Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítség, roma vagyok?!

Segítség, roma vagyok?!

Figyelt kérdés

Nos igen,érdekes a kérdés. Dehát kezdjünk az elején,a legnagyobb problémámmal:Roma vagyok.Naponta teszem fel a kérdést hogy miért kell így lennie és miért pont velem történik meg ez. Talán a sors furfangos játszmája,vagy talán a gólya tévedt el?! Fehérbőrű vagyok,megsem látszik rajtam.Viszont a nevem...elárul mindent. Nevezhetnek fajárulónak vagy akárminek..én gyűlölöm a cigányokat pedig én is az vagyok.Kiskorom óta küzdök ezzel,ugyanis én már akkor sem illettem be a "fajtámba". Gimnáziumba járok,imádom a történelmet,filozófiát és az irodalmat(verseket is írok),szeretek olvasni.Vannak ambícióim. Sokszor váltottam iskolát de ennek is megvan a maga története. Mostanra sikerült barátokra lelnem,bár nem a szoros kapcsolatok kialakításáról vagyok ismert. Jóbarátom a magány és a dübörgő rock/metál zene.

Ha meghallom a cigány szót,nekem is a büdös,mocskos,ingyenélő jelzők jutnak eszembe és ez engem egyáltalán nem zaklat fel.Azzal ellentétben hogy a környezetemben élők ha kimondják ezt egyből rám néznek,várják hogyan fogadom.Érzem hogy bár nem látszik rajtam és nem viselkedem úgy mint ők attól még másképp tekintenek rám. Volt példa rá hogy egy hosszas beszélgetés emiatt szakadt meg mert ilyen a származásom a fene tudja miért. Nem tehetek róla..nem akartam ilyennek születni. Azóta nem merek ismerkedni,nem azért mert nem bírom a kritikát hanem mert tudom hogy ha ezt megtudják rólam..már másként tekintenek rám,én pedig azt nem akarom.

Egyre jobban bánt a dolog,most nyáron szeretnék rock koncertekre menni..de nincs bátorságom.Ne érts félre,nem félek.Csupán nem akarom felszakítani a lelkisebeket amiket a származásom jóvoltából kaptam.

Őszintén..mit tegyek? Változtassak nevet,kezdjek új életet? Vagy törődjek bele s fogadjam el magam így ? :/



2015. jún. 6. 22:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
A leírás alapján értelmes lány vagy. Nem látszik rajtad a származásod, csak a neved árulja el. Ha ennyire zavar, változtass nevet 18 évesen és ne beszélj a származásodról. Mellesleg az is meglehet, hogy volt fehér bőrű felmenőd is, azért vagy világosabb, és akkor már nem vagy echte roma. De szerintem fölösleges emiatt szenvedni, hogy roma vér is van benned, inkább legyél büszke, hogy más vagy mint a többség, és ne változz meg soha! Koncertre meg menj el nyugodtan, a rockerek többnyire kedves, elfogadó emberek, senki nem fog bántani :) (lányokat megverni amúgy is csúnya dolog)
2015. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok. Normális,tanult nő vagyok. Cigány. Rajtam látszik is. Borzasztóan érzem magam ez miatt. Sajnos egy kalap alá veszik őket.Nem tudok túllépni rajta. Évek óta magányos vagyok. Már ismerkedni sem merek. Mindig az jár a fejemben,hogy lehet ő elfogad de mit fog szólni a családja. Én most úgy döntöttem külföldre költözöm. Talán ott jobb lesz..
2015. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy részem cigány, nem is látszik rajtam. Nem gondoltam, hogy vannak akiknek ekkora problémát jelent a dolog.
2015. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
42%
Itt már volt egy válaszom,miszerint én nem fogadom el semmilyen körülmények között sem.2 hónapja dolgozok egy helyen,a város olyan pontján ahol nagyon sok ember megfordul.Csak a cigányokkal van problémánk,de velük nagyon sok,tűrhetetlen módon viselkednek,lopnak,szabályokat nem tartják be,sok esetben csak a rendőri fellépés segít,de sokszor az sem,mert fél nap után kiengedik őket,ugyanúgy folytatják.Idős embereket inzultálnak,megrúgnak,kicsi magyar gyerekekbe belekötnek,lassan ott tartunk hogy magyar emberek nem is mernek odajönni,mindenki panaszkodik.Ha rendezvény van,10 roma ver szét véresre egy magyar embert,aki kórházban köt ki.És most nem egy eldugott helyről beszélek,hanem egy majdnem központi megyeszékhelyről.Ahol már nyilvánosan,sok pénzből felépített parkban és helyeken mindenki szeme láttára a cigány gyerekek szexuális dolgokat folytatnak,és még lehetne sorolni.Egyik nap odajött hozzám egy roma csaj beszélgetni.Csodálkoztam is milyen értelmesen tud kommunikálni.Aztán amikor cigit kunyizott tőlem,és eközben elmondta hogy terhes,ismét odajutottam,ahogy eddig is gondoltam,hogy bizony ez a típus ugyanolyan marad,egyre nagyobb gondok lesznek ebből,és ha a magyarok nem tesznek valamit ez ellen,rövid időn belül katasztrófa lesz a helyzet.Jelenlegi helyzet szerint csak az segítene mindenki biztonsága érdekében,ha kitiltanák őket az országból egytől-egyig,csak sajnos ez nem megoldható.
2015. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Dicsák tégedet kel kitiltáni
2020. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Valtoztattál nevet csajé?


Üdv: egy cigány, aki anno válaszolt itt párszor neked.

2020. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Csemer Gábor Rómeó válasza:
40%
Kérdező. Én is roma vagyok és büszke vagyok rá. Neked azért nem jönnek össze a dolgok mert ilyen ostoba vagy. Meg érdemled. Ez fajárulás szégyelld magad. Bármilyen tanult legyél a C betű ott marad a fejeden.
2021. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Te is csak 1 cigány vagy a sok közül. Kijön a véred adott pillanatban.

Tudod, a vér nem válik vízzel!

2021. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
*vizzé
2021. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!