Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar mentalitást, ti is...

Magyar mentalitást, ti is észrevettétek már? Ha nem dolgozol, nem is vagy ember! S bűnösként tekintenek rád:D

Figyelt kérdés

Otthagytam a biztos, de szarul fizető melómat. De már ha fizetek volna akkor sem maradtam volna ott. Nagyon durván ráment az egészségemre a meló amibe szívemet lelkemet beletettem.


S most a család, rokonok, folytan basztatnak, hogy húzzak el dolgozni, meg ezt csináljam meg azt. Ne azt amit kigondoltam. Véletlenül se tanuljak tovább...Na nem mintha hallgatnék rájuk, mert igazából semmilyen információval nem szolgálok az életemmel kapcsolatban.

Állandóan szekálnak, hogy ingyenélő vagyok. Ami nem igaz, mert eleve x. évet dolgoztam és megérdemlem a segélyt. Ha olyanom van simán elmondom a véleményemet, akkor megkapom, h mit sértődök be:S Tudom, hogy ez egy tükör. Azért szívatnak, mert idejük sincs élni és nekem most van, s több időt tölthetek a párommal s minőségű életet alakíthatok ki. Új szokásokat amit majd később a munkavilágában is fent tudok tartani. Rajtam kompenzálják a kisebbségű érzésüket.

De nem csak család, máshol is. Ha mondom, hogy már nem dolgozok. Elkezdenek sajnálni. Erre azt mondom, ne sajnálj, nekem ez így jó. S majd úgy is lesz jobb is! Akkor megkérdően néznek, hogy hülye vagyok-e? mert Magyarországon csak szenvedni lehet.....:D s akkor csak annyit mondok: Szerinted:D utána már nem beszélgetnek velem. De lehúzós emberre nincs is szükségem, az én gondolkodásomat ne szennyezze be:D


2015. aug. 31. 06:27
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
40. Erről a 3 hónapiról beszélek! A kérdező is csak ezt írta. Aki dolgozott, annak jár, ez nem segély! X időt ledolgozott, befizetett adót a munkája után az ÁLLAMNAK, és az állam ad vissza belőle.Vagy aki most hőbörög ellene, és véletlenül megszűnik a munkahelye, majd azt fogja mondani, hogy "áá nem veszem fel, hiszen az mások adójából van"? :D Ez olyan, mint a munka mellet jár XY szabadság. na ez meg a munka után JÁR 3 hónapig. Aztán segélyért lehet menni az önkormányzathoz, annak, aki igényli azt is.
2015. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
8%
A neve is az, hogy álláskeresési JÁRADÉK, nem segély, de a sok múlt századból visszmaradott kommunistának még mindig csak az jut el az agyáig, hogy "munkanélküli segéééély"....
2015. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
54%
Mióta jár segély annak, aki felmondott? Én úgy tudom, hogy csak elbocsátás, vagy közös megegyezéssel történő kilépés után jár, ha a munkavállaló mond fel, akkor meg nem. Kamukérdés lesz ez, unatkozik a kis troll.
2015. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Amióta csak három hónapra jár, utolsó. Egyszerre vezették be.
2015. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
A nevében is benne van, azért kapod, hogy amíg állást keresel munka helyett, ne fordulj fel éhen. Amit ez a bunkó tahó kérdező osszehord a kérdésnek álcázott hencegésében, nettó hülyeség. Az nem érdem, hogy ő alkalmatlan még utcaseprésre is, hanem szégyen!
2015. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy felmondtam. Nyilván utána nézek, a jogi háttérnek mielőtt lépek.

S egy szóval sem mondtam, hogy nem is fogok dolgozni, s nem keresek.

2015. szept. 1. 07:42
 47/51 anonim ***** válasza:

"Otthagytam a biztos, de szarul fizető melómat."


Az én felfogásomban ez felmondás.

2015. szept. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

jogilag nem az volt.


Én csak a feltett kérdésre voltam kíváncsi. De látom, hogy Ti (persze a kivételek azok kivételek), egyből a személyre támadtok és a hibáira. Igazi Bunkó Magyarok vagytok! Nem minden Magyar ilyen:) ha már személyeskedünk:D



Amúgy meg, ahhoz, hogy másoknak mi a véleménye rólam ahhoz semmi közöm. Nem tesztszik mindenkinek aki vagyok, ennyi, s nem azért vagyok itt, hogy elmondjátok milyen jó vagyok s sem azért, hogy milyen primitív, én tudom kivok a többit leszarom:D

2015. szept. 1. 08:47
 49/51 anonim ***** válasza:
Bírom, mikor valaki kiír egy kérdést, de csak az eggyik fajta választ fogadja el, azt, amelyik az övével megegyezik. Mindenki, aki azt mondja, amit ő, az jó, aki meg mást, az mindjárt szr. Minek írsz ki kérdést, ha nem érdekel csak az igenleges válasz.
2015. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
miért írsz ki ilyen kamu kérdéseket? nem unod még?
2015. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!