Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bölcsészek! Miért szidjátok...

Bölcsészek! Miért szidjátok saját magatokat?

Figyelt kérdés

Bölcsészeket szólítottam meg, kérem, hogy ők válaszoljanak.


Én is bölcsész vagyok, és annyira idegesít, hogy vagy valamit nem tudok én vagy az, akivel beszélgetek, az rávágja, hogy "áh, bölcsészek vagyunk" és ott vigyorog. Ez annyira idegesít, mintha mi hülyék lennénk, és ráadásul jogosan. Vagy például sok tanárunk bocsánatot kér, ha véletlenül fel mer hozni mondjuk egy matekos vagy fizikás példát. De hát édes istenem, ha ő megérti, akkor én is, hiszen abban a témakörben ő sem okosabb. Meg ne kérjen már bocsánatot azért, mert felhozta példának azt, hogy 5+5! Mintha a mérnököktől bocsánatot kérnének, amiért felkerült a táblára egy szó ly-nal. Vagy egyik tanárunk rendszeresen perverznek nevezi azokat a hallgatókat, akik mással is foglalkoznak, vagy akiket érdekel egy-két reál tárgy. Miért jó ez, hogy így dicsekszünk vele, hogy "hú, mi ebből hülyék vagyunk"? És mért kell olyan alapvető dolgok megemlítésért bocsánatot kérni, ami általános iskolás anyag? Eléggé zavar az évfolyamtársaim hozzáállása.


2015. máj. 17. 10:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

*azzal, amit te mesélsz

bocsánat :)

2015. máj. 25. 13:23
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem sok köze van az élethez a bölcsész szakok 80-85 százalékának!
2015. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Spiderfan, látom, MINDEN bölcsészkérdéshez odaírsz valami negatívat.

Megkérdezhetem, hogy Te mit tanulsz, és hogy honnan vannak ilyen pontos adataid a bölcsészszakokat illetően?

2015. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Bölcsészeket szólítottam meg, ha válaszoltál a kérdésre, akkor azzal magadat is közéjük soroltad.
2015. máj. 25. 22:28
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem szeretem a bölcsészetet! Nem a bölcsészeket, hanem a bölcsészetet! Egyszerűen nincs értelme a bölcsész szakok nagy többségének!
2015. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

Kommunikáció és médiatudomány szak nélkül szerinted kik írnának például az újságokba vagy történészek nélkül ki foglalkozna történelemmel? Egy idő után a mostani profok majd meghalnak, és velük hal majd az emberiség történelmi rejtélyeinek megismerésének legapróbb reménye is? Vagy mely szakok értelmetlenek szerinted?

Magyar szakkal sem csak tanár lehet az ember, persze ilyenekkel akkor érdemes foglalkozni, ha nem csak BA-ban gondolkodunk. De úgy tudom, ez más karon sincs másképp, biológia/kémia BSc-vel max. laboráns lehet valaki, pszichológia BA-val még a senekét sem tudja kitörölni, mert a diploma kemény fedelű; gazdasági szakokat meg őszintén szólva nem ismerem, egyet tudok csak, a mérnökinformatikust, aki már alapdiploma után akár azonnal kaphat munkát. Más kérdés, hogy például a programozás nagyon kevés embert érdekel. Na meg jól néznénk ki, ha a ma tanuló összes bölcsész mondjuk átmenne akármilyen mérnöki szakra. Nézhetnénk egymásra, hogy most akkor hogy is lesz a fordítás-tolmácsolás, könyv, tv, rádió, színház, mozi, meg úgy az egész kultúra, vagy ááhh, inkább hagyjuk is elveszni az egészet, hiszen „semmi köze az élethez.”


Tényleg vannak értelmetlen szakok, de a legtöbbjük nem az (és nem csak a nyelvszakok).

Meg nyilván vannak, akiket legfőképp a pénz vezérel, általában viszont, úgy vélem, a bölcsészek inkább az úgynevezett „tudást” részesítik előnyben.

2015. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Spiderfan, apukám mérnök, és panaszkodik, hogy a fiatal BME-s mérnökök nem értenek semmi gyakorlatihoz, és hasznos dolgot nem tanulnak, csak sok baromságot.
2015. máj. 27. 00:19
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éve jártam az ELTE BTK-ra, de akkoriban is dívott ott ez a fajta poénkodás. Én sem találtam viccesnek.


Különben én bevezetnék a BTK-ra valami alap matekoktatást, éppen úgy, mint ahogy a műszaki meg egyéb szakokon is taníttatnék csak heti egy órában történelmet. Nagyon nem ártana a szellemi horizont tágítása egyik bandának sem.

2015. máj. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Hát így kölcsönösen mondjuk oké, bár szerintem ezeket a dolgokat aki nem sajátította el gimiben, annak már mindegy.
2015. máj. 27. 04:07
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
apám a mérnök-közgazdász diplomáival nem volt 1 napot sem munkanélküli! Legtöbbször vezetőként dolgozott! Először üzemvezető volt, majd 20 éve a mai napig ügyvezető igazgató egy építőipari cégnél! Ezzel szemben bátyám filozófiát végzett, és hol van munkája, hol nincs! A műveltség is fontos, de azt úgy is megszerezheted, ha sokat olvasol könyveket! Viszont munka nélkül meg nem lehet megélni!(Legalábbis becsületes úton nem)! Azért ezt is bele kell kombinálni! És akkor elárultam, hogy miért is érint engem érzékenyen ez a téma!
2015. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!