (azt pedig elhallgattam, hogy mellette bioszon is, csak hogy minél hülyébbnek nézzen, aztán annál nagyobbat csattanjon, amikor rájön, hogy nem én vagyok a hülye, hanem ő, hogy hitt az előítéleteknek :P)


Az tény, hogy ritka szɑrul számolok, egyszerűen nem megy a fejben számolás, és akkor rögtön kijátszom a „bölcsész vagyok, nem kell tudnom” kártyát :D Ez azért is jó, mert így nincs az, hogy elszámoltam, és én vagyok a hibás, másrészt nem kell feleslegesen gondolkodnom. (Jó, igen, lustaság netovábbja) Ennek ellenére mindig is jó matekos voltam, és ÚRISTEN... még szerettem is! A számolásra meg ott az úgynevezett számológép, a többi meg megvan az agyamban. Arról nem is beszélve, hogy biológia szakos voltam gimiben, és ugyebár egy évig az ELTE-n is a biosz miatt, ahol matekból ötöst kaptam, és annyira perverz vagyok (hogy a tanárod szóvirágával éljek), hogy még élveztem is! ;)


Van egy TTK-s ismerősöm, akivel a Margitszigeten szoktunk elmélkedni az élet nagy dolgairól egy üveg bor társaságában, de csak szigorúan természettudományos megközelítésben, az elméleti fizika nagy kérdéseit is érintve. Ő egyike azoknak, akiket sikeresen „megtörtem” :D


De egyébként azért szeretem tettetni a hülyét, mert ha az emberek meghallják, hogy BTK-sként szajkózom ezeket a sztereotípiákat, ez már eleve egy formabontó dolog. Utána persze rájönnek, hogy tudok ezt-azt, meg kis gyorstalpalót tartok egy-egy bölcsészetTUDOMÁNYI tárgyból, és ez rendszerint meg szokta törni bennük a bölcsészekről alkotott képet, sok antibölcsészt „térítettem már meg” így :D Csak az a lényeg, hogy poénos legyen az egész, de ugyanakkor lássák, hogy a BTK-ra nem csak agyalágyultak járnak.

2015. máj. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, csak utólag variáltam meg a szöveget, és nem olvastam át:

Arról nem is beszélve, hogy biológia szakos voltam gimiben, és ugyebár egy évig *volt matekom* az ELTE-n is a biosz miatt, és ötöst kaptam

2015. máj. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ. Én mondjuk főleg arra gondoltam, amikor egymás előtt csinálják. Nem tudom, nekem nem szimpatikus a dolog, hogy "én szabadon lehetek hülye matekból", akár igaz, akár nem. Amúgy én is szeretem a bioszt, de én nem tanultam tovább biosz területen. :) Amúgy nekem a legjobb barátaim műszaki meg infó szakosok (a BTK-s barátokon kívül), szerintem az értelmes embereket sosem kellett győzködni meg "betörni" arra vonatkozóan, hogy ne legyen előítéletes a bölcsészekkel. Nekem amúgy ha rávágj valaki, hogy ruhatár szak, az nem viccesen hat, hanem gyerekesen, mintha maga se tudná, minek ment oda (nem azt mondom, hogy így is van, de így hangzik).
2015. máj. 25. 03:51
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nekem rengeteg ismerősöm volt előítéletes, legalábbis azt hitték, hogy a BTK-n alig kell valamit is csinálni. Volt ELTE TTK-s, ÁJK-s, BME-s, BGF-es, BKF-es, DE TTK-s és ÁOK-os, SZTE-s, még egy ének-zene szakos is leoltott egyszer, hogy nekünk két szalmaszálat sem kell keresztbe tennünk a kettesért... :D

Ami szerintem azért van, mert anélkül lenézik, hogy bármit is tudnának róla. De amúgy igazad van abban, hogy sokan, értelmes emberek, nem dőlnek be ezeknek. Eleve nekem fura volt, hogy az egyetemen teljesen máshogy gondolkodnak a hallgatók egyes dolgokról, mint a gimis osztályomban, nekem óriási felüdülés volt értelmes emberek közé lépni :D


Egyébként, nem tudom, te hogy vagy vele, Kérdező, de nekem még sok olyan ismerősöm is van, akik eleve utálják és lenézik az ELTE-t, ezt viszont képtelen vagyok megérteni, miért.

2015. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy sokan keveset tudnak róla. Én is nagyon sok szidással találkozom, de inkább csak az interneten. A valódi ismerőseimet nem kellett kiokítani a témáról. Ennek az is lehet oka, hogy ellentétben azzal te mesélsz, én egy olyan gimis osztályba jártam, ahol azért elég sok értelmes ember (is) volt, és sokuk ment bölcsésznek.
2015. máj. 25. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!