Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítség, roma vagyok?!

Segítség, roma vagyok?!

Figyelt kérdés

Nos igen,érdekes a kérdés. Dehát kezdjünk az elején,a legnagyobb problémámmal:Roma vagyok.Naponta teszem fel a kérdést hogy miért kell így lennie és miért pont velem történik meg ez. Talán a sors furfangos játszmája,vagy talán a gólya tévedt el?! Fehérbőrű vagyok,megsem látszik rajtam.Viszont a nevem...elárul mindent. Nevezhetnek fajárulónak vagy akárminek..én gyűlölöm a cigányokat pedig én is az vagyok.Kiskorom óta küzdök ezzel,ugyanis én már akkor sem illettem be a "fajtámba". Gimnáziumba járok,imádom a történelmet,filozófiát és az irodalmat(verseket is írok),szeretek olvasni.Vannak ambícióim. Sokszor váltottam iskolát de ennek is megvan a maga története. Mostanra sikerült barátokra lelnem,bár nem a szoros kapcsolatok kialakításáról vagyok ismert. Jóbarátom a magány és a dübörgő rock/metál zene.

Ha meghallom a cigány szót,nekem is a büdös,mocskos,ingyenélő jelzők jutnak eszembe és ez engem egyáltalán nem zaklat fel.Azzal ellentétben hogy a környezetemben élők ha kimondják ezt egyből rám néznek,várják hogyan fogadom.Érzem hogy bár nem látszik rajtam és nem viselkedem úgy mint ők attól még másképp tekintenek rám. Volt példa rá hogy egy hosszas beszélgetés emiatt szakadt meg mert ilyen a származásom a fene tudja miért. Nem tehetek róla..nem akartam ilyennek születni. Azóta nem merek ismerkedni,nem azért mert nem bírom a kritikát hanem mert tudom hogy ha ezt megtudják rólam..már másként tekintenek rám,én pedig azt nem akarom.

Egyre jobban bánt a dolog,most nyáron szeretnék rock koncertekre menni..de nincs bátorságom.Ne érts félre,nem félek.Csupán nem akarom felszakítani a lelkisebeket amiket a származásom jóvoltából kaptam.

Őszintén..mit tegyek? Változtassak nevet,kezdjek új életet? Vagy törődjek bele s fogadjam el magam így ? :/



2015. jún. 6. 22:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Téged nem akartalak megbántani,mert az írásod alapján normálisnak tűnsz :)
2015. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell szégyellned magad, mivel ez nem olyan dolog amiről tehetsz. Nem tudom beleélni magam a helyzetedbe, de szerintem én nem is cigányként tekintenék magamra ilyen esetben, én úgy gondolom ez inkább kulturális kérdés. Ha valaki meg emiatt szakítja meg veled a kapcsolatot, hát ez van, azzal úgy sincs semmi dolgod. Azt semmiképp ne hagyd, hogy ez korlátozzon, szerintem menj el koncertre. :)
2015. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Ugyan,engem ezzel nem bántottál meg.Még egy rossz szóval sem illettél,butaság volna haragudnom.:)


Én sem tekintenék magamra cigányként..de mint említettem..a családom egyrésze,a furcsán fürkésző tekintetek,elutasítások mindig emlémeztetnek arra hogy még is csak külömc vagyok valamiért.

2015. jún. 6. 22:47
 14/39 anonim ***** válasza:
A 14-est hagyjátok, csak trollkodik.
2015. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Meglehet hogy igazad van.Én hibám hogy gyűlölködöm és nem tudok megbékélni a helyzettel.De nem azért "fröcsögök" mert én egy kétszínű liba vagyok aki gyűlöli de védi is egyben ugyanazt..hanem mert próbálok megbarátkozni a helyzettel.Próbálok megszabadulni a gyűlölettől..ami nem egyszerű ha ilyen környezetben nősz fel mint én..Ó most pedig biztosan önsajnáltatónak tűnök..sajnálom.
2015. jún. 6. 22:54
 16/39 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ekkora dolog ez számodra. Nem a származásod határoz meg, hanem az, hogy mit teszel. Én úgy tapasztalom, hogy a normális embereket nem nagyon érdekli a származásod, aki meg csak ez alapján próbál megítélni, azzal a személlyel amúgy sem szabad foglalkozni.
2015. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Tudom hogy úgy tűnik felfújom a dolgot,de higyjétek el tényleg nem egyszerű csak szimplán megszabadulni a kisebbségi érzéstől amit egyesek keltettek bennem.Másrészt még keresem önmagam és csak úgy találhatom meg amit keresek ha elrendezem ezeket a dolgokat amik lehet hogy apróságoknak tűnnek de nekem mégis alapjai a személyiségem formálódásának.
2015. jún. 6. 23:06
 18/39 anonim ***** válasza:
Próbáld magad olyanokkal körülvenni, akik elfogadnak, aztán egy idő után csak kisebbé válik a rossz érzés... Mást nem tudok mondani. Nekem sosem volt problémám ez miatt.
2015. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Szégyelld magad kérdező!


Én cigány vagyok,látszik is rajtam,de a nevem nem árulná el.

Ha tudnám se tagadnám le a fajtámat.Engem büszkeséggel tölt el az,hogy cigány létemre különb vagyok a kisebbség többségénél.

És képzeld,soha senkivel nem volt bajom a származásom miatt,sőt tisztelnek a munkám és cselekedeteim miatt is.


Ne gyűlölködj,ne a neten akarj megerősítést kapni arról,hogy te milyen csuda jó csaj vagy,mert utálod a romákat és te mennyire más vagy.

2015. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla hogy ilyen érzések kavarognak bennem. Gyűlölködök,de nem oktalanul..ezt akinek van szeme észreveszi.Talán én vagyok a buta,vagy a lázadó kislány..de amikor egy roma fiatal párt látok és ebből a párosból a 16 éves lány hasában már ott a pici vagy amikor káromkodnak és igénytelenül viselkednek. Egyszerűen nem tudom hová tenni..és felteszem a kérdést magamnak hogy tényleg egy származásúak vagyunk,tényleg bátorkodjak felvállalni ezt?


"Ne gyűlölködj,ne a neten akarj megerősítést kapni arról,hogy te milyen csuda jó csaj vagy,mert utálod a romákat és te

mennyire más vagy"


Nem ez volt a célom,nem megerősítésre vágyom.Tőlem aztán ócsárolhatnak is.Én csak válaszokat keresek,úgy gondolom ez az oldal erre való..szóval miért ne használhatnám erre az internetet?

2015. jún. 6. 23:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!