Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar mentalitást, ti is...

Magyar mentalitást, ti is észrevettétek már? Ha nem dolgozol, nem is vagy ember! S bűnösként tekintenek rád:D

Figyelt kérdés

Otthagytam a biztos, de szarul fizető melómat. De már ha fizetek volna akkor sem maradtam volna ott. Nagyon durván ráment az egészségemre a meló amibe szívemet lelkemet beletettem.


S most a család, rokonok, folytan basztatnak, hogy húzzak el dolgozni, meg ezt csináljam meg azt. Ne azt amit kigondoltam. Véletlenül se tanuljak tovább...Na nem mintha hallgatnék rájuk, mert igazából semmilyen információval nem szolgálok az életemmel kapcsolatban.

Állandóan szekálnak, hogy ingyenélő vagyok. Ami nem igaz, mert eleve x. évet dolgoztam és megérdemlem a segélyt. Ha olyanom van simán elmondom a véleményemet, akkor megkapom, h mit sértődök be:S Tudom, hogy ez egy tükör. Azért szívatnak, mert idejük sincs élni és nekem most van, s több időt tölthetek a párommal s minőségű életet alakíthatok ki. Új szokásokat amit majd később a munkavilágában is fent tudok tartani. Rajtam kompenzálják a kisebbségű érzésüket.

De nem csak család, máshol is. Ha mondom, hogy már nem dolgozok. Elkezdenek sajnálni. Erre azt mondom, ne sajnálj, nekem ez így jó. S majd úgy is lesz jobb is! Akkor megkérdően néznek, hogy hülye vagyok-e? mert Magyarországon csak szenvedni lehet.....:D s akkor csak annyit mondok: Szerinted:D utána már nem beszélgetnek velem. De lehúzós emberre nincs is szükségem, az én gondolkodásomat ne szennyezze be:D


2015. aug. 31. 06:27
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
ítélet helytelenül írsz, akkor már primitív vagy, de jó mentalitásod van!
2015. aug. 31. 07:54
 22/51 anonim ***** válasza:
74%
a mentalitásról nem akarok szólni, a beszólásokkal ne törődj - hogy otthagytad a testet-lelket gyötrő munkahelyet, az érthető. De úgy kellett volna, hogy keresel egy jobb helyet, mert ma ez nagyon nehéz nálunk! Ha már ez így alakult, fontos, hogy ne kényelmesedj el a munkanélküliségben, mert hamar véget ér a segély, tartalékaid elfogynak, és találni új helyet nehéz és hosszan tartó folyamat. Tehát kezdj el keresni egy jobb helyet, mint az előző volt! Remélem sikerül! Minden jót!
2015. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Igazatok van részben, eléggé gyorsan robbanok. Mind akiből háborodást váltottam ki. Bocsi érte. Megpróbálok leadni belőle:)
2015. aug. 31. 08:01
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

annyira utálom az olyan embereket, akik csak azzal tudnak dobálózni "magyar mentalitás"

nem, ez nem magyar mentalitás, akárhol máshol a világon kinézik azt, aki nem dolgozik, akárhova mész, mindenhol ezt fogják mondani, legfeljebb más körítéssel

2015. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó kívánságokat, persze dolgozni akarok. Meló mellett tanulni, mint eddig is. S onnan tovább lépni. Nem vetek meg semmilyen melót. Én már megjöttem abból h jól hangzik hol dolgozok, ha keveset fizetnek. Tökre neméri meg, büszkeségből meg pláne.
2015. aug. 31. 08:04
 26/51 A kérdező kommentje:
pontosítva: Világi mentalitás:)
2015. aug. 31. 08:05
 27/51 anonim ***** válasza:
86%
A stílusod alapján 16 évesnek tűnsz. Azok hiszik azt, hogy a világnak körülöttük kell forogni. Ha évekig dolgoztál, akkor viszont huszonéves vagy. Kicsit több eszed is lehetne. Állítod, hogy nem tartanak el, de a rosszul fizető munkából ugyan hogy tudtál volna felretenni?
2015. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
42%

Gondolkodjunk el logikusan melyik mentalitás a normális és követendő:

Az, ha csapot-papot ott hagysz és munkanélküli segélyen élsz, amíg nem találsz új melót, bekockáztatva az, hogy esetleg nem találsz, vagy szrabbat találsz a mostaninál,

vagy az, ha türelmesen kivársz egy jobb melót, addig meg nyelsz és küzdesz. Nem kockáztatva semmit.

Az a baj, hogy a kérdésben felvázolt mentalitást egyrészt félreérted, mert csak azok ellen szól, akik nem tettek meg mindent azért hogy dolgozzanak, másrészt meg a legnagyobb baj ott van, hogy hibásnak tartod ezt a mentalitást, holott ennek kéne normálisnak lennie. De lehet én gondolom rosszul.

2015. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
2015. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
18%
A magyar sajnos ilyen , utál mindenkit aki kilóg a sorból. (pl. gazdag, mély szegény, cigány , aktuálisan menekült, üzletember, politikus, jól menő vállalkozó, mástól függetlenül megélő ember stb.). Én sem dolgozom munkahelyen 9 hónapja. A 3 hónapra összesen kevesebb , mint 200000Ft-ot utaltak a maximumot kaptam úgy , hogy 4-szer 1,5 órát várakoztam a pecsételésre, tehát ebből nem lehet megélni. Most fizetek magam után havonta 6930Ft TB-t és köszönöm jól vagyok. Vannak projektjeim amiket intézek. A munkahelyre járó ismerőseim eleinte sajnáltak a kirúgásom miatt azóta pedig részben irigykednek rám, mert látják, hogy mégsem kell közmunkában vizet gereblyéznem. A kérdésekre azt mondom, hogy interneten online ügyeket intézek és Ausztriába járok ki heti 2-3 napra.
2015. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!