Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítség, roma vagyok?!

Segítség, roma vagyok?!

Figyelt kérdés

Nos igen,érdekes a kérdés. Dehát kezdjünk az elején,a legnagyobb problémámmal:Roma vagyok.Naponta teszem fel a kérdést hogy miért kell így lennie és miért pont velem történik meg ez. Talán a sors furfangos játszmája,vagy talán a gólya tévedt el?! Fehérbőrű vagyok,megsem látszik rajtam.Viszont a nevem...elárul mindent. Nevezhetnek fajárulónak vagy akárminek..én gyűlölöm a cigányokat pedig én is az vagyok.Kiskorom óta küzdök ezzel,ugyanis én már akkor sem illettem be a "fajtámba". Gimnáziumba járok,imádom a történelmet,filozófiát és az irodalmat(verseket is írok),szeretek olvasni.Vannak ambícióim. Sokszor váltottam iskolát de ennek is megvan a maga története. Mostanra sikerült barátokra lelnem,bár nem a szoros kapcsolatok kialakításáról vagyok ismert. Jóbarátom a magány és a dübörgő rock/metál zene.

Ha meghallom a cigány szót,nekem is a büdös,mocskos,ingyenélő jelzők jutnak eszembe és ez engem egyáltalán nem zaklat fel.Azzal ellentétben hogy a környezetemben élők ha kimondják ezt egyből rám néznek,várják hogyan fogadom.Érzem hogy bár nem látszik rajtam és nem viselkedem úgy mint ők attól még másképp tekintenek rám. Volt példa rá hogy egy hosszas beszélgetés emiatt szakadt meg mert ilyen a származásom a fene tudja miért. Nem tehetek róla..nem akartam ilyennek születni. Azóta nem merek ismerkedni,nem azért mert nem bírom a kritikát hanem mert tudom hogy ha ezt megtudják rólam..már másként tekintenek rám,én pedig azt nem akarom.

Egyre jobban bánt a dolog,most nyáron szeretnék rock koncertekre menni..de nincs bátorságom.Ne érts félre,nem félek.Csupán nem akarom felszakítani a lelkisebeket amiket a származásom jóvoltából kaptam.

Őszintén..mit tegyek? Változtassak nevet,kezdjek új életet? Vagy törődjek bele s fogadjam el magam így ? :/



2015. jún. 6. 22:14
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
35%
Bocs hogy ezt idom,de egy 15éves lány nem ir ilyen választékossan és éretten,a kor nek stimmel...
2015. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
25%

"Nem ez volt a célom,nem megerősítésre vágyom."


Itta válaszod az ellenkezőjére:


"Köszönöm a válaszod,ez most kissé erőt adott."


Köszi,szia :)

2015. jún. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Pedig még tényleg csak 15 éves vagyok..miért hazudnék a korommal kapcsolatban?!
2015. jún. 6. 23:45
 24/39 A kérdező kommentje:

Igen,erőt ad az hogy vannak akik eltudnak tekinteni a származástól.

De ennek semmi köze az én jellememhez,nem az volt a kérdésem hogy "Roma vagyok,de nézd milyen okos és intelligens..ugye most már elfogadsz?"

Ha te így értelmezted az a te bajod.

2015. jún. 6. 23:49
 25/39 anonim ***** válasza:

Nézd,mindketten pontosan jól tudjuk,a romaságot se Te se én,de még nálunk sokkal okosabb és befolyásosabb emberek sem tudják megváltoztatni.


Hiába jöttél ide ezzel a kérdéssel,majd belekezdtél egyfajta "bölcselkedésbe" melynek megvolt az eredménye...( és Te pont erre vágytál) leírták mennyire intelligens,mennyire különc vagy a többi romától.És akkor mi van???


Egyszerű a történet,ahogy jómagam is tettem...a cselekedeteim,viselkedésem és az elért eredményeim miatt vagyok az aki vagyok.

Ha Te is megteszel mindent,hogy jó ember legyél,annak meglesz az eredménye is.Tök mindegy milyen fajta vagy.

2015. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk megváltoztatni,ezzel én is tisztában vagyok. De attól még bárhogyan errőlködöm is,nem vagyok büszke rá.Nem tudok kérkedni azzal hogy én honnan jöttem és hogy milyen vagyok.


A kérdésemnek pedig volt célja,de nem az önmagam fényezése. Csak egy hirtelen gondolat volt amire kerestem a választ és meg is találtam...nem hiába jöttem.


A belső értékek,elért eredmények számítanak...de nem csak ezek.Legalábbis az én korosztályomban nem.Sajnos egy olyan generáció van növekvőben akiknek tagjai folyton ítélkeznek a másik felett,elfelejtik az igazi értékeket és engem is pont ez zavart össze.

2015. jún. 7. 00:38
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

A normális emberek nem az alapján fognak megítélni, hogy milyen származású vagy, az fog számítani, hogy milyen ember vagy. Felesleges aggódnod, vagy szégyellned, aki emiatt elítél, az azzal önmagát minősíti.

A leírásod alapján értelmes embernek tűnsz, nehogy ilyen gondolatokkal tönkretedd, nem kell beletörődni, sem új életet kezdeni, egyszerűen csak legyél olyan, amilyen most, járj nyugodtan emelt fővel:)

2015. jún. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Én annyit mondok neked, hogy ne mások véleményével foglalkozz, törődj a saját dolgoddal, az ilyen ökör emberekkel meg nem kell foglalkozni. Ennyi!:D
2015. jún. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, hogy csak a neved arulja el a szarmazasod akkor 18 eves korodban valtoztasd meg azt. Azutan mar senki nem fogja eszrevenni.
2015. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Akármit is állítasz Kérdező,én egyre inkább azt látom (és nem csak én gondolom így) hogy a cigány nép,egyre inkább keveredik a magyar emberekkel.

Egyre több fiatal sz_rik arra mit szólnak a szülei,a haverok stb.


Egyre több magyar lányt lehet látni cigány fiúval és fordítva is (ez a kevesebb)


Én 13 éve vagyok a párommal és Ő egy szőke kék szemű magyar lány.

Én meg egy fekete cigány. Na és aztán mi van akkor?

2 gyerekünk van,nem is lesz több és gyönyörűek,elfogultság nélkül,ráadásul nagyon nagy szakértőnek kell lenni aki megmondja róluk,hogy van bennük cigány vérvonal. Erről ennyit.


Ui. és be is fejeztem a témát...szerintem túl sokat foglalkozol a dologgal és mások véleményével...ezért leszel/vagy,könnyen irányítható ember,ami sokkal rosszabb,mint a származásod.

2015. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!