Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar mentalitást, ti is...

Magyar mentalitást, ti is észrevettétek már? Ha nem dolgozol, nem is vagy ember! S bűnösként tekintenek rád:D

Figyelt kérdés

Otthagytam a biztos, de szarul fizető melómat. De már ha fizetek volna akkor sem maradtam volna ott. Nagyon durván ráment az egészségemre a meló amibe szívemet lelkemet beletettem.


S most a család, rokonok, folytan basztatnak, hogy húzzak el dolgozni, meg ezt csináljam meg azt. Ne azt amit kigondoltam. Véletlenül se tanuljak tovább...Na nem mintha hallgatnék rájuk, mert igazából semmilyen információval nem szolgálok az életemmel kapcsolatban.

Állandóan szekálnak, hogy ingyenélő vagyok. Ami nem igaz, mert eleve x. évet dolgoztam és megérdemlem a segélyt. Ha olyanom van simán elmondom a véleményemet, akkor megkapom, h mit sértődök be:S Tudom, hogy ez egy tükör. Azért szívatnak, mert idejük sincs élni és nekem most van, s több időt tölthetek a párommal s minőségű életet alakíthatok ki. Új szokásokat amit majd később a munkavilágában is fent tudok tartani. Rajtam kompenzálják a kisebbségű érzésüket.

De nem csak család, máshol is. Ha mondom, hogy már nem dolgozok. Elkezdenek sajnálni. Erre azt mondom, ne sajnálj, nekem ez így jó. S majd úgy is lesz jobb is! Akkor megkérdően néznek, hogy hülye vagyok-e? mert Magyarországon csak szenvedni lehet.....:D s akkor csak annyit mondok: Szerinted:D utána már nem beszélgetnek velem. De lehúzós emberre nincs is szükségem, az én gondolkodásomat ne szennyezze be:D


2015. aug. 31. 06:27
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehetnél szerényebb is. A helyesírás szintén fontos, ezzel megtiszteljük a másikat.

Ezektől függetlenül viszont teljesen egyetértek: ha van lehetőséged egy jobb életre, miért ne élnél vele? A legtöbb embernek egyébként lenne, csak gyáva kockáztatni.

Nem tudom mennyire tipikus magyar dolog ez, de a válaszokból is teljesen látszik, hogy mennyire irigyek az emberek. "Az adófizetők pénze..." Hagyjuk már. A politikusaink százmilliókat nyúlnak le, azt mindenki lesz-rja, természetes. Ha valaki pár hónapig havi x*10.000 ft-ot kap, akkor már rohadtszemétingyenélő. :D

2015. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!