Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti elítélitek a csúnya bőrű...

Ti elítélitek a csúnya bőrű embereket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha valaki mondjuk nagyon pattanásos, mitesszeres, vagy sok csúnya pattanás utáni folt van az arcán (de nem igénytelenségből, hanem mert bármilyen krémet próbálnak az arcukra, semmi sem használ), vagy esetleg valami olyan súlyos bőrbetegségük van, ami nagyon látványos és nem lehet eltüntetni. Mondjuk valami születési rendellenesség, vagy ilyesmi. Szerintetek undorítóak az ilyen emberek? Csak azért jutott eszembe ez, mert nekem tényleg hihetetlenül csúnya a bőröm, és próbálok tenni ellene, de még mindig nagyon ronda... És ugye most van ez a don't judge challenge, ami arról szól, hogy a szép emberek felveszik videóra ahogy bőrhibákat meg ilyeneket rajzolnak az arcukra, aztán lemossák, és megmutatják, hogy igen, ők smink nélkül is jól néznek ki és nem csúnyák..és elgondolkoztam, hogy tényleg mindenki ocsmánynak tartja azokat az embereket, akiknek amúgy szép az alakjuk, arcberendezésük, normálisan néznek ki, stb, de csúnya a bőrük? Ez tényleg ilyen elítélendő? Igazából ezt az egész kihívást nem értem, mert a "don't judge" azt jelenti, hogy ne ítélkezz, de a kihívás szerintem pont arról szól, hogy a szép emberek megmutathassák, hogy jobbak a csúnyáknál...semmi értelme az egésznek, szerintem ha egy olyan lány, aki megcsinálta a kihívást meglátna engem az utcán smink nélkül, azt gondolná, hogy fúj, hogy néz ez ki..pedig a kihívás pont arról szólna, hogy fogadjuk el a csúnya embereket, de szerintem ezzel csak kicsúfolnak minket. Szóval szerintetek tényleg elfogadhatatlan, ha valakinek nagyon csúnya bőre van? Elítélitek az ilyen embert, vagy ugyanúgy viselkedtek vele, mint másokkal?

2015. júl. 16. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el őket, és láttam már olyan lányt, akinek jól is állt. Tudom, furán hangzik, de ez van.
2015. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Alapjáraton nem ítélek el vkit csak azért, mert csúnya a bőre. De az pl. nagyon nem vonzó, amikor valakinek az arcán van vagy 40 gennytől fehérlő ragya, az már az igénytelenség kategória. Azt már ki kellene inkább nyomni...
2015. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Utana kell olvasnom ennek a Don't judge dolognak meg de igy elsore ezt tudom irni: A kulso az egy dolog, a szemelyiseg talan fontosabb. De teny, hogy az emberek 100%-anak az elso benyomasa a masik ember kulseje alapojan alakul ki.


Nem csak a bor dolog de az arcberendezes es a testfelepites is ugyanez a kategoria szerintem. Amig vilag a vilag, lesznek olyan emberek akik csak a kulsosegekre mennek, es elitelik a csunyabbakat. Ez olyan gyerekes dolog amit ki kellene noni az iskolaevek alatt. Viszont az ilyen emberek sosem talalnak igaz baratokat az eletben.

2015. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Testi hibákért nem ítélek el senkit, sőt általában nem szeretek ítélkezni, főleg nem ismeretlenül.

Nem láttam, nem is érdekelnek ilyen videók, azt viszont sajnálom, hogy neked, és ezek szerint még sok másnak is a lelkébe taposnak ezzel. Hidd el nem vagy kevesebb egyiknél sem!

2015. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából én sem láttam még a videókat, csak olvastam, hogy milyen népszerű lett mostanában, hogy ezt csinálják a tökéletes külsejű lányok.

#1

Hogy lehet, hogy valakinek jól álljon a ronda bőr? Az én külsőmet tönkreteszi ez, pedig amúgy nem lennék csúnya.

2015. júl. 16. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 felett vagyok, és nagyon csúnya a bőröm. Rosszabb, mint tini koromban volt.

Bulizós, vidám csaj voltam, de ma már gátlásos vagyok, nem megyek le a munkahelyemen a többiekhez, sokszor csak ezért.


Mindenféle orvosnál jártam, egy sem tudott segíteni. kipróbáltam drága kencéket és natúrkozmetikumokat is. Bio dolgokat használtam , később patikai készítményeket. semmi.

KOzmetikus alap volt régebben, de az csak kívülről kezel, elmentem hát allergológushoz, nőgyógyászhoz, bőrgyógyászhoz, fogorvoshoz, endokrinológushoz, semmi. Nem tudom, mit lehetne még tenni. Teljesen megváltoztam, nem szeretek emberek közé menni. Miért is? Mert az egyik kolléganőm, akárhányszor összefutottunk, megkérdezte, megint nyomkodtam magam? Meg hasonló kedvességek. Már megint kijött egy pár új? Vagy mikor találkozok egy barátnővel, és azt mondja, ú ma nagyon csúnya!


Vegyen vissza, aki szerint ez igénytelenség, mert egy orvos, vagy kozmetikus, vagy bármilyen szakember azzal kezdi, NINCS NYOMKODÁS. Nem szabad. Max fertőtlenítés után. De azt meg nem lehet minden nap, mert sérül a bőr saját védekezőképessége. Főleg nem lehet munkahelyen, ahol 8-10 órát tölt el egy ember. Egy kézmosás még nem elég, attól még bacik maradhatnak a kezeden, és pillanatok alatt továbbfertőződik. Ráadásul ha menni kell dolgozni vagy iskolába, az a minimum, hogy felken az ember valami alapozót vagy púdert, hogy ne legyen olyan gusztustalan, azt meg rohadtuk nem kéne elnyomkodni.


Szóval nem, én nem ítélem el az ilyen embereket, mert én is egy vagyok közülük. De amikor látom, hogy néznek rám... és aki azt írja, nem ítéli el, de ez meg az igénytele...ez már az elítélés!!! nem tudjátok, milyen érzés nekünk látni, amor nem a szemünkbe néztek, vagy ránk mosolyogtok, hanem azt figyelitek, hogy van egy nagy pattanás az arcunkon.

külső alapján ítélnek az emberek, pedig én nem vagyok se butább, se bunkóbb, se semmibb, mint mások. mégis egyre kevesebb emberi kapcsolatom van a külsőségek miatt, ezáltal persze elkönyvelnek, hogy én nem járopk sehova, nem bulizok, nem megyek csapatépítőkre... és ebben igazuk van, tényleg nem megyek, mert ilyen helyeken mindig fotóznak, és azok a képek.... inkább ne.

2015. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az én arcom is pattanásos, én 25 éves vagyok.Mondjuk tini koromban sokkal rosszabb volt, mára igazan javult sokat, nem az igazi.nagyon zavar.En csak borgyogyásznál voltam, évekig jártam hozzá.Hol jobb lett, hol rosszabb, de nem mult el teljesen.Pedig meg az etkezesi szokásaimon is valtoztattam, de semmi.

A 6-os válaszoló tokéletesen leírta milyen ez az állapot.En is utálom azt, hogyha vlkihez beszelek, az el van foglalva a pattanásommal és nem a mondandomra figyel.Duhito az ilyen.

2015. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Annaanna21 válasza:

[link]


Nekem ő a példaképem. Felvállalta magát. Nekem még nincs elég önbizalmam hozzá, de őt nem ítéli el senki a bőrhibája miatt, sőt! :)

2015. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem. Én semmilyen embert nem ítélek el, főleg nem külső jegyek alapján. A szépség amúgy is belülről fakad - hiába közhely, talán pont ezért is igaz.

Bár én úgy nőttem föl, hogy mindennap nekem kellett segíteni mosni anyum hátát, mert egy csomó bőrbetegség van rajta, amivel óvatosan kell bánni, különben elrákosodhat. A barátomnak olyan pattanásos az arca, a háta, hogy a dokik se tudtak mit kezdeni vele, eleinte szégyellte is előttem, de én őt így tartom szépnek, keresztül látok ezeken a dolgokon. Nekem striáim vannak, de szinte mindenhol, valamint örökletesen néhány furcsa anyajegy típus, enyhe vitiligo, meg ilyenek, amit azért utálok magamon, de máson nem ítélném el.

A don't judge challenge-dzsel kapcsolatban egyetértek veled sajnos.

#6: Minden tiszteletem és együttérzésem a tiéd!

Nagyon sajnálom, ami megy manapság a világban, de ahogy érzem, egyre inkább teret nyer magának, hogy a tolerancia a menő, szerintem még ne adjátok fel! :)

18/L

2015. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tök jó olvasni, hogy mindenki azt írja, hogy nem ítélitek el az ilyen embereket, de...még akkor sem undorodtok valakitől, ha pl 5 nagy vörös pattanás van a fején, és az egész homloka tele van nagy, sötét foltokkal? Én így nézek ki, ráadásul az orromon és az államon mitesszerek vannak...és most nyáron olyan meleg van, hogy nem tudom kisminkelni magam, mert lefolyik az alapozó..szóval én már a barátaimmal sem merek találkozni emiatt, mert nem akarom őket a látványommal kínozni. Nem igazán tudom elhinni, hogy valakit nem zavar, ha egy ember ennyire gusztustalan...
2015. júl. 19. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!